robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

ziemek256    13

A co jeśli trafi się paliwo gorszej jakości ale nie fatalnej? Coś można zrobić aby trochę je polepszyć czy po prostu trzeba przecierpieć i kupić następnym razem lepsze?

 

 

Mi się trafiło paliwo gorszej jakości... Auto stoi w garażu i czeka na części... :(

Tak to już w naszym kraju bywa.


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Paliwo jest rozne, ostatnio diagnozowalem komputerem Posche Cayenne klient tankowal na Schellu V-Power a mi pokazalo kiepsko jakos paliwa.. co sie okazalo to nie wina paliwa tylko mial jakis czujnik czy cos walniete robil to w serwisie Posche.

 

Co do przelewow to wiadomo ze jak bedzie puszczal to zachlapie silnik ropa, ale zakladajac nowy jak pisalem trzeba kupic dobry zeby nie zmieniac co 2 dni.

 

Co do programow z allegro to zalezy jaki np. VAG do VW Audi Seat i Skoda mozna sobie odczytac parametry i nawet pokazuje jakie powinny byc i mozemy sobie porownac podobnie jest z programem do Opla. Najgorzej jest diagnozowac Forda bo nawet w serwisie ten program co maja jest nie za ciekawy

 

Jak ktos duzo jezdzi to lepiej kupic auto z gazem i wychodzi taniej niz dieslem. tylko jedyny warunek trzeba miec dobrze zalozona instalacje gazowa i dbac o przegladty itp. w przypadku diesla jak kolega mowial wczesniej nie wystarczy sama wymiana oleju w terminie podczas tej wymiany najlepiej wymienic wszytskie filtry mi bynajmnij tak robimy bynajmniej zalecamy chyba ze klinet sie uprze ze chce tylko olej, Reno ma kiepskie rozwiazanie filtra oleju podczas zimy bywa z nimi roznie i przerabiamy na VW i wtedy ladnie chodza ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mi się trafiło paliwo gorszej jakości... Auto stoi w garażu i czeka na części... :(

Tak to już w naszym kraju bywa.

Więc ostatecznie co padło? To co wykrył komputer czy jakieś inne elementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

damian z twojego postu wnioskuje ze pracujesz w jakims warsztacie... a trochę głupoty piszesz gaz to same problemy i zawsze coś nie tak nawet jak dobra instalacja a jak kupisz disela sprawnego to jedziesz długo i szczęśliwe a koszt wymiany filtrów i oleju jest znikomy w moim e 46 około 300zł jeśli zrobisz to sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Od kiedy gaz to problemy? Mam w rodzinie auto z gazem i jeździ bez problemu. Jeśli założysz dobrą instalację w dobrym warsztacie to nawet nie poczujesz że jeździsz na gazie. Ale taka instalacja kosztuje od 2500 złotych w górę.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Więc ostatecznie co padło? To co wykrył komputer czy jakieś inne elementy?

 

 

Czekam na regulator ciśnienia paliwa, dziś albo jutro przyjdzie. Komp to pokazał. Wyjąłem regulator, przemyłem benzyną ekstrakcyjną, przedmuchałem sprężarką i Peugeot odpalił, pochodził kilka min i z powrotem to samo... Wnioskuję że to regulator. Na dniach się okaże jak dojdzie nowy...


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

damian z twojego postu wnioskuje ze pracujesz w jakims warsztacie... a trochę głupoty piszesz gaz to same problemy i zawsze coś nie tak nawet jak dobra instalacja a jak kupisz disela sprawnego to jedziesz długo i szczęśliwe a koszt wymiany filtrów i oleju jest znikomy w moim e 46 około 300zł jeśli zrobisz to sam

 

E46 mamy dwie takie rozebrane na warsztacie i bez gazu obie maja silniki benzynowe jedna 1.6 a druga 1.8 przebiegow nie pamietam. Ja mam Golfa III z gazem wymiana filtrow z olejem plus rozrzad wyniosla mnie co ciebie sam komplet filtrow i olej, i z gazem nie mam zadnych problemow bylem tylko raz na ustawieniu jak go kupilem i smigam caly czas teraz bez jakich kolwiek problemow.

 

jak kupisz dobry samochod z silnikiem benzynowym i zalozysz instalacje gazowa to bedziesz tez jezdzil dlugo i bedzisz szczesliwym uzytkownikiem, a z czesem wiadomo moga wyjsc rozne rzeczy, fakt ze na gazie silnik dostaje troche po tylku .. ale grunt to dobra instalacja i dobrze zalozona. diesel tak a jak zacznie sie cos psuc to wtedy problem sie robi bo koszta przerazajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

no wiadomo chyba że częsci do golfa bedą tansze niz do bmw ale mniejsza o to być może wasze auta wyjotko dobrze znoszą zasilanie gazem lub zbyt mało km na tym przebyliście danym pojazdem ciekawe ile wam tego gazu pala? ale mniejsza o to porozmawiajmy o osiągach gazu i ropy w praktyce czyli np na trasie na gazie tira strach wyprzedzać a ropa daje sobie radę wyśmienicie w takiej sytułacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Oczywiście że wszystkie benzyny nie są dobre do gazu. Dużo jeżdżę Oplem Astrą 1.4 w gazie. Gaz miała założona jakieś 7 lat temu i to najprostszy za małe pieniądze. Przejechała na nim ok. 80 tys. kilometrów i silnik dalej dobrze chodzi. Nie pobiera oleju, w obroty się dobrze wkręca, odpala bez problemu czy w lato czy zimę. Najniższe spalanie jakie miałem to 7 litrów na 100km. Średnio to tak 8-9l.

 

ale mniejsza o to porozmawiajmy o osiągach gazu i ropy w praktyce czyli np na trasie na gazie tira strach wyprzedzać a ropa daje sobie radę wyśmienicie w takiej sytułacji

Napisz jakimi autami robiłeś porównanie, jakie miały silniki. Bo mały zagazowany silnik 1.4 porównywać do słynnego 1.9TDI to trochę nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To gaz aż tak zamula że nie porównać 1.4 do 1.9TDI (mocy zbliżonej)? Pytam bo nie wiem... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Są też 90KM ale chyba Astra 1.4 nie musi być tutaj jedynym przykładem do porównania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Az nie wierze gaz zamula? jak ma sie zla instalacje to napewno .. na zwyklej jest mala roznica ale jak ktos ma DOBRZE zalozona sekwencje to nie ma zadnej roznicy.

Moj wujek ma Punto II 1.2 w gazie od 3 lat zrobil kolo 100tys kilmetrow i zero problemow, moj ojciec ma Punto 1.2 w gazie sam mu zakladalem i tez bez problemow zrobil 30-40tys i nie jeden diesel nie dawal mi razy jak nim jezdzilem spalanie roznie miedzy 6-9l/100km

Ja mam obecnie Golfa III 1.8 90KM w gazie zrobilem nie cale 3tys km mam go troche ponad miesiac i nie mam zadnych problemow i nie boje sie wyprzedac tira bo zajmuje mi to chwile spalanie mi wychodzi 8-11l/100km srenio sie mieszcze w 9-10 bo duzo jezdze po miesice. Pod czas wyprzedzania to nie wazne jaki silnik wazne abys miala zapas mocy a nie porywal sie z motyka na slonce bo wiadomo ze cieniac 900 w gazie i tak bedzie wyprzedzal tydzien tego tira a powiedzmy passat 1.9TDi moment przeskoczy tak samo jak Passat 1.8T w gazie a nawet ten by to mogl zrobic szybciej

 

Ostatnio remontowalismy silnik to znaczy wkladalismy nowym do BMW7 nie pamietam pojemnosci fakt zrobila ponad 200tys na gazie a samochod mial ogolnie 350tys km przebiegu wiec raczej nie tak zle jak na wymiane silnika bo np. Astra H 2007r 1.7CDTi miala 240tys i robilismy remont silnika wiec nie wiem czy takie dlugo trwale sa te diesle.

 

Fakt slyszalem tez ze nie kazdy samochod sie nadaje do gazu niby Toyota nie nadaje sie do gazu ale gadalem ze znajomym w ktory w tym siedzi sporo lat i mowil ze zaklada sie tylko trzeba pamietac o regulacji zaworow co jakis czas i innych drobiazgach.

Edytowano przez 19Damian89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja miałem w benzynie, gazie, a od 3 lat volvo w dieslu i to jest najlepsze paliwo. Można sobie w beczki zapas zrobić jak tanie i potem rok śmigać i z uśmiechem patrzeć na cenniki na stacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na gazie w formie plynnej mozna uzyskac wyzsze parametry mocy i momentu niz w tym samym silniku na benzynie, tylko taka instalacja to pod 10 kafli podchodzi ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

damian z twojego postu wnioskuje ze pracujesz w jakims warsztacie... a trochę głupoty piszesz gaz to same problemy i zawsze coś nie tak nawet jak dobra instalacja a jak kupisz disela sprawnego to jedziesz długo i szczęśliwe a koszt wymiany filtrów i oleju jest znikomy w moim e 46 około 300zł jeśli zrobisz to sam

Co do gazu fakt nie każdemu to się opłaca i nie w każdym aucie działa dobrze. Gaz ma conajmniej tylu zwolenników co przeciwników. Wielu mojch znajomych po aucie z gazem przeżuciło się na diesla.

Duże silniki nawet dobrze to tolerują gorzej jest z małymi gdzie bardzo narazona jest na przegżanie głowica i trzeba pilonowac regulacji. Marką która najgorzej znosi gaz jest chyba ford.

Co do diesli z kosztami eksploatacji bywa róznie. Nowsze mają filtr cząstek stałych. Przy krótkotrwałej jeżdżie komputer podejmuje próby wypalenia filtra. Gdy to się nie udaje w oleju gromadzi się on. Wtedy czeka kierowcę przyśpieszona wymiana drogiego oleju. Oczywiście nie wszystkie tak mają. Do hdi trzeba dolewać specjalny płyn który tez podnosi koszty eksploatacji.

Nie wspominam już o większej w porównaniu do benzyny ilości skomplikowanego narażonego na kosztowne awarie osprzętu. To samo tyczy się starszych diesli awaria układu zasilania, turbiny, czy dwumasy to koszty, które łatwo zjedzą oszczędności w paliwie.

Innymi słowy dla jednego będzie najlepsze auto z małą benzyną dla innego z gazem a dla trzeciego diesel. Zalezy ile kto i jak jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To gaz aż tak zamula że nie porównać 1.4 do 1.9TDI (mocy zbliżonej)? Pytam bo nie wiem... :rolleyes:

Te starsze auta z silników 1.4 mają najczęściej 75km. Teraz wyciąga się z nich około 90km. Starsze instalacje powodują że osiągi są trochę gorsze ale nie aż tak że samochód ledwo jeździ jak to napisał damian18

 

Naprawa Diesla jest właśnie droższa od benzyny więc kupując samochód z tym zasilaniem trzeba zwracać uwagę na stan silnika. Samochód w bardzo dobrym stanie w dieslu kosztuje zawsze więcej niż w benzynie. Nawet nowe diesle są droższe od benzyn. Więc jeśli mamy mały budżet na auto brałbym benzynę z gazem. Jeśli możemy poszaleć przy kupnie to diesla. A jeśli nie mamy co robić z pieniędzmi to benzynę.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

no to ja takze bo mam dwa auta na benzynie, co prawde fiatem malo sie jezdzi ale zawsze.

dodam ze jednym wyjdzie mi przebieg okolo 30 tys na rok a w fiacie okolo 5 tys i nie mam zamiaru przerabiac na gaz ;)

 

co do wyprzedania tirów-jak ludzie nie wiedzą jak wyprzedzac benzyniakami to niech nimi nie jeżdzą bo jak ktos mysli ze mając 5 bieg przy 80km/h powinien bez problemu wyprzedzic to hello ;) schodzi sie do trójki i ogien.

w takim przypadku nawet troszke mocniejszy diesel nie pójdzie tak bo z piątki da rade ale nawet zejść do czwórki to braknie zakresu szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i mi wychodzi że LPG zwróciłoby mi się po czterech czy pięciu latach :D -to już wolę sobie bezstresowo pojeździć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To ile kilometrów rocznie robisz? 5 tys.?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mi wyszło ok 18 miesięcy, a liczyłem dla brata to instalacja spłaciłaby mu się w 3 miesiące, a w roku zaoszczędziłby ok 11tys zł to chyba jednak warto założyć LPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ile kilometrów rocznie robisz? 5 tys.?

 

Jeszcze nie wiem :D -na razie od kupna zrobiłem owe 5 tys .Przy gazie nikt z was nie wlicza pozaplanowych wizyt u "gazownika" :D -oczywiście wiem że dobry gaz się nie psuje itd. ale jeszcze nie spotkałem osoby która czegoś tam nie miałaby do poprawek,nikt też nie wlicza ceny benzyny-a przy krótkich trasach (a takie robię najczęściej ) podejrzewam że trochę by się tej benzynki uzbierało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

co do wyprzedania tirów-jak ludzie nie wiedzą jak wyprzedzac benzyniakami to niech nimi nie jeżdzą bo jak ktos mysli ze mając 5 bieg przy 80km/h powinien bez problemu wyprzedzic to hello ;) schodzi sie do trójki i ogien.

w takim przypadku nawet troszke mocniejszy diesel nie pójdzie tak bo z piątki da rade ale nawet zejść do czwórki to braknie zakresu szybko.

 

ja majac 80 na liczniku i majac 5 nie redukuje tylko dodaje gazu i sie szybko zbiera mi do 110-120 czasami na 4 z rzuce jak jest mniej miejsca .. Ale ogolnie staram sie nie redukowac jesli samochod ma powyzej 2tys obrotow to sie bez problemu bojnie po dodatniu gazu o ile ma zapas mocy.

mojego szefa Superb 1.9TDi 170KM po czipie takim to mozna jechac nie mowie ze nie splanie ropy kolo 8-10 na trasie srednia predkosc 140-150km/h przyspieszenie bajeczne..

 

mi wyszlo ze rocznie zaoszczedzam 2tys zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj