daras77

MF 3065 -Spadek ciśnienia oleju w skrzyni

Polecane posty

daras77    1

Witam wszystkich i z góry przepraszam jeżeli jest już taki temat ale wróciłem teraz z pola i przyznam że jestem trochę przestraszony.Opiszę krótko co jest grane otóż;pojeżdziłem trochę moim ferdkiem z gruberem i jak się rozgrzał zauwarzyłem że przy podniesionym podnośniku zapala mi się kontrolka od ciśnienia w skrzyni po chwili gaśnie i załącza się przedni napęd.Jak wracałem do domu niby wszystko było ok.ale jak wjechałem na podworko sprzęgło i ciągnik jakby przychamował,potem cofam i znowu lampka od ciśnienia i załączył się przód.Co mogło się s.....? Jest już ciemno więc nic nie sprawdzałem,ale raczej spał spokojnie nie będę.Czekam na jakieś sugestie i z gory wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Wiem że teraz z czasem u każdego raczej kiepsko ale może jednak jakaś podpowiedż...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

podpowiedz prosta i logiczna wezwij sobie mechanika bo z tego co tu napisałeś to mi nic do niczego typowego nie pasuje nie bardzo rozumiem że jak wciskasz sprzęgło to ci się przód załącza nikt wcześniej nie kombinował przy elektryce w tym ciagniku i czegoś nie po pieprzył ? z hamulcem to może się zapalać lampka przedniego napędu a a nawet powinna ale ze sprzęgłem ? a jak pozostałe odbiorniki wszystko ok wspomaganie np. nie czujesz że ciężej chodzi być moze jest to jakieś zwarczie i głupieje bo w przeciwnym razie jak by coś sie działo z hydrauliką to było by to widać czytaj zaczeła by wolniej chodzić a i jescze podstawowe pytanie jaki jest zalany olej i czy sprawdzałeś stan skoro zapala ci się jak podniesiesz podnośnik czyli wypełnisz siłowniki to może jest go za mało?


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

wymień filtr oleju w skrzyni, jeśli to nie pomoże to sprawdz ciśnienie pompy hydraulicznej, mam ferdka 9 lat i wiem o nich sporo;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Stan oleju jest ok.olej na bagnecie czysty,ledwo można go dostrzec.Dziś go zapaliłem i wszystko jest dobrze,nie wiem co będzie jak się rozgrzeje.Może to ważne,ale to było już wcześniej,czasami giną mi kontrolki od ładowania i smarowania ,nie działa wskażnik temperatury cieczy,ale jak ruszę kablami pod zestawem wskazników wszystko wraca do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

no to więc już masz swoje rozwiązanie nie szukaj problemów z ciśnieniem jak wszystko działa ok jak by coś z nim było nie tak to czuł bys po rozgrzaniu spowolnioną prace odbiorników typu podnośnik na wolnych obrotach cięższy skret można na wszelki wypadek wpiąc się pod gniazdo z tyłu i zmierzyć mu ciśnienie powinno być 180 jak jest poniżej 140 to pompa już do d*py ale ty po prostu po poprawiaj instalację elektryczną bo w skrajnym przypadku możesz go nawet spalić jak pójdzie duże zwarcie wiec nie ryzykuj jeśli o olej chodzi to nie interesuje mnie to czy jest czysty na bagnecie to nie jest silnik że ma być czarny raczej chodzi mi czy nie dolewałeś jakiegoś hipolu czy agrolu?

  • Like 1

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Wiem że to nie silnik,chodziło mi o to że nie jest mętny czy spieniony.Nie mieszam olejów,podpinam tylko swój sprzęt,nawet jak ktoś porzyczy przyczepy ichce kipować to podpinam swój więc o olej jestem spokojny.Inna sprawa z filtrem,może byc przypchany ale wtakim wypadku powinna się palić lampka.Powiedzcie mi jeszcze co z tym długim cienkim filtrem.Tam jest chyba wkład,nie wiem czy jego wystarczy tylko umyć czy też lepiej wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

w tym ciągniku masz 3 filtry na ssaniu do czyszczenia główny puszka wymienni i jak masz model po 90tym roku to maja właśnie ten pochyły dodatkowy jak dobrze pamiętam to przez niego na orbitrol idzie i ten też się tylko wymienia bo jest z włukniny jak by ś miał zapchany filtr to by ci sie najpierw kontrolka od przepływu zapaliła musisz wpiąć zegar i będziesz wiedzał coś więcej


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Dzięki mariusz.Powiedz mi jeszcze jak możesz gdzie znależć ten filtr do czyszczenia na ssaniu no i jeszcze jedno a mianowicie kontrolka od przepływu niby powinna się zapalić gdyby filtr był przypchany pytanie tylko czy działa?Ten czujnik chyba jest zaraz przy filtrze puszkowym i wychodzi z niego jeden kabel,jezeli go zdejme i połacze z masą powinna się palić tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

sorki ale pisałem już później i nie patrzyłem na model mój błąd w serii 3000 nie ma tego wstępnego filterka on został wprowadzony dopiero w serii 6000 i siedzi przy wyjściu przedniegoo napędu od lewej strony u ciebie jest taka okrągła zaślepka a co do czujnika to dokładnie tak to jest ten czujnik z jedną wsówką zmostkuj go z masą i powinna ci się zapalić


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj