KarolTD90

Wyleganie kukurydzy

Polecane posty

KarolTD90    1318

Mam problem wyległo mi 1.60 ha kukurydzy jaki to może być powód. Odmiana tej kuku to Dumka z HR Smolice Ochrona chemiczna w postaci ZEAGRAN 340SE+HECTOR 53,5WG+TREND 90WC w dawkach i terminie takim jak na opakowaniu. Termin siewu połowa maja z powodu ulewnych deszczy ziemia w dobrej kulturze. Podpowiedzcie co to może być za przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Nic a nic na polu nie rośnie? Nie było żadnych wschodów? Możliwe, iż ptactwo wybrało ziarna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie wyginęta, tylko wylęgnięta :D Czy nie była zbyt gęsto posiana? Czasami burza potrafi wyłożyć kukurydzę, niektóre odmiany są bardziej podatne inne mniej. Nawet jeśli leży bardzo mocno to się zazwyczaj szybko podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Ten sam problem ,QQ leży ułamana z korzeniem przy ziemi ,powalone 30% co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1318

Nic a nic na polu nie rośnie? Nie było żadnych wschodów? Możliwe, iż ptactwo wybrało ziarna...

Urosło bardzo pięknie ale się przewruciło podczas buży i wywrucone jest 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1222    2

Też tak miałem kilka lat temu jakieś lichy nie pamientam jak się nazywają zjadają boczne korzenie te podporowe i wtedy się przewraca umnie dalej rosła tylko ciężko było skosić trzeba było wcześniej pryskać na to cholerstwo. Mówię jak u mnie było jakieś 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tez stawiam na te robaki. Gryza korzenie i będzie się przewracać. Sprawdź czy korzenie nie są po podgryzane i w ziemi czy nie znajdziesz jakiegoś robala.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Trzeba sprawdzić korzeń i podstawę łodygi w przekroju czy nie ma śladów żerowania larw owadów tj.omacnicy lub rolnic.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1318

Buża była ale tylko moja poległa a inne zostały nienaruszone a od stonki nasz region jest wolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Razem z korzeniami? To coś nie chce mi się wierzyć że tam żaden robak się do tego nie przyczynił... QQ ma dobrze rozwinięty system korzeniowy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1318

W tym roku jakoś właśnie słabo wykształcony ma system korzeniowy nawet tak w HR SMOLICE mi powiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GardenFlora    0

Albo słabo wykształcony system korzeniowy,albo robaki które zjadają korzeń boczny i podporowy. Nawet silny wiatr podczas burzy nie jest w stanie położyć QQ,wiec musi być inna przyczyna.


www.GardenFlora.pl - Hurtownia Ogrodnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

no u mnie też położyło QQ po jednej burzy, nie dośc żę mała to jeszcze to, 2 lata temu to była bardzo gęsto posiana i miała ponad 3,5m to też mi powaliło ale teraz nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1318

Nie ma już problemu QQ się podniosła i teraz nawet nie widać że była wylegnięta. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jest posiana na lekkiej ziemi i dość płytko zasiana, gdy jest jeszcze dość młoda takie zjawisko sie zdarza ale ona i tak wstanie, ja rok temu miałem niemal uwalcowaną a była mojego wzrostu po tygodniu czasu wstała, kuku jest ciężką rośliną do powalenia chyba że jakieś larwy się zagnieżdżą


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1318

jest posiana na lekkiej ziemi i dość płytko zasiana, gdy jest jeszcze dość młoda takie zjawisko sie zdarza ale ona i tak wstanie, ja rok temu miałem niemal uwalcowaną a była mojego wzrostu po tygodniu czasu wstała, kuku jest ciężką rośliną do powalenia chyba że jakieś larwy się zagnieżdżą

Posiana to była głęboko a ziemia nie lekka bo u nas nie ma lekkich ziem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

witam wyłożyła mi się kukurydza bo tych okrepnych ulewach kukurydza była przeznaczona na ziarko co mam zrobić cz opłaca sie czekac d zbioru kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

Mi dzis silny wiatr z deszczem tez polozyl ok 1ha kuku tzn. przgiol ja do ziemi tak w okolo polowie jej dlugosci ciekawe co z niej bedzie ;[ mial ktos taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Mi tez trochę położyło i nie wiem czy już teraz wycinać i świniom po trochę dawać czy czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj