rolnikos25

Pompa Pilmet p40/p60 woda w olej

Polecane posty

rolnikos25    14

Cześć co może być przyczyną wody w oleju membrany boczne wymienione na nowe, zaworki też. Po remoncie z 5 minut było okej później już wywaliło olej z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Jeśli nie pękły ponownie to może za słabo przykręcone, ale najpewniejszą przyczyną jest prawdopodobne niewymienienie przez ciebie teflonowych podkładek pod śruby mocujące przepony.

Przy każdej wymianie jest obowiązek je wymienić bo dostosowują się do śruby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A membrany dobre kupiłeś? Czasem potrafią się nieznacznie różnic np. grubością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Na obrzeżach styku membrany z obudową nie ma syfu przez który olej ucieka?

Dobrze założyłeś tą miedzianą głowice w środku, nie przekręciłeś jej o 90⁰?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

@Agrest masz na myśli te łożysko korbowe z taką dziurka na środku? jeśli tak to o 90 stopni na pewno nie jeśli już to o 180 ale wydaje mi się ze dobrze. Na obrzeżach czysto, tam żadnej dodatkowej uszczelki nie ma?

Edytowano przez rolnikos25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
Dnia 8.04.2021 o 21:09, rolnikos25 napisał:

@Agrest to poprawnie włożone tą dziurką do wlewu oleju 

Poradziles sobie?

 

Dnia 8.04.2021 o 21:01, Agrest napisał:

Oswiec mnie, jakie ma znaczenie czy tym otworem do gory czy do dolu? Szukam rozwiazania problemu u siebie i nie pamietam jak to wlozone zostalo. Tez woda sie miesza z olejem po wymianie membran na nowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Straciłem wątek, ale nie o dziurkę chodziło tylko o to że to że to łożysko korbowe rozpycha wał na prawo i lewo.

W zależności jak założymy przy skręcaniu będzie membrany rozpychać mocniej lub słabiej.

Już nie pamiętam jaka powinna być pozycja.

Może przy złym montażu za bardzo rozpycha i robi się nieszczelność?

 

Jeszcze trzeba porównać grubość starej i nowej membrany.

U mnie olej puszczała po niewymienieniu teflonowej uszczelki lub za słabym jego dokręceniu.

 

Ważny sposób skręcania. Tak jak głowicy. Kręcisz naprzemianlegle po troszku.

Jak dociągniesz jedną stronę będzie zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
9 minut temu, Agrest napisał:

Straciłem wątek, ale nie o dziurkę chodziło tylko o to że to że to łożysko korbowe rozpycha wał na prawo i lewo.

W zależności jak założymy przy skręcaniu będzie membrany rozpychać mocniej lub słabiej.

Już nie pamiętam jaka powinna być pozycja.

Może przy złym montażu za bardzo rozpycha i robi się nieszczelność?

 

Jeszcze trzeba porównać grubość starej i nowej membrany.

U mnie olej puszczała po niewymienieniu teflonowej uszczelki lub za słabym jego dokręceniu.

 

Ważny sposób skręcania. Tak jak głowicy. Kręcisz naprzemianlegle po troszku.

Jak dociągniesz jedną stronę będzie zonk.

Te podkladki juz mi ida bo wlasnie ich nie wymienialem tylko. Ale zeby ta mosiezna kostke teraz przelozyc musze znowu cala pompe rozbierac- i sie zastanawiam czy az takie ma ona znaczenie bo konstrukcyjnie obie strony sa symetryczne tylko ta dziurka. Mi to olej az kipi przez ten plastikowy korek wlewowy :/

membrany mialem dwa rodzaje z dwoch roznych zrodel i bez roznicy raczej -jedne gladsze z bokami ladnie zaokraglonymi a drugie na ostro. Na obu to samo sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Już nie pamiętam, ale ono chyba nie jest symetryczne.

Przykładowo patrząc od przodu prawa strona z lewą są takie same, ale o te 2mm różne od góra dół.

Stąd wcześniej pisałem że sprawdzić czy przy zakładaniu membran uprzednio nie przekręciliśmy łożyska o 90⁰

 

No I na tdflonową podkładkę nadal obstawiam.

Ja ją tokręcam i jeszcze klucz lekko pulsacyjnie młotkiem naparzam.

Raz dokręciłem siłą ręki i poszedł olej do wody. Rozkręciłem, dobiłem i lata chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664

No nic rozbiore i zloze na nowo. Bez halasowania to i w niedziele mozna . Ty jaka masz pompe? 40 czy 60? Masz zalozone te teflonowe okulary po obu stronach przy zaworkach? U mnie ich nie bylo a widze ze niektore pompy maja- po co to jest?. 

Czym dokrecasz te sruby specjalne? Dorabiales cos pod te otwory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Mam p60 przy starym opryskiwaczu do herbicydów w sadzie.

Okularów nie mam, chyba poprawiają uszczelnienie.

Te teflony chyba sà na klucz 17. Nasadka , rękojeść i młotek.

Teraz sobie przypomniałem że tam jest płaska nakrętka z dwoma dziurkami jak na klucz od fleksa.

Pręt metalowy odpowiedniej średnicy i młotkiem, aż nie drgnie nawet mm więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
8 minut temu, Agrest napisał:

Mam p60 przy starym opryskiwaczu do herbicydów w sadzie.

Okularów nie mam, chyba poprawiają uszczelnienie.

Te teflony chyba sà na klucz 17. Nasadka , rękojeść i młotek.

Teraz sobie przypomniałem że tam jest płaska nakrętka z dwoma dziurkami jak na klucz od fleksa.

Pręt metalowy odpowiedniej średnicy i młotkiem, aż nie drgnie nawet mm więcej

Wlasnie tak robie- srubokret i mlotek. Zastanawialem sie czy ten klucz od nakretki flexa by pasowal ale wkoncu nie przymierzalem. 

Zalozylem te okulary na chwile to wydawalo mi sie ze cisnienie by wypchnelo zaworki przy pierwszym uzyciu bo otwory okularu sa wieksze duzo niz srednica ich. Tak to glowica dociska przynajmniej zaworki. Ostatecznie nie uzylem ich. 

Juz mi sie tej pi#dy nie chce rozbierac kolejny raz no ale coz...

Dobra, poszperalem jeszcze i znalazlem taki sam watek na grupie sadowniczej. Najpierw idzie wymiana tych teflonowych podkladek, lozyska mosieznego nie ruszam narazie- jezdzic obserwowac. 

Screenshot_2023-01-19-22-23-01-597_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664

nie zapomne to dam znac czy pomoglo, choc nawet jezeli teraz naprawie to proby nie bede robil, bo gdzie w zime :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj