robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

ziemek256    13

Tylna kanapa nie podnosi i składa do przodu co daje dużą przestrzeń bagażnika i równe dno, niestety blacha pod wykładziną jest jednostajna, dekielka brak. Dziś opuszcze zbiornik i zajrze do taj pompki...


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

I jest kolejny problem... Pompka sprawdzona, działa jak należy. Po podłączeniu auta pod kompa pokazuje kilka błędów w tym "PO 903". Szukam w sieci i nigdzie nie mogę znaleźć przetłumaczenia tego błędu.

Znajomy mechanik mówi że najprędzej któryś wtryskiwacz siadł, powyżej 2,5 tys obr paliwo przepuszcza przelewem przez co pompa gubi ciśnienie, komputer odcina prąd od pompki i auto gaśnie... Jurto postaram się sprawdzić wtryskiwacze... :mellow:


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

dziwne moim zdaniem to ze ktos ci sie wpiol komputerem do auta i nie ma okreslonego jaki to blad tylko jego numer musi miec kiepski progam z tego wynika a co to za auto wogole? Ja jak w pracy sie wpinam w auto to mam co to za usterka i czy jest ona stala czy sporadycznia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Peugeot Partner 2,0 HDI z 2001r.

Właśnie z programem do tego auta był problem, znajomy ma program ale pokazuje tylko kody błędów...

Kilka dało się w necie znaleźć a ten "PO 903" pozostaje zagadką...


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

P0903, tak mniej politycznie :D Czym to sprawdzaliście? Bo z tego co słyszałem np. ELM nie jest rzetelny w autach PSA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Troche to dziwne bo jak ma program do Peugota to powinien mu pokazac jakie sa ustarki a nie kody ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Widocznie nie podpinał pod PPS'a tylko pod jakiś uniwersalny program, który wyświetla tylko kody. @ziemek256 zajrzyj na peugeot-klub.pl tam może coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakim przelewem ? To nie c 330. Zamiast jeździć po wiejskich znachorach i diagnozowac to programem z allegro. Zacholuj auto do jakiegoś lepszego zakładu samochodowego. Dzisiaj za diagnostykę nie tak dużo krzyczą. Nawet w serwisach można to zrobić już poniżej 100 i to dużo poniżej. Cr to taki układ w którym awaria byle drobnostki może uniemożliwić rozruch i praće lub też awaria może być grubsza. Niestety jazda autem musi kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Przelewy moga przusici w kazdym dieselu nawet jesli sa nowe ale kiepskiej jakosci .. wiem bo by takie mielismy raz i zalozylismy i za chwile zaczol puszczac ..

Co do diagnozy komputerem kosztuje ona 50zl, jesli naprawa bedzie wykonywana u nas w serwisie to jest wliczona w koszta.

 

Jazda musi kosztowac Diesel jest drozszy w utrzymaniu szczegolnie te coraz nowsze sa takie mankamenty ze masakra czesc nie wymienna tylko serwis 2tys. no ale jakos musza zarazbiac jakby robili wieczne to by serwisy ani warsztaty nie mialy pracy a pracy jest pelno chociasz warsztatow tez nie jest malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak przelew puści to najwyżej paliwo na silnik będzie leciało, ale pojedzie. W jakim zakładzie ty pracujesz? Co do sprawdzania przelewów nadmiar odprowadzany jest cały czas więc co za różnica czy 2500 obr czy inaczej. Albo jest źle albo dobrze. No chyba, że ktoś myśli, że przelew jest po to aby wywalac on na wysokich obr. Bo tak widać po wypowiedzi tego fachowca. Bez dobrego progarmu ani rusz. Nie potrzebne do tego jakieś ustrojstwo do sprawdzania przelewów itd. Ja tak prywatnie obstawiam pompe wysokiego ciśnienia. Oczywiście mogę sie mylić.

To, że diesel jest droższy w utrzymaniu to się zgadza. Jak ktos mało jeździ lepiej kupic benzynę. Jednak wielu właścicieli na własną ręke podnoszą sobie koszty utrzymania swego diesla. Nie wielu wymienia filtry paliwa co rok czy co 15 tys km podobnie filtry powietrza. Większość pamięta tylko o oleju i rozrządzie i to niezawsze. Bo przecież jazda dieslem ma byc tania leje się opał i inne wynalazki niewiadmoego pochodzenia. A potem płacz i lament bo przepływomierz siadł bo wtryski szlak trafił itd.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jaki nadmiar na wtryskiwaczu? Co się będzie lało, nikt nie wspomina o pękniętych przewodach powrotu. Przelew musi być, bo inaczej wtryskiwacz nie będzie pracował, zbyt duży skutkuje spadkiem ciśnienia na wtryskiwaczu i dlatego mierzy się wartości przelewu na wtryskiwaczach CR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poczytaj post damiana. O nowych kiepskiej jakości przelewach. Co do diagnostyki układów wtryskowych i innych parametrów silnika. Te progray diagnostyczne z wyższej półki pozwalają dokładnie zbadać różne parametry np ciśnienie, podają też wartości wzorcowe dla danej sytuacji. Więc można łatwo namierzyć awarje bez dodatkowych przyżądów. Niestety większość programów z allegro tych tanich służy jedynie do kasowania błędów. O to mi chodziło, gdy pisałem, że potrzebna wizyta w dobrym zakładzie. Mającym oczywiście pożądny sprzęt. Zakładając, że z przelewem jest coś nie tak to wątpie aby przy wszystkich wtryskiwaczach na raz. Jak coś to w jednym. Silnik by kulał Tak czy tak bez diagnostyki silnika to sobie można tylko pogdybać a z przelewami dajmy juz sobie spokój.

 

Tutaj znalazłem kody co prawda po 2004 roku. Ale są to ponoć kody znormalizowane wymagane w benzyniakach od 2000 r i dieslach od 2004 r, sprzedawqanych na rynkach eurpoejskich.

 

http://www.diaaut.home.pl/r2121c4x.htm

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Dziś był elektronik z serwisowym kompem Peugeota. Błędów było sporo, po skasowaniu i ponownym odczytaniu zostały:

 

* STAŁY BŁĄD. REGULACJI CIŚNIENIA PALIWA

* STAŁY BŁĄD. FUNKCJA NADZORU WYSOKIEGO CIŚNIENIA PALIWA, ZABLOKOWANY REGULATOR WYSOKIEGO CIŚNIENIA OLEJU.

 

Jutro chce wyjąć czujnik ciśnienia paliwa, jeśli czyszczenie nie pomoże trzeba będzie nowy kupić.

 

 

 

 

Słucham Waszych porad w sprawie tych stałych błędów.


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pytanie, czy to błąd czujnika, czy regulatora ciśnienia. W każdym bądź razie komputer dostaje złe parametry do odczytu i adaptuje nastawy do tych parametrów i mamy tryb awaryjny silnika by go nie uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Czujnik lub regulator... pewnie trzeba będzie wymienić obie części, przez takie pierdoły samochód stoi trzeci tydzień w garażu... :( :(


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pod jaki komputer go podłączyliście ?

Bo w Citroenach i Peugeotach diagnostykę robi się tylko komputerem Lexia,przy innych mogą być blędne odczyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Komputer Citroen//Peugeot z serwisu Peugeota, więcej nie wiem bo bardziej skupiłem się na błędach niż na sprzęcie. ;)


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A co powiecie na temat dodatków czyszczących do silników które dolewa się paliwa? Warto w coś takiego się bawić czy lepiej zalać lepszego paliw(Vervy i tym podobnych)?

 

Chodzi mi o takie płyny:

http://allegro.pl/stp-formula-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-benzyny-i1495387961.html

http://allegro.pl/stp-formula-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-diesla-i1495388809.html

http://allegro.pl/stp-formula-do-benzyny-uszlachetniacz-paliwa-i1504717656.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wystarczy lac normalne paliwo (ale z zaufanej stacji) i wymieniac olej i filtry regularnie, naprawde silnikowi nic wiecej do szczescia nie potrzeba.

 

jak chcesz wyczyscic wtryski to trzeba je wyjac i zawiezc na mycie ultradzwiekami. tam ci od razu diagnostyke zrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Filtry i paliwa to wiadomo że jest podstawa ale jednak wiek robi swoje. Po drugie w Polsce nie możemy być pewni paliwa jakie tankujemy nawet na lepszych stacjach.

Wiadomo że czyszczenia ultradźwiękami czy wymiany wtrysków nie zastąpią ale czy takie płyny chociaż w małym stopniu pomogą czy po prostu dobry marketing i efekt placebo robi swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wg mnie to to drugie ;) .

 

wiek robi swoje i masz odpowiedz, z tym nic nie zrobisz. trzeba wymienic auto na nowe, albo wymieniac czesci w starym nie ma innej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A co jeśli trafi się paliwo gorszej jakości ale nie fatalnej? Coś można zrobić aby trochę je polepszyć czy po prostu trzeba przecierpieć i kupić następnym razem lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jak chcesz mieć lepszego kopa oczywiście demona prędkości nie zrobisz ale jest odczuwalny to możesz dolać tego: http://moto.allegro.pl/depresator-kleen-flo-0-5l-dodatek-do-on-lublin-i1502176583.html

Jak chcesz żeby zimą parafina się nie wytrąciła to dolej lepiej tego http://moto.allegro.pl/k2-dfa-39-przeciwparafinowy-dodatek-do-on-1l-mapa-i1488807211.html jest wydajniejsze od tego na górze :) obydwa niby czyszczą układ :D

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@stasiekS

 

nie wiem :) .

 

tutaj chyba nie ma miejsca na wrozenie z fusow. paliwo gorszej jakosci - przede wszystkim trzeba zbadac co oznacza gorsza jakosc, ktore parametry sa ponizej normy i wtedy zastanowic sie co mozna zrobic z tym fantem, o ile w ogole cos sie da.

 

generalnie skorka nie warta wyprawki. chyba, ze masz 10 000 litrow swinstwa w bankach to daj do zbadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj