robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

zorzyk2    56

To chyba nie z tego rocznika i modelu jest ta Astra.

 

Jeśli mówić o przyjemności szybkiego wyprzedzania, to benzyną nie muszę zmieniać biegu w trakcie manewru. W moim staruszku katalogowa prędkość maksymalna na 4 biegu jest tylko o około 5km niższa od tej na 5-tym. Na gazie fiacik przejechał ok. 200 tys, wychodzi po 20 tys km na rok.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

u mnie w primerce na piątce mając 80km/h jest rowne 2 tys obr/min i przy wyprzedaniu tira bez redukcji sie nie obejdzie. redukuje do trójki i kręce powyzej 4 tys wtedy jest git :D

ale moze to charakterystyka tych silnikow-max moment przy duzych obrotach, chco powiem ze własnie to mi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile benzyny wciągnie Nissan przy szybkiej jeździe? 8 litrów wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

no 8l na pewno obciągnie :)

@mariusz jesli chodzi o te twoje ukochane bmw ;) to znajomy ma i spalanie komputer pokazuje 5,8l tylko on nie przekracza praktycznie nigdy 100km/h i jezdzi bardzo "ocięzale"

e46 2.0 klekot 136km ;)

a wujowi w avensis 2.0 d4d przy takiej jeździe pokazuje 3,6l na trasie a przy takim tłuczeniu sie nie przekracza 4,5l-wiec albo komputer zle pokazuje albo beczka żre paliwo :P

 

ogolnie nie mialem diesla, choc ojciec wiele jezdzi-wiece niz swoim bezyniakiem i nie pochwala bo samochody 2 letnie z przebiegami dochodzącymi 300tys maja juz drugie silniki i wieczne klopoty z wtryskami i pompami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakby nie patrzeć 8 litrów to dużo jak na 100 KM, Passat 115 pali poniżej 7, ośmioma zadowoli się 130 KM. BMW wyprzedziło epokę jeśli chodzi o diesle, 2.0d 177 w E92 pali wg autocentrum 7-8 i robi setkę poniżej 8 sekund ;)

Mój golf ma pewnie ponad 400 tys przebiegu i wtryski są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jaki sens ma proównanie spalania benzyny do diesla. Weź benzyne 177 km a zobaczysz ile spali. Zreszta jak dla mnie dyskusja o spalaniu jest jałowa. Każdy z nas osiągnoł by inne. A dane z gazet czy katalogów a nawet testów też nic nie znaczą. 2 litrowym dieslem o mocy około 170 km bez większego wysiłku w mieście spalanie wyjdzie 10 l na 100. Co by tu nie piac optimum do codziennej eksploatacji pod wzgledem ekonomi i mocy to moc około 120 - 140 km z silnika 1,9-2,0. Potem zaczyna się fajna zabawa ale kończy ekonomia.

Co do przełomu w konstrukcjach diesla to najbardziej chyba znanym i spektakularnym przełomem było tdi z początku lat 90 tych szczególnie 2,5 tdi r5 o mocy 140 km. Pod koniec lat 90tych gdy pojawił się wtrysk cr kwestja czasu było tylko pojawienie się nowych motorów na rynku w zależności kto pierwszy kupił od boscha taki system. Silnik fiata który pojawił sie w latach 80 tych był w sumie podobny do tdi jeśli chodzi o zasadę ale nie tak znany na rynku.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie-ile można spalić taką benzyną ?-napęd na cztery łapki,2.8 pojemności, waga pustego auta 1600 kg .Ja już wiem :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

benzyna 2.5 V6 170 kM w automacie pali średnio niecałe 10l przy normalnej jeździe, w trasie zejdzie do 8.5l a w mieście nie wiem ale pewnie trochę więcej jak te 10 l napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co do diesli to zgadnijcie jaka firma wymyśliła i opracowała wtrysk CR? Podpowiem tylko, że to nie był Bosch (on tylko kupił patent i dopracował go bo firma, która go wymyśliła miała problemy finansowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

alfaromeo&fiat co wygrałem :rolleyes:

 

Zapomniałem dodać że mechaniczne pompowtryskiwacze pojawiły się dużo wcześniej w silnikach DEUTZ ale nie wzbudziły zainteresowania


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki sens ma proównanie spalania benzyny do diesla. Weź benzyne 177 km a zobaczysz ile spali. Zreszta jak dla mnie dyskusja o spalaniu jest jałowa. Każdy z nas osiągnoł by inne. A dane z gazet czy katalogów a nawet testów też nic nie znaczą. 2 litrowym dieslem o mocy około 170 km bez większego wysiłku w mieście spalanie wyjdzie 10 l na 100. Co by tu nie piac optimum do codziennej eksploatacji pod wzgledem ekonomi i mocy to moc około 120 - 140 km z silnika 1,9-2,0. Potem zaczyna się fajna zabawa ale kończy ekonomia.

Co do przełomu w konstrukcjach diesla to najbardziej chyba znanym i spektakularnym przełomem było tdi z początku lat 90 tych szczególnie 2,5 tdi r5 o mocy 140 km. Pod koniec lat 90tych gdy pojawił się wtrysk cr kwestja czasu było tylko pojawienie się nowych motorów na rynku w zależności kto pierwszy kupił od boscha taki system. Silnik fiata który pojawił sie w latach 80 tych był w sumie podobny do tdi jeśli chodzi o zasadę ale nie tak znany na rynku.

 

Wszystko zależy jakie przyjmiemy kryterium do porównań, pojemność, moc, czy spalanie. Dane z autocentrum są wiarygodne, są to uśrednione wyniki od użytkowników. Podałem te wyniki, żeby pokazać, że przy tym samym spalaniu diesel zapewni o wiele lepsze osiągi, w co nie wszyscy chcą uwierzyć.

 

Rozwój diesla to przede wszystkim wtrysk bezpośredni(fiat, audi), pompowtryski(vw), common rail(fiat) i ostatnio biturbo(bmw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

benzyna 2.5 V6 170 kM w automacie pali średnio niecałe 10l przy normalnej jeździe, w trasie zejdzie do 8.5l a w mieście nie wiem ale pewnie trochę więcej jak te 10 l napewno

Dokładnie-2.8 tyle że w manualu może zejść lekko poniżej 10 l/100 w trasie ponoć (nie jeździłem w dłuższe niż 100 km ostatnimi czasy więc to opinie innych spokojnie jeżdzących ) da się zejść przy bardzo spokojnej jeździe do 7,5-8 l.

Oczywiście bez żadnych problemów można łyknąć i 16 :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jaki sens ma proównanie spalania benzyny do diesla. Weź benzyne 177 km a zobaczysz ile spali. Zreszta jak dla mnie dyskusja o spalaniu jest jałowa. Każdy z nas osiągnoł by inne. A dane z gazet czy katalogów a nawet testów też nic nie znaczą. 2 litrowym dieslem o mocy około 170 km bez większego wysiłku w mieście spalanie wyjdzie 10 l na 100. Co by tu nie piac optimum do codziennej eksploatacji pod wzgledem ekonomi i mocy to moc około 120 - 140 km z silnika 1,9-2,0. Potem zaczyna się fajna zabawa ale kończy ekonomia.

Co do przełomu w konstrukcjach diesla to najbardziej chyba znanym i spektakularnym przełomem było tdi z początku lat 90 tych szczególnie 2,5 tdi r5 o mocy 140 km. Pod koniec lat 90tych gdy pojawił się wtrysk cr kwestja czasu było tylko pojawienie się nowych motorów na rynku w zależności kto pierwszy kupił od boscha taki system. Silnik fiata który pojawił sie w latach 80 tych był w sumie podobny do tdi jeśli chodzi o zasadę ale nie tak znany na rynku.

Przy 1.9cdti 150km w vectrze, przy agresywnej jezdzie 7km do miasta i miasto średnia mi wyszła po 5tys km 7.2l co wydaje mi się przyzwoicie jak na tą moc. Benzyna pewnie podeszła by pod 10l/100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dokładnie fiat wymyślił CR. Zagadka okazała się prostsza niż myślałem. :P

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Przy 1.9cdti 150km w vectrze, przy agresywnej jezdzie 7km do miasta i miasto średnia mi wyszła po 5tys km 7.2l

150 KM, 7,2 litra zuzycie paliwa i agresywna jazda - taa jasne.

moj golf z silnikiem o takiej mocy i 12 potrafi wciagnac na autostradzie. srednio do 10 schodze na trasie koszwaly-poznan ;) .

jak nie przekraczam 3 tys obrotow no to juz 8 sie zadowoli.

5 tez potrafi zuzyc, ale wtedy jade jak pedal ;) .

 

wiec twoj pojazd o zdecydowanie wiekszej masie zuzywajac 7,2 balansuje na granicy spokojnej codziennej jazdy i lekkimi odchylami w strone zoltych szaliczkow :D , a gdzie tu do ostrej jazdy :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz może chodziło mu o tłumioną agresję :D (np.teściowa siedząca z tyłu i napominająca-"farmerku tylko nie przekraczaj mój drogi 90 km/h") ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jaro na szczęście mam taki komfort ze teściowa nie musi ze mną jezdzić. :lol: Ja nie przekrczam 120-130 na trsie a że do najbliższej autostrady mam kilkaset kilometrów toteż jak bym nawet chciał to nie mam gdzie.

Mogę zrobić zdięcie wyświetlcza kompa jak @brzozak z @jaro nie wierzą. Dodam ze silnik u mnie bardzo długo się nagrzewa i praktycznie zimą 10km tam i z powrotem to robię na silniku z temp. nie przekraczającą 70stopni.

W primerze 2.0TD z 90km gdzie muł nie samowity spalanie 8-9l/100km.

PS.w jakim dziale mogę dodać takie zdięcie?

 

Macie nie dowiarki. :D Jezdzicie nie wiadomo czym co pali więcej jak JD. :D

http://www.przeklej.pl/plik/p1020610-jpg-0028f1a7803p

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Weź poprawkę na komputer typu "optymista" :D .

PS.Czy ja pisałem że Ci nie wierzę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jaro kompa sprawdzam co tankownie i jest w miare wiarygodny.Sam się zdziwiłem trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no to teraz wszystko sie zgadza - nie przekraczas 120, tylko gdzie tu ostra jazda sie pytam?

 

no chyba, ze po serpentynach w gornych czesciach alp sie poruszasz to tak. nastepnym razem pisz po prostu przy normalnej jezdzie i nikt nie bedzie mial zadnych obiekcji ;) .

 

z reszta srednia predkosc to potwierdza :lol: :lol: , u mojej mamy tez taka wychodzi, a ona w benzynie nie przekracza 2 tys. orbotow :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Agresywna jazda to jazda na max. 3 biegu (jak u mnie :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no to teraz wszystko sie zgadza - nie przekraczas 120, tylko gdzie tu ostra jazda sie pytam?

 

no chyba, ze po serpentynach w gornych czesciach alp sie poruszasz to tak. nastepnym razem pisz po prostu przy normalnej jezdzie i nikt nie bedzie mial zadnych obiekcji ;) .

 

z reszta srednia predkosc to potwierdza :lol: :lol: , u mojej mamy tez taka wychodzi, a ona w benzynie nie przekracza 2 tys. orbotow :lol: .

Agresynie to co tylko 200km/h? Można do 100 wciskać pedał by wykorzystać przyspieszenie. Będziesz miał dzieci do szkoły wozić to zobaczysz jaka średnia ci wyjdzie. 7km do miasta(część żwirówką) potem 6 po mieście i z powrotem no, ale pewnie u ciebie to po mieście 150 się jezdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no dokladnie jesli ktos tak mowi, to tak sie dzieje. 200 :lol: :lol: na autostradzie, to zadne emocje, 200 w zakrecie 70 st na drodze powiatowej to juz cos sie dzieje ;) .

 

jezdzisz jak tatus i masz co do tego pelne prawo, bo wiadomo ze majac dzieciaki trzeba byc odpowiedzialbym i inne pierdoly, to jest jak najbardziej zrozumiale.

 

tylko po raz wtory napisze, jakbys zaznaczyl przy normalnej jezdzie to nikt by nie mial zadnych obiekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dobra, niech ci będzie, że to normalna jazda. Choć koła czasem piszczą, ale reszta to jazda z głową. Mimo to przy gwałtownym przyspieszaniu rekord na kompie pokazało tylko 34l/100. :lol: Jak ktoś przede mną na normalnej drodze jedzie 80 to tez dostaje wiązankę :lol: .

Ostatnio było w radiu że w nocy z dyskoteki golfem wracali i 4 czarne worki. Nie ma się co podniecać prędkością.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mylisz glupote i skrajna nieodpowiedzialnosc z fascynacja predkoscia, przeciazeniami, technika jazdy itp.

 

z reszta jak 99% spoleczenstwa.

 

Dobra, niech ci będzie, że to normalna jazda.

nie chodzi o "niech mi bedzie", tylko o mylenie faktow. przejedz sie jakas autostrada owe 200 km/h non stop, zjedz na stacje, zatankuj, przelicz ile zuzyl paliwa i wtedy wypisuj jaki to twoj samochod jest oszczedny ;) .

 

taka fajna plakietke na dodatek na bramkach dostaniesz B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj