marian7k

Choroby czarnej porzeczki.

Polecane posty

Piter72    0

Jak wasze porzeczki w tym roku? Moja wygląda kiepsko. Ledwo się rozwineła i od razu część pąków i liści usycha. Możliwe że zmarzła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wczoraj zauważyłem na pojedynczych pędach nie w pełni rozwinięte liście, takie jakieś karłowate, przyżółknięte na krawędziach. Wcześniej nie obserwowałem czegoś takiego, jak wpadnę do porzeczek, to zrobię zdjęcie, bo wczoraj pryskałem na szybko i nie miałem czasu na wyskakiwanie z ciągnika. Przymrożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611
Dnia 21.04.2022 o 20:56, Piter72 napisał:

Jak wasze porzeczki w tym roku? Moja wygląda kiepsko. Ledwo się rozwineła i od razu część pąków i liści usycha. Możliwe że zmarzła?

Pryszczarek pędowy lub przeziernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

To przeziernik już w pedach? Jeszcze w tym roku motyla nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

To z zeszłego roku. Teraz właśnie soki ruszzją, początkowo pąki nabrzmiewają, z czasem potrzeba ich więcej a tu nie ma czym tłoczyć bo robal opierdolił. I samoczynna  amputacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez asaledr
      Witam,
      Zna ktoś jakiś sposób/jakąś trucizne aby sprawić żeby krzew porzeczki usechł?
      Chodzi o to żeby wstrzyknąć/podsypać to teraz aby na wiosne już był uschnięty i nie puścił liści ani nie zaowocował.
      Albo jakiś sposób żeby ręcznie uszkodzić korzeń ale raczej szybki dla dużej ilości krzaków
    • Przez asaledr
      Witam,
      W jakim miesiącu drewnieją pędy roślin zazwyczaj? np. aronia która wypuszcza pierwsze pędy z ziemi kiedy mniej więcej one drewnieją przed jesienią.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj