robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

szczewko    33
a co myslicie o silniku 1.9 dti w r.lagunie????

Pracowałem rok w serwisie renault i raczej dobrego nic nie powiem na temat tego silnika. Fakt ze Dti lepszy niz Dci chocby mniej awaryjny i mniej podatny na złej jakosci paliwo ale co za tym idzie mniej dynamiczny. W tej budzie potrafi troche wychlac. Siadajace EGR-y wtryski i pompy to usterki ktore sie trafiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

zalezy jaki disel, ja mam trzy; 90KM, 110KM i 150KM i tak 90KM to zamalo jak dlamnie, 110 jak na Audi B4 to nawet duzo i niezła frajda jest z jazdy, a 150 koni na a6 to tak srednio spalanie duze bo 11 litry lyknie ale przyspieszenie pozostawia duzo do zyczenia w porownaniu z 2,4 benzyna 150KM. disel oszczedny ale 1,9TDi spokojnie 6-7 litry lyknie 10l to tez nieproblem dla niego to tyle i 2litrówka w benzynie spali a elastycznosc silnika i dynamika duzo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

a co myslicie o silniku benzyna 1.6 16V we fordzie mondeo?? slyszalam ze to byly silniki od mazdy.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kompletnie nie znam tego silnika (nawet nie wiem o ktorej wersji mondeo mowisz, choc podejzewam pierwsza), ale co moze byc fajnego w 1.6 16v jakiejkolwiek marki w budzie mondeo?

zwykly mol, o przecietnym zuzyciu paliwa, pozbawiony wad fabrycznych pewnie dosc zywotny, do zagazowania sredni z uwagi na 2 walki rozrzadu (przed chwila wyczytalem, ze ma tez plastikowy dolot).

co innego 16v 1.6 w np. c2 vts :lol:

@tomasek b4 przezylo chip tuning, czy swapa?? bo innej opcji nie ma na 110 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13
Wałki lubia w Polonezie poleciec ale tylko te na hydro. jaki olej lejesz do silnika??? Siadały tylko i wyłacznie przez niewłasciwy olej.

 

 

Lotos synretyczny, od zawsze na takim chodzi i to raczej nie wina oleju bo kuzun ma poldka też na hydro i mu na mineralnym chodzi, mój był rok temu w Poznaniu na serwisie i też go syntetykiem zaleli i tak chodził do teraz .


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Do wad silnikow 1.6 16V mozna zaliczyc pekajace rolki prowadzace pasek rozrzadu. Pekniecie podążają od lozyska do zewenatrz rolki. W 3 Fordach robiłem rozrzad i we wszystkich to było. Trzeba pamietac zeby za kazdym razem wymieniac rolki prowadzace to sie nic nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dlaczego za mało? Zależy czego oczekujesz, 122KM w tej budzie to tak "do jazdy", bez szału :lol:

 

ale co moze byc fajnego w 1.6 16v jakiejkolwiek marki w budzie mondeo?

Myśle że taki SR16VE Nissana (175KM) albo B16A2 Hondy (160KM) czy B16B też Hondy (185KM) był by całkiem fajny, nawet w budzie Mondeo :D ale to tak czysto teoretycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przepraszam powinienem dopisac zwykle/popularne 1.6 16V, jestem swiadomy mozliwosci jakie niosa ze soba zmienne fazy rozrzadu i na pewno nie omieszkalbym o nich wspomniec :lol:

czy nie bylo czasem tak, ze honda zrobila to mocniejsze 1.6 w odpowiedzi na to nissana? zeby znowu byc krolem 1600 :D

ciekawy jestem jak komicznie wyglada ten 1.4 w komorze passata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
kompletnie nie znam tego silnika (nawet nie wiem o ktorej wersji mondeo mowisz, choc podejzewam pierwsza), ale co moze byc fajnego w 1.6 16v jakiejkolwiek marki w budzie mondeo?

zwykly mol, o przecietnym zuzyciu paliwa, pozbawiony wad fabrycznych pewnie dosc zywotny, do zagazowania sredni z uwagi na 2 walki rozrzadu (przed chwila wyczytalem, ze ma tez plastikowy dolot).

co innego 16v 1.6 w np. c2 vts :lol:

@tomasek b4 przezylo chip tuning, czy swapa?? bo innej opcji nie ma na 110 KM

b4 jest z grudnia 95 i troche rozni sie od zwykłych b4 poniewaz silnik jest juz taki jak w a4, tarcze hamulcowe i klocki sa tyakie same jak w a4, znaczek na tylnej klapie jest mały w srodku przełaczniki sa takie jak w a4 i przodnie lampy sa razem z kierunkami połaczone i tam jeszcze kilka drobnych pierduł jest takich jak w a4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Słyszałem o takiej przejściowej wersji B4, ale tylko słyszałem. Rarytas podobno. Zawias już alu czy jeszcze zwykły? Mógłbyś wstawić jakieś fotki lub choćby jakiegoś linka do takiego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

zawieszenie ma zwykłe jak w normalnej b4, a zdjecia postaram sie wzucic w najblizszym czasie, wiem ze w zamosciu tez jest taka sama jak moja, teraz kupiłbym B4 z silnikiem porsche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Witam.

Panowie mam problem z Peugeotem Partnerem 2,0HDI a konkretnie z pompką paliwa.

Auto zaczęło tracić moc, zapaliła się kontrolka od błędu silnika, silnik wkręcał się na max 2,5 tys obr pochodził trochę w garażu, zgasł i zapalić już nie chce.

Wcześniej przy odpalaniu słychać było jak hałasuje pompka paliwa, wymieniłem filtr z myślą że się poprawi i lipa...

Ktoś może miał podobny problem z HDI-kiem 90 konnym?

Sprawdzę jeszcze czy po włączeniu zapłonu dochodzi prąd do pompki. Jeśli tak to obstawiam że to pompka w zbiorniku...

Jeśli ktoś już coś takiego przerabiał proszę o pomoc.


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przez internet nie wiele można doradzić. Jedyne wyjście to dobry warsztat. Jeśli podejżewasz pompkę to ją wyjmi i sprawdź na krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

moj kolega ma Belkota 206 2.0 HDI i mial ten sam problem. po wyjeciu pompki ze zbiornika okazalo sie, ze przypchniete bylo sitko ktore sie znajduje przy samej pompce. najlepiej wyjmij ja i dokladnie wyczysc. jezeli po przekreceniu kluczyka slychac, ze pompka dziala a nie chce zaciagnac paliwa, to wlasnie to sitko moze byc przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Dziś odpalił ale silnik chodził w tzw "systemie awaryjnym" wkręcając się do ok 2,5 tys... Mie miałem czasu dziś przy nim siedzieć, w poniedz spuszcze paliwo bojest pełen bak :( opuszcze obiornik i wymontuje pompkę. Zastanawia mnie czemu raz chodzi (licho ale pompuje) a raz wcale się nie załącza i peugeot nie odpala... Może być że komputer odcina dopływ prądu do pompki odczytując że pompka nie działa jak powinna?


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no moze tak byc, ogolnie jak filtr sie zabrudzil za mocno to nowe silniki przechodza w stan awaryjny i same do niego nie wracaja. trzeba podlaczyc sie z kompem i odfajkowac wymiane. natomiast raczej nie powinien robic problemow z odpalaniem.

 

tak jak kolega mowil luknij do tej pompki i bedziesz juz cos wiecej wiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zanim zaczniesz samochód rozbierać zajżyj pod tylną kanape lub wykładzine bagażnika. Powinieneś tam znależć metalową pokrywkę odkręć to i pod spodem będziesz mial dostęp do pompki. W wielu autach tak jest chociaż nie wiem czy konkretnie w tym też. Jeśli nie masz zatankowanego pod korek paliwa spuszczać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Zbiornik niestety jest pelny, a klapki pod fotelem nie ma... to już sprawdzałem. Musze spuścić paliwo i opuścić zbiornik... To pewnie bez podłączenia do komputera i tak się nie obejdzie...


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Bagażnik tego auta ma profilowaną blachę na całej podłodze tak jak w dostawczaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Dokładnie, jednolita profilowana blacha, zbiornik trzeba opuścić żeby się do pompki dostać...


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Napewno nie ma żadnego dekla pod tylną kanapą? Jakieś te francuskie auta dziwne są w normalnych jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj