El_Chapo2812

Usługi rolnicze od strony prawnej

Polecane posty

Witam wszystkich

W tym roku znacznie redukujemy stado w gospodarstwie i zastanawiamy się czy nie zająć się świadczeniem usług rolniczych. Mam pytanie jak to wygląda od strony prawno- podatkowej. Co trzeba zrobić by prowadzić tą formę działalności i spać spokojnie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Pozdrawiam

pawel656    139

Normalnie rejestrujesz działalność gospodarczą, w PKD podajesz np "działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną". Potem księgowa, ona najlepiej wytłumaczy co robić dalej.

gosciu506    195
El_Chapo2812 napisał:

Witam wszystkich

W tym roku znacznie redukujemy stado w gospodarstwie i zastanawiamy się czy nie zająć się świadczeniem usług rolniczych. Mam pytanie jak to wygląda od strony prawno- podatkowej. Co trzeba zrobić by prowadzić tą formę działalności i spać spokojnie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Pozdrawiam

idź do biura rachunkowego wszystko zrobią za Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

bolid20    98

Jezeli osoba zakladajaca dzialalnosc placi krus od kilku lat to do skladki doplacasz 97zl tylko nie mozesz uslug swiadczyc wiecej niz za ok 9tys zl/msc dokladna kwote ksiegowa Ci poda.

-----

Patryk1222    126

Lepiej dobrze dopytaj bo przekroczysz próg podatkowy i wlatujesz automatycznie na ZUS dodatkowo podatek dochodowy trzeba bulić... 

Powiem Ci że w tym kraju chociaż byś chciał legalnie to samo prosi się o kombinowanie żeby tych faktur nie wystawiać... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      jak będą kształtować się u was ceny usług w tym roku? podnosicie, opuszczacie czy bez zmian?🤔 Wszystko drożeje więc i usługi powinny być droższe 

link do kontynuacji tematu: 

• Przez MariuszKlim
      Cześć. Ktoś orientuje się po ile średnio wychodzi ubezpieczenie upraw od hektara po odliczeniu dotacji od rządu, na Podlasiu?
      standard od przymrozków. jare.
    • Przez Stefania
      Rezygnuję, przepraszam za kłopot 
    • Przez kamil255
      Witam, dostałem propozycje załadunku bel siana na przyczepy i rozładunku w ilości 100-150 sztuk. Po mojej stronie obsługa tylko ladowacza, bez ciągnięcia przyczep. Odległość łąk około 8km od miejsca skladowania. Jak to liczyć od sztuki czy w inny sposób alby obie strony były zadowolone?
    • Przez bombelogrodnik
      Dzień dobry wszystkim, posiadam wózek leśny hds do 6 ton + do tego Kubote m4 74KM (tak to wygląda jak na zdjeciu ) Służyło mi to tylko na potrzeby włąsne ale ostatnio sporo znajomych chce mnie wynajmować do zwózki, ale w sumie nie wiem jak kompletnie liczyć, czy od  godziny pracy ciagnika czy od kursu, bo czasami jest blisko, czasami daleko. Moze ktoś podpowie jakie są rozsadne stawki i w jaki sposób to liczyć. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj