robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

grzesio31    4

@robertbara

nie zamieniaj swojego 130 km passata na 2.5 tdi !!

ten silnik jest ciezki a naped na 4 kola dodatkowo pogarsza osiagi :/

wiem cos o tym bo mam mondeo 2.0 tdci 130 km i sporo jezdze po to kraju i mozesz mi wierzyc albo nie ale chlopaki w audicach czy vw z silnikami 2.5 tdi maja problem z oddaleniem sie ode mnie (bralbym wszytskich po kolei ale nie mam cb dlatego jezdze na tzw sepa :( )

dieslem jezdzi sie duzo przyjemniej bo praktycznie wcale nie musze zmieniac biegow, w razie potrzeby pojade na 5 biegu 50 km/h a jak juz sie skonczy zabudowany to spokojnie przyspiesza - mowie tu o swoim fordzie bo wiem ze w passatach 130 km jest z tym problem i niestety trzeba zredukowac bieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja mam passata 110km i może 50 to troche mało ale 60 na piątce to spoko kumpel mi niewierzył jakosobówką można jechać na piątce 60 przy 1200obr i tak poprostu wdepnąć gaz i płynnie przyspieszyć ale on ma fabie z 1,2 benzyna :( apropo silników diesla w fordach fajną mają pracę nieklekotają tak jak VW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

wlasnie tego klekotania a dokladniej jego braku zazdrosci mi kumpel ktory jezdzi 130 km passatem tdi :(

plusem tdi jest jednak nizsze zuzycie paliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
jedyny problem z tym silnikiem to ze vw montowal w sumie tylko automat do niego

I to ma być problem ?-ja tam uwielbiam automaty-i od lat jeżdżę właśnie czymś takim-co więcej gdybym zmieniał-to też tylko na automat.Miałem kiedyś okazję jeździć Mercedesem 320 CE (znaczy nie kilometr i nie w roli pasażera tylko za kierownicą i przez parę dni :()-i powiem tak ,żadne TDI równać się z tym nie może -ja tam lubię jak czy to w aucie czy to w ciągniku cisza jest-a nie ryk silnika i jakieś tam śmieszne przyspieszenie-najbardziej lubię w silnikach elastyczność-a tu pojemność też ma sporo do gadania np. ja mam Volvo 460 2.0 w automacie a mój kuzyn ma w S40 manualną i silniczek 1,6-wiem co prawda ,że S40 waży więcej-ale sam kuzyn przyznaje,że gdy chodzi o tzw długie pociągnięcie -czyli przyspieszanie przy większej prędkości to jego nie ma szans-a ja czasami dla kawału lubię robić dłuuugie miny u właścicieli BMW i tak ostatnio na wsiach ulubionych A 4 :)-szczególnie w mieście (jeździłem sporo latek po takim mieście gdzie parkingu szuka się 30 minut )-a więc ruch w większości okolicznych miast (dla tubylców przerażający :) )-wrażenia na mnie najmniejszego nie robi :)-fajnie jest np.w Białymstoku -bo tam oczywiście jak jakiś cwaniaczek zauważa numery z Grajewa-zaczyna cudować-a potem się dziwi :)-kiedyś udało mi się (Żukiem !) przeprowadzić przez cały Białystok gościa w Golfie 2-zajechał mi drogę-no a potem ja mu pokazałem jak można jeździć :)-ale się pienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Właśnie wróciłem z oglądania dwóch pięknych a6 avant 2.5TDi Q.. jedna pistacjowa druga perłowa..

Ni z gruchy ni z pietruchy poszedłem na spacer z dziewcyzną, przy drodze stały no to oglądałem przez szybe spisywałem nr tel i kolo podchodzi popytał, pogadaliśmy i mnie przewiózł i dziewczyne..

Wybrałem tiptronika bo takim mnie nie wieziono jeszczce.. miodzio, to nie to co manual(szybkość zmian biegów) ale naprawde super sprawa, można poczuć się jak w F1-biegi w kierze :)

W sumie to spodziewałem się ciut więcej, w końcu to 180KM, ale i tak od ok 2krpm łamie kręgosłup i to ostro..

A najśmieszniejsze to to że to auto z tym motorkiem na automacie w mieście spali tyle co obecne 1.6 w a4:P a jaka jazda..

Kultura pracy.. spodziewałem się lepiej(ciszej) ale nie klekocze tak bardzo i w środku auto jest naprawde ciche :)

Przy ostrym depnięciu na skrzyżowaniu automat mielił przez chwile 4 kołami.. nieźle :(

Z tego wszystkiego nie zapytałem o cene, bo naprawde niezły kąsek, ten piękny środek, duży, wygodny, i navi.. :)

Eh eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@Hinco

nie wiem skad jestes ale ja pochodze z bialej podlaskiej i u nas polowa przemytnikow przerzucila sie ze starych passatwo kombi na garbate audi a6 w kombi z silnikami 2.5 tdi badz 2.8 benzyna i od tego momentu zbrzydly mi te autka :(

a jezeli chodzi o nawigacje to maja strasznie nieaktualne mapy naszego pieknego kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
@Hinco

nie wiem skad jestes ale ja pochodze z bialej podlaskiej i u nas polowa przemytnikow przerzucila sie ze starych passatwo kombi na garbate audi a6 w kombi z silnikami 2.5 tdi badz 2.8 benzyna i od tego momentu zbrzydly mi te autka :(

a jezeli chodzi o nawigacje to maja strasznie nieaktualne mapy naszego pieknego kraju...

No wiesz, autem nie jeździ opinia/stereotyp a człowiek :)

A mape zawsze można aktualizować, choć na polske nie ma jakichś takich super dokładnych pokrywających 100%..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ale chlopaki w audicach czy vw z silnikami 2.5 tdi maja problem z oddaleniem sie ode mnie

chyba myslisz o r5, bo jestem pewien ze nawet w najslabszej wersji v6 na manualu nie powinines miec wiekszych szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no jak na manualu sprawnie przełanczasz biegi to robiszto szybciej niz automat a najlepiej to wychodziło w polonezie bez sprzęgla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@Hinco

czuje ze aktualizacja mapy do audi kosztowalaby wiecej niz zestaw palm + automapa 4.0 pokrywajaca praktycznie caly kraj i majaca naniesione kontury budynkow...

@brzozak2

bardzo mozliwe ze mi nie wierzysz ale mowiac 2.5 tdi mialem na mysli silniki v6 o mocach 150-180 km a nie stare r5 115 km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

diesel owszem ale nowy a jeśli nie nowy to kilkuletni. Miałem kiedyś sierrę 2.3 w dieslu - komfort jazdy super, bardzo elastyczny silnik ale co z tego jak chodził jak c3603p brrrr nigdy więcej. Zmieniłem na sierrę z silnikiem 2 litry benzyna - elastycznośc znacznie gorsza, niby 2 litry ale kiepsko to jeździło bo ciężka fura ale za to dobra do przyczepki. Obecnie mam honde z silnikiem 1,5 i nie nazekam. Wg mnie nie sam silnik jest ważny ale i przełożenie jakie jest w skrzyni - ale to juz inny temat. Reasumując: diesel tak ale w nowych autach. Ja mimo wszystko jestem za silnikiem benzynowym. Im więcej KM tym lepiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

powiem wam ze chyba tez diesel lepszy... :) ale dzis jeżdziłem....VW Corrado G60 -->

http://www.corrado-database.nl/index.php?i...ado&id=3326 ....chłopaka siostry...160 km w benzynie.....pali przydynamicznej jażdzie 15l/100 ale frajda z jazy jest ogromna :) ...moze juz niedługo bedzie mój :(


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

Jeszcze nie...ale moze moze (zart).....:( ..:]


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Sprawdzone w realu, 1.8T miało Quattro a TDi ośka-przód...

 

 

kiedyś też się ścigałem z 1.8 T, powiem wam że do 150 km/h mało mu odstawałem... potem było 200 zł mandatu :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

hehehe dobre :(...to jak wczoraj robil my POM...to jechały dwa auta ten Correado i 407 qmpla...i my jechali pierwsi w vw i widzimy policjia i dzwonimy do tych z 407-demki zeby uwazali...dzwniomy chyba z 10 min i nic a tu koncu odbiera Mati (kierowca 407) i my mu mówimy zeby uwazał bo obok banku PKO stoii radiowóz...a on nam na to: WIEM własnie mnie zatrzymał !! :)


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
@robertbara

nie zamieniaj swojego 130 km passata na 2.5 tdi !!

ten silnik jest ciezki a naped na 4 kola dodatkowo pogarsza osiagi :/

wiem cos o tym bo mam mondeo 2.0 tdci 130 km i sporo jezdze po to kraju i mozesz mi wierzyc albo nie ale chlopaki w audicach czy vw z silnikami 2.5 tdi maja problem z oddaleniem sie ode mnie (bralbym wszytskich po kolei ale nie mam cb dlatego jezdze na tzw sepa :) )

dieslem jezdzi sie duzo przyjemniej bo praktycznie wcale nie musze zmieniac biegow, w razie potrzeby pojade na 5 biegu 50 km/h a jak juz sie skonczy zabudowany to spokojnie przyspiesza - mowie tu o swoim fordzie bo wiem ze w passatach 130 km jest z tym problem i niestety trzeba zredukowac bieg...

 

No u mnie akurat też na 5 daje rade jechać 50 km/h i przyspieszyć bo mam skrzynię 6 biegową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@DamianCase014-90% aut z silnikiem 1,9TDi wyciąga 200km?ha a niektóre nawet sporo więcej,to chyba wystarczająco szybko,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@DamianCase014-90% aut z silnikiem 1,9TDi wyciąga 200km?ha a niektóre nawet sporo więcej,to chyba wystarczająco szybko,co?

no oczywiscie ale na benzynie szybciej sie rozpedzasz ale i wiecej palisz


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0
@DamianCase014-90% aut z silnikiem 1,9TDi wyciąga 200km?ha a niektóre nawet sporo więcej,to chyba wystarczająco szybko,co?

Zgodze się z tobą, a w ogóle nowe diesle nawet V4 i tak mają większy moment obrotowy i moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nasze BMW 530d ma 184ps i mimo, że kombi, zbiera się bardzo i pali niewiele ponad 7l przy dynamicznej jeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0
Nasze BMW 530d ma 184ps i mimo, że kombi, zbiera się bardzo i pali niewiele ponad 7l przy dynamicznej jeździe.

O to niezły wynik w spalaniu myślałem że V6 i 3 litryto troche przepali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Nasze BMW 530d ma 184ps i mimo, że kombi, zbiera się bardzo i pali niewiele ponad 7l przy dynamicznej jeździe.

Czegoś nie rozumiem... przy dynamicznej jeździe Audi A4 2.5TDI (180KM) spala 9 l./100km a nawet więcej. Skąd takie duże rozbieżności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj