robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

farmermf    80

dla mnie wisi czy samochód jest oszczędny, czy nie. Była dyskusja że taka moc to 10l zjada to odpisałem że nie koniecznie. Po za tym fscynacja prędkością=skrajna odpowiedzialność=szpan golfem co go kupił tatuś.

Są tory do jazdy wyścigowej i tam można pokazać co się umie, a nie na drodze gdzie normalni ludzie się poruszają.

Co ma jednostkowe zużycie na autostradzie jak droga na niej przebyta to 1% ogółu przebiegu auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pokaz mi takie tory...

 

autostrade podalem tylko jako przyklad mozliwy do zrealizowania dla ciebie jako odpowiedzialnego czlowieka. z reszta nie chce mi sie juz wiecej o tym pisac, po prostu wydaje mi sie, ze nie chcesz skumac, co sie do ciebie pisze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak to leciało ?-"a i tak Kartagina musi być zniszczona" i "a JD to dużo pali" :D -sporo użytkowników diesla uważa go za hiper ,super oszczędny-owszem stary klekocik w lekkiej budzie, bez wodotrysków palił bardzo mało-ale obecnie przy pojemnościach rzędu 3 l i masie budy ok. 2 ton to raczej pieśń przeszłości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to leciało ?-"a i tak Kartagina musi być zniszczona" i "a JD to dużo pali" :D -sporo użytkowników diesla uważa go za hiper ,super oszczędny-owszem stary klekocik w lekkiej budzie, bez wodotrysków palił bardzo mało-ale obecnie przy pojemnościach rzędu 3 l i masie budy ok. 2 ton to raczej pieśń przeszłości ...

Niezależnie od masy samochodu, pojemności, diesel o tej samej mocy co benzyna spali mniej i chyba nie ma sensu się z tym kłócić. Jak ktoś się nie zgadza to proszę o podanie przykładu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam nawet nie próbuję się kłócić-raz w życiu miałem auto z silnikiem Diesla (i całkiem miło je wspominam)-od lat jeżdżę benzynkami i tez jest ok.-ciut wyższe spalanie z nawiązką rekompensuje mi niższa cena zakupu i mniej decybeli w kabinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś miałem przyjemność jeździć A6 z silnikiem 2.5 R5 115 KM. Silnika nie było praktycznie słychać i jakoś to jechało(samochód prawie 15 letni). We współczesnych samochodach klasy A6, BMW 5 silnika już nie słychać, także ten argument odpada. Co innego w autach miejskich, kompaktach, tam oszczędza się na wygłuszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mariusz-ja myślałem że piszemy tu o autkach co nieco starszych :D -moje A6 w benzynie z pewnością jest cichsze niż te z dieslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mariusz-ja myślałem że piszemy tu o autkach co nieco starszych :D -moje A6 w benzynie z pewnością jest cichsze niż te z dieslem.

powiedzmy takie BMW 5 3.0D z 1998 roku, nie jest absolutnie głośniejsze niż jego benzynowy brat :) Samochody Audi/VW z dieslem to typowe klekoty więc zanim się nie rozgrzeją to mogą trochę pohałasować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Dobra, niech ci będzie, że to normalna jazda. Choć koła czasem piszczą, ale reszta to jazda z głową. Mimo to przy gwałtownym przyspieszaniu rekord na kompie pokazało tylko 34l/100. :lol: Jak ktoś przede mną na normalnej drodze jedzie 80 to tez dostaje wiązankę :lol: .

Ostatnio było w radiu że w nocy z dyskoteki golfem wracali i 4 czarne worki. Nie ma się co podniecać prędkością.

 

no to nie take zle spalanie osiagneles mi sie udalo osiagnac chwilowe przy ruszaniu 74l/100 a po chwili 99l/100 bylem w szoku normalnie ..

 

NIe sztuka jest szybko jezdzci tylko trzeba umiec jezdzic z glowa i wyobraznia czego niestety nie ktorzy nie potrafia jak zabija siebie to tam zadna strata bo przez wlasna glupote gorzej jak przez wlasna glupote pociagna za soba nie winne osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.9cdti 150km w vectrze, przy agresywnej jezdzie 7km do miasta i miasto średnia mi wyszła po 5tys km 7.2l co wydaje mi się przyzwoicie jak na tą moc. Benzyna pewnie podeszła by pod 10l/100

To stary szalejesz. Pewnie agresywna jazda dla ciebie to 100km/h. Mi audi 80 z super oszczednym silnikiem 1.9tdi 90KM spala 7-8litrow bio na sto km i

Litr oleju mineralnego na jakies 3tys km i to tylko przy predkosciach dochodzacych do 150km/h. A tak w temacie to czemu nikt o bio nie wspomina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz umierający silnik i stąd takie spalanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzozakowi tez juz widocznie umiera;) Mialem kilka aut z takim silnikiem i wiem na jakie stac go spalanie. A Co do spalania oleju to dzieki castrolowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba tak :lol: :lol: :lol: :lol:

 

wszystkim diesle pala po 5 litrow, tylko dlaczego srednia na drodze miedzymiastowej maja zblizona do ciezarowek B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
mylisz glupote i skrajna nieodpowiedzialnosc z fascynacja predkoscia, przeciazeniami, technika jazdy itp.
no dokladnie jesli ktos tak mowi, to tak sie dzieje. 200 :lol: :lol: na autostradzie, to zadne emocje, 200 w zakrecie 70 st na drodze powiatowej to juz cos sie dzieje ;) .

 

Czy jazda taka jak opisałeś nie jest głupotą? wink.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Niezależnie od masy samochodu, pojemności, diesel o tej samej mocy co benzyna spali mniej i chyba nie ma sensu się z tym kłócić. Jak ktoś się nie zgadza to proszę o podanie przykładu...

Może nowe diesle o tych samych mocach co benzyna spalą mniej.

Jeżeli chodzi o pojemność silnika to się zgodzę że diesel wygrywa ale zawsze ma mniejszą moc. Chyba że CDI to wiadomo ale wolnossące diesle nigdy nie przebiją mocą benzyny. 2.5TDI i 1.8T (benzyna ) po 150 KM ( montowane w VW i Audi )a spalanie hmm ma ktoś moze audi lub VW z silnikiem 2.5 TDi i 1.8T ? To by napisał co więcej pali. WG z racji że benzynowiec o niskiej pojemności prędzej go zakatujesz. Amerykańce dlaczego robili silniki od 3500ccm wzwyż? Po to że miał przejechać kilka razy z jednego wybrzeża na drugi a taki cieniesem 700ccm jakby przejechał raz tam i z powrotem non stop to silniczek byłby zdyszany hehe

Sąsiad ma punto w dieslu to chyba by na oleju pojeżdził ze 100 tys km??? Chce za niego 1500zł komplet nowych kół letnich i komplet zimówek na nim jednorocznych. przedmuchów nie ma, nie ściąga oraz przeguby nie strzelają. 6L/100km napewno łyknie ale olej 2zł to liczyć te 12-16zł kosztowałoby zrobić 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Brzozakowi tez juz widocznie umiera;) Mialem kilka aut z takim silnikiem i wiem na jakie stac go spalanie. A Co do spalania oleju to dzieki castrolowi

Zdrowy silnik spala 300 ml oleju na 1000 KM? Taka 80 potrafi spalać między 5-6, zależy to od stylu jazdy, oczywiście 10 tez jest do osiągnięcia.

@Tomi

Napisałem wyraźnie "diesel o tej samej mocy co benzyna", bo tak należy porównywać silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Różnica spalania wynika ze sprawności silnika. Teraz strzelam bo nie pamiętam jaki to był stosunek. 2/3 diesel oraz 3/4 benzyna czy jakoś tak. Kto jest obeznany w temacie wie o co chodzi i stąd niskie spalanie jednostek diesla. Ktoś i powie ze jak ropa i benzyna w dystrybutorze po 5 zł to lepiej brać benzynowca. Bzdura. Tyle już takich opinii na necie i forach widziałem że głowa mała ale to przez niewiedzę bo skąd taki jeden z drugim może wiedzieć skoro kupili seacika czy lanosa w salonie oczywiście w benzynie i boją się z garażu nawet wyjechać bo trzeba zaraz gonić na dystrybutor i koljena stówa w plecy. Na miejskie warunki tylko diesel bo ma mniejsze skoki spalania pomiędzy miastem a trasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kiedyś argumentem przemawiającym za benzyna był mniej skomplikowany układ zasilania, teraz przez normy czystości spalin, zasilanie benzyną jest równie zamotane ;) jak diesel. Gaz jako paliwo alternatywne, jest ok, ale jak ktoś ma np zimowe dojazdy po parę km do pracy (jak mój szwagier z Mondeo) to mu samochód więcej spala benzyny niż LPG, bo zanim sie przełączy to już prawie trzeba wysiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

I jak myślisz @Bogdan co jest alternatywą poza skuterem i rowerem aby dojechać te max 10km do pracy? LPG to wiadomo. JAk ktoś non stop jedzie na gazie to może na tym wychodzi a jak wspomniałeś Ci co najpierw jadą na benzynie wogóle nie wychodzą. ?? Sam sie tak zastanawiałem. Szkoda mi meśka tłuc parę km w te i z powrotem. Gazowiec to wiadomo że dochodzą pewne komlikacje a Diesel też nie jest ideałem bo zimny też potrafi łyknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie jak tak czytam wasze wypowiedzi to zaczynam się zastanawiać czy kiedy zapoznacie jakąś dziewczynę to pierwsze co wam na myśl przychodzi to pytanie-"aj czy ona aby nie bedzie za droga w utrzymaniu ?":D .Liczycie koszty diesla,gazu benzyny a nie przychodzi wam do głowy ze jak coś napieprzy to możecie się ze śmiechu nie pozbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ktoś i powie ze jak ropa i benzyna w dystrybutorze po 5 zł to lepiej brać benzynowca. Bzdura. Tyle już takich opinii na necie i forach widziałem że głowa mała ale to przez niewiedzę bo skąd taki jeden z drugim może wiedzieć skoro kupili seacika czy lanosa w salonie oczywiście w benzynie i boją się z garażu nawet wyjechać bo trzeba zaraz gonić na dystrybutor i koljena stówa w plecy. Na miejskie warunki tylko diesel bo ma mniejsze skoki spalania pomiędzy miastem a trasą

To oświeć nas swoją wiedzą co zrobić żeby jeździć dieslem za darmo :D Jeszcze z ciekawości zapytam ile km robisz miesięcznie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Bio hehe 18000 - 20000 w tych granicach. jakies wynalazki lać do jakiegoś kompakta starego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj