robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

robertbara    75

7 litrów -nie wierze :)

 

Daj mi go na testy to przy dynamicznej jeździe nie zejdzie w trasie poniżej 8!!!

 

No chyba że dynamiczna nie masz na myśli przekraczania 160 km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

BMW-530 spali 7l przy spokojnej jeździe i z manualną skrzynią biegów,jeździłem takim cudem to wiem,a na auto banie nawet 13

potrafi wciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Bordkomputer pokazuje średnie spalanie ogólne na poziome 6,8l. Piszę, że niewiele ponad 7l przy dynamicznej jeździe, co nie oznacza 'palenia laków', tylko komfortową jazdę w cyklu mieszanym z ciężką nogą i załączonym ASC oraz przy manualnej skrzyni. Dla porównania mogę powiedzieć, że w takiej samej 'bejce', silnik 525tds 150ps pali tyle samo lub więcej. Wielu użytkowników chwali silnik 530d, jest bardzo udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@DamianCase014-90% aut z silnikiem 1,9TDi wyciąga 200km?ha a niektóre nawet sporo więcej,to chyba wystarczająco szybko,co?

ile ty masz lat???? podobno prawdziwe emocje rozpoczynaja sie przy 300 km\h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
... i mogę powiedzieć że jeździ się przyjemnie bo praktycznie zawsze mocy (raczej momentu obr.) jest pod dostatkiem.

 

I tu się zgadzam.

 

...prawda jest taka że o diesla należy dbać i podstawa:dobrej jakości ropka.

 

Też się zgadzam. Czy z tym dbaniem to chodzi m.in. o to, żeby nie gasić od razu silnika po zatrzymaniu auta? Ponoć dobrze jest, jak silnik jeszcze popracuje ok. 30 sekund, zanim się go wyłączy. Ostatnio jadąc samochodem, często włączała mi się kontrolka VSC. Ledwo dojechałam do domu. Czy to mogło mieć związek z tym, co napisałam powyżej? W serwisie powiedzieli mi, że turbina w dieslu jeszcze pracuje, mimo że silnik zgaszony i doradzono mi, żebym właśnie nie wyłączała od razu silnika...

 

A co do komfortu jazdy w dieslu- po 8 godzinach jazdy głowa "pęka".

 

A i muzyki nienajlepiej się słucha w dieslu- no chyba, że ma się porządną tubę :) głośniki i wzmacniacz :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Albo dobrej klasy auto z nieprzeciętnym wyciszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0
Czegoś nie rozumiem... przy dynamicznej jeździe Audi A4 2.5TDI (180KM) spala 9 l./100km a nawet więcej. Skąd takie duże rozbieżności?

Ale audi z automatem czy manualem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile ty masz lat???? podobno prawdziwe emocje rozpoczynaja sie przy 300 km\h :)

no ale to tyle to ciezko tu bedzie wycagnac w Polsce no chyba ze w Niemczech :)


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ale audi z automatem czy manualem???

Z manualem sześciobiegowym, w kombi i quattro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

my mamy Opla vektre 1.6 100km i mamy zamiar chipa kupić to moze ze 130 km będzie jechalismy nim 200km/h po autostradzie i jeszcze troszke miejsca było pomiedzy gazem a podłogą ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

ja uważam że disle są lepsze bo tańsze w utrzymaniu-i to jest dla mnie dobry powód.bo jeśli zamawia się ON do maszyn rolniczych to możesz tankować samochód u siebie w domu:D


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
I tu się zgadzam.

Też się zgadzam. Czy z tym dbaniem to chodzi m.in. o to, żeby nie gasić od razu silnika po zatrzymaniu auta? Ponoć dobrze jest, jak silnik jeszcze popracuje ok. 30 sekund, zanim się go wyłączy. Ostatnio jadąc samochodem, często włączała mi się kontrolka VSC. Ledwo dojechałam do domu. Czy to mogło mieć związek z tym, co napisałam powyżej? W serwisie powiedzieli mi, że turbina w dieslu jeszcze pracuje, mimo że silnik zgaszony i doradzono mi, żebym właśnie nie wyłączała od razu silnika...

 

A co do komfortu jazdy w dieslu- po 8 godzinach jazdy głowa "pęka".

 

A i muzyki nienajlepiej się słucha w dieslu- no chyba, że ma się porządną tubę <_< głośniki i wzmacniacz ;) .

TO jest prawda,że w dieslu gdy wróci sie z dłuzszej podróży nie nalezy odrazu wyłanczac motoru,tylko dopiero po jakiejs chwili aż turbina"ostygnie".Co do głośnosci w ropniaku to wszystko zależy-jak już ktoś wcześniej zauważył od klasy auta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
TO jest prawda,że w dieslu gdy wróci sie z dłuzszej podróży nie nalezy odrazu wyłanczac motoru,tylko dopiero po jakiejs chwili aż turbina"ostygnie".Co do głośnosci w ropniaku to wszystko zależy-jak już ktoś wcześniej zauważył od klasy auta. <_<

 

Dzięęęki wojtus za odpowiedź! ;)

No...klasa auta- zgadza się... Lexusem jeszcze nie jeżdżę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

No ja też leksusem nie jeżdżę i nie mam zamiaru.Moja A4 w zupełności mi wystarczy.Pozdrawiam. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniomax    1

uważam że diesel lepszy. sam aktualnie mam zagazowańca(auto z silnikiem benzynowym z dołożoną inst. gazową) ...ale to nie to, diesle o wiele wytrzymalsze noi jak ktoś wspomniał i tak kupuje sie ON (bądz BIO diesel) do maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
TO jest prawda,że w dieslu gdy wróci sie z dłuzszej podróży nie nalezy odrazu wyłanczac motoru,tylko dopiero po jakiejs chwili aż turbina"ostygnie".Co do głośnosci w ropniaku to wszystko zależy-jak już ktoś wcześniej zauważył od klasy auta. <_<

 

W TDI od VW nalezy odczekać 30s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ogolnie w autach z turbinami trzeba odczekac pewien czas, aby turbina sie uspokoila, bo jak od razu silnik zostanie zgaszony to automatycznie zostaje odciete smarowanie i zywotnosc turbiny drastycznie spada.(wydzieraja sie tulejki i wirnik potrafi zakleszczyc sie w obudowie <_< )

zreszta dzisiaj spotkalem sie z takim przypadkiem na praktykach w szkole ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Diesel mniejsze spalanie i duży moment obrotowy.minus więcej kłopotow(lipne paliwo) ,częściej wymiana np.rozrzadu.,wyższa cena.kłopoty zima ,droższa obsluga serwisowa.Jak VW to diesel a ferrari lub porsche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
Ogolnie w autach z turbinami trzeba odczekac pewien czas, aby turbina sie uspokoila, bo jak od razu silnik zostanie zgaszony to automatycznie zostaje odciete smarowanie i zywotnosc turbiny drastycznie spada.(wydzieraja sie tulejki i wirnik potrafi zakleszczyc sie w obudowie <_< )

zreszta dzisiaj spotkalem sie z takim przypadkiem na praktykach w szkole ;)

 

O o dzięki za wytłumaczenie. :)

 

No proszę!- uważasz na lekcjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
O o dzięki za wytłumaczenie. <_<

 

No proszę!- uważasz na lekcjach :)

 

akurat ja wymienialem ta turbinke ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
my mamy Opla vektre 1.6 100km i mamy zamiar chipa kupić to moze ze 130 km będzie jechalismy nim 200km/h po autostradzie i jeszcze troszke miejsca było pomiedzy gazem a podłogą ;]

aha ciekawe ile jeszcze mogles pojechac 201 czy 203 km/h????? chyba zapomniales wspomniec ze rozpedzales sie pol godziny, naprawde ze 100 KM nie ma frajdy, emocji, ani adrenaliny, tymbardziej w aucie wazacym pewnie ponad 1200 kg, jeszcze w maluchu to ok <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
aha ciekawe ile jeszcze mogles pojechac 201 czy 203 km/h????? chyba zapomniales wspomniec ze rozpedzales sie pol godziny, naprawde ze 100 KM nie ma frajdy, emocji, ani adrenaliny, tymbardziej w aucie wazacym pewnie ponad 1200 kg, jeszcze w maluchu to ok <_<

Co Ci powiem to Ci powiem ale Ci powiem, my mamy a4 1.6, ujowy silnik ale do 180 jakoś idzie, max to niecałe dwie stówy( i nie jest tak strasznie z osiagnięciem tej prędkości). Vectra i A4 to niemal ten sam segment, i mozna poprównywać je ;] Niektórzy lubią wir w baku i śmigać szybko a inni płynniej i taniej;] Ale my już wiemy że następne bedzie a4 TDI, może i w tym roku, kto wie..

Wg mnie diesle już osiągnęły poziom benzyn, i myśle że kwestia tego czy ktoś chce mieć PB czy ON to tylko zalezy od tego że diesel nieco głośniejszy jest, za to dłużej i na mniejszej ilośćii gnojówy pojeździ niż benzyna. W benzynie sprint obywa sie z mniejszym mieszaniem biegów niż w dieslu, ale w dieslu ruszysz niemal z każdego biegu - elastyczność ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Co Ci powiem to Ci powiem ale Ci powiem, my mamy a4 1.6, ujowy silnik ale do 180 jakoś idzie, max to niecałe dwie stówy( i nie jest tak strasznie z osiagnięciem tej prędkości). Vectra i A4 to niemal ten sam segment, i mozna poprównywać je ;] Niektórzy lubią wir w baku i śmigać szybko a inni płynniej i taniej;] Ale my już wiemy że następne bedzie a4 TDI, może i w tym roku, kto wie..

Wg mnie diesle już osiągnęły poziom benzyn, i myśle że kwestia tego czy ktoś chce mieć PB czy ON to tylko zalezy od tego że diesel nieco głośniejszy jest, za to dłużej i na mniejszej ilośćii gnojówy pojeździ niż benzyna. W benzynie sprint obywa sie z mniejszym mieszaniem biegów niż w dieslu, ale w dieslu ruszysz niemal z każdego biegu - elastyczność ;]

cos ty <_< , wiem bo sam jezdze klekotem w golfie 3 (AFN).

i nie jest tak strasznie z osiagnięciem tej prędkości
prosze cie nie rozsmieszaj mnie, podejzewam ze w tym oplu to tak ze 100 sekund od 0-200 ;):) :), wiem jedno ze gdy bede kupowal nastepne auto to nawet nie spojrze jesli cos bedzie mialo ponizej 200 KM (wszystko jedno czy dieslowskie czy benzynowe), chyba ze jakies klasy kompakt to gdzies od 170

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
cos ty <_< , wiem bo sam jezdze klekotem w golfie 3 (AFN). prosze cie nie rozsmieszaj mnie, podejzewam ze w tym oplu to tak ze 100 sekund od 0-200 :) :) :), wiem jedno ze gdy bede kupowal nastepne auto to nawet nie spojrze jesli cos bedzie mialo ponizej 200 KM (wszystko jedno czy dieslowskie czy benzynowe), chyba ze jakies klasy kompakt to gdzies od 170

No, 100 sekund to nie tak źle ;] A vmaxem nikt nie jeździ non stop, prędkość przelotowa to dla mnie 150-160, więcej nie ma sensu bo szkoda auta i paliwa;]

200koni w dieslu to już bedzie wymiatać ;) Dla mnie to ok 150 jest w sam raz do klasy małych limuzyn/sedanów, wiadomo że im wieksze auto tym wiecej moczu trzeba, jednak jeżdżąc bbenzyną jestem bardziej za dieslami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj