robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

mirasek    13

Na jedynce mam dokładnie 58, dwójka 106... sam widzisz że skrzynia jest masakrycznie długa. Model 1995-1997, sekwencyjny wielopunkt, zmienne AFR (od 14,7:1 do ponad 22:1), zmienne fazy rozrządu na zaworach ssących i całe 90KM ;) tu zdjęcie mojego śmietnika gdzieś w siuwarach http://img87.imageshack.us/my.php?image=19971746wj2.jpg nic szczególnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

panowie a mi dzisiaj kumpel pol godziny wpajal ze jego toyota yaris 1.4 diesel poleci 210km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mirasek a Vmax i sprint do setki jak sie przedstawia (chodzi mi o dane producenta, moga byc tez twoje w konfrontacji)??

te hondy z tymi silnikami wychodzily z "normalnymi" skrzyniami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

To kumpel mi sie chwalił ze przejechał 40 kilosów w 15 min. Ładą 110... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co do benzyny i diesla to rozmawiałem kiedyś z przedstawicielem renault i powiedział mi tak... Jeżeli robimy rocznie powyżej 30tyś km to diesel się wtedy opłaca... a poniżej tylko benzyna + gaz i robimy znacznie lepszy interes bo płacimy niższe oc no i w dieslu przeglądy są co 8tyś km... części drogie a benzynka wychodzi taniej.... Ja osobiście jestem osobiście zwolennikiem diesla ale taka prawda że diesel od 30tyś km się opłaci dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja w TDI-ku robię co 15 tys. a w HDI co 20 tys. ;)

 

Wcale nie trzeba robić 30 tysiaków żeby diesel się opłacał. Zwolennikiem gazu jakoś nie jestem :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

w nowym vito przeglady sa co 30 tys lub wg wskazan komputera i majac to auto ponad 2 lata wychodzi nam srednio co 42 tys czyli sporo ponad norme ;) szukajac auta wybieralismy miedzy vitem a vw t5 ale transporter odpadl wlasnie ze wzgledu na przeglady co 15 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@brzozak2

nawet nie wiem dokladnie ile wchodzi, jutro z ciekawosci znajde fakture za ostatni przeglad i napisze co i jak

oszczedzam za to na wizytach w servisie ktore nie naleza wcele do tanich:/

p.s. dzwoniles do Eryka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak2

nawet nie wiem dokladnie ile wchodzi, jutro z ciekawosci znajde fakture za ostatni przeglad i napisze co i jak

oszczedzam za to na wizytach w servisie ktore nie naleza wcele do tanich:/

p.s. dzwoniles do Eryka?

o kutwa patrz zapomnialem :) :) a tak cie naciskalem ;) , po jakiemu z nim rozmawiac??

 

ja tez sie zdziwilem jak ojcu na wymiane filtrow i oleju zawiozlem fure i musialem po druga "piatke" jechac i wcale za wiele w niej nie zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

rozmawiasz z nim normalnie w j. polskim ;) gosc jest francuzem ale dobrze zna nasz jezyk

mi do mondziaka tdci wchodzi lekko ponad 5 l ale juz powoli zaczyna brac olej i na 20 tys od wymiany do wymiany dolewam jakies 0.5 :/ powoli mysle o czyms innym ale czekam az rzad wprowadzi mozliwosc odliczenia pelnego vatu od auta osobowego i od paliwa a nie tak jak jest teraz moge odjac 60% vatu od auta ale nie wiecej jak 6 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

OT

Mówicie o p. Eryku de Guvile (czy jak to sie piszę) z GB Polska. Miałem przyjemność z nim parę razy rozmawiać. Spoko gość. No ale jak pierwszy raz z nim rozmawiałem kilka lat temu to nie wiedziałem co jest grane :);) . Troche śmiesznie kaleczy j. polski.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

tak to On ;) nie wiem od ilu lat jest w Polsce ale teraz wg. mnie jest juz calkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0

a co sądzicie o AUDI A4 3.0 TDI quatro ma bodajże 236KM i jak z jego kulturą pracy? chodzi jak benzyna o podbnej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mirasek a Vmax i sprint do setki jak sie przedstawia (chodzi mi o dane producenta, moga byc tez twoje w konfrontacji)??

te hondy z tymi silnikami wychodzily z "normalnymi" skrzyniami??

wg producenta V max 180km/h i 0-100 w 12,6 sek. z wbiciem trzeciego biegu przy 97km/h (nie wiem dlaczego akurat tak), a z tego co bawiłem sie stoperem wychodzi 10,5 - 11 sek. do licznikowych 100, oczywiście dociągnięte dwójką, ale takie pomiary to pic na wode, może zmierze kiedyś g-techem... V max nie sprawdzałem, najwięcej jechałem licznikowe 180, szybciej mi nie trzeba. Z tym silnikiem niestety tylko ta skrzynia, całość zestrojona na ekonomie, jak podaje producent:

- w cyklu miejskim 7,0 dm3/100 km

- przy 90 km/h 4,8 dm3/100 km

- przy 120 km/h 6,4 dm3/100 km

...co jest możliwe do uzyskania, jednak trzeba wykazać sie cierpliwością ;) Średnia z ostatnich 5184km wyszła 6,9 l/100km a jeżdże raczej "po kawalersku" :) Jako ciekawostke podam że poprzedni model Civica z tym silnikiem silnikiem wygrał w konkurs ADAC "Eco Tour of Europe 1994"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Korzystając z pełnych możliwości silnika (w razie potrzeby) :) Śmieszy mnie ktoś kto kupuje benzynowe 2.0 czy więcej i jeździ nim bardzo delikatnie, no wręcz zamula bo mu auto dużo pali - zobacz jak w Białej "odchodzą" spod świateł, przeturla sie 3-4 samochody i czerwone ;) rozumiem jak L-ka czy maluszek przyblokują ale jak stoi takie 120KM i na zielonym ledwo rusza nabierając majestatycznie prędkości to mnie krew zalewa :angry: To sie nazywa "po emerycku" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

o to jak mój starszy :) narzeka, że Siena 1.6 16V nie może mu przyczepki z 200kg ładunkiem uciągnąc, ale nie przeciągniej jej powyżej 3000rpm... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

to ja jezdze podobnie do Ciebie ;)

w Bialej wkurza mnie skrzyzowanie na witoroskiej jak jadac w strone centrum tak przed 8 rano stoje w korku juz na wysokosci parku 3 krzyzy bo ludzie nie potrafia lub nie chca przyduscic troche mocniej ruszajac z pod swiatel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kilka razy stałem w tym korku :) czasem lepiej odbić w zieloną, potem na sidorską i alejami dojechać do centrum. Biała sie już ciasna robi, w godzinach 15-16 zobacz co sie dzieje na zjeździe z brzeskiej i pks w aleje przed krzyżówką z narutowicza, tylko lepiej pójdź tam pieszo :)

 

panowie a mi dzisiaj kumpel pol godziny wpajal ze jego toyota yaris 1.4 diesel poleci 210km/h ;)

To ma bodajże 90KM, realnie niemożliwe żeby przekroczył 200, dobrze jak 180 poleci. Jednak takie autko potrafi nawet nieco zaskoczyć, szczególnie jeśli to wybebeszona wersja dwumiejscowa przedstawiciela handlowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13
ja mam starego merca 124 zwykły 2,5 litra diesel bez turbo i takich innych bajerów! i powiem że jak narazie to innego autka niechcem! spalanie 5-6 litrów max i po małym namieszaniu w przełożeniach co drugi benzyniak od 1,6 do 2,2 odpada i na przyspieszenie i na prędkość! :) tak że narazie obstaje przy dieslu! :) chociaż do benzyny też nic nie mam poza spalaniem gdy dostają fest po gaciach :);)

 

 

panowie sorki za tego wczorajszego posta ale to nie ja tylko znajomy który jest zachwycony tym altem wlazł na mój profil i namieszał wam tu troszke :angry: ja wiem że te alto to przyspieszeniem idzie poruwnac do poloneza albo cc700! pali pomiędzy 5 a 7litra a nie 5a6 tak jak on napisał! zależy od techniki jazdy :) jedyne co prawdziwego napisał to to że mam inne przełorzenie tylnego mostu (dyfra)przez co jest ciut słabszy ale zato prawie o 30km/h szybszy :)

 

powiem że jak narazie to mi to altko pasuje bo sie wygodnie jezdzi i można do baku lac wszystko i pojedzie tak jak c330 :) mysle tylko nad zmianą silnika na 300turbo :) żeby troche osiągi poprawic :)

 

 

 

jeszcze raz sorki za tamtego posta!

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

wlasnie sprawdzilem fakture za przeglad merca i wchodzi tam 9 l oleju po 35 zl/l do tego filtry, robocizna i koszt przegaldu troche ponizej 600 zl czyli napewno nie drozej jak w vw a 3 razy rzadziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Spoko yogi, zdarza sie :) Taki Merc osiągami nie powala, tym bardziej z szybszym mostem ale za to ma inne zalety o których pisałem w tym temacie dot. wolnossących diesli klasycznej konstrukcji. Auto praktycznie nie do zajechania, przy okazji wygodne jak na Merca przystało.

 

mysle tylko nad zmianą silnika na 300turbo ;) żeby troche osiągi poprawic :)

Doładowane 3.0 w 124 wychodziły tylko z automatyczną skrzynią, wrzuciliśmy taki silnik do starej "esy", 147KM dawało rade takiej budzie mimo leniwego automatu. Nawet podobało mi sie to auto, duże alu gwiazdy, w środku skórzane tapczany i inne wypasy lat '80, dźwięk sześciu garów spod maski, kick down i rura :) Taki lansiarski krążownik, niestety zakończył żywot na przydrożnym drzewie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50
panowie a mi dzisiaj kumpel pol godziny wpajal ze jego toyota yaris 1.4 diesel poleci 210km/h ;)

 

Heh to moja skoda ma 75km i pójdzie ze 165km/h(musze dokładnie sprawdzic jak bedzie zle to zrobie edit)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
To ma bodajże 90KM, realnie niemożliwe żeby przekroczył 200, dobrze jak 180 poleci. Jednak takie autko potrafi nawet nieco zaskoczyć, szczególnie jeśli to wybebeszona wersja dwumiejscowa przedstawiciela handlowego :)

nowe modele samochodow sa postawione na wyzszych kolach i maja inne przelozenia w stosunku do przedstawicieli starszych aut a takiej klasie i tak megane mojej mam 1.5 dCi chyba 85 KM cisnie do 190 km/h :D;) , to minimalnie mniej niz moj golf tylko w jakim czasie to nie pytajcie :) :) masa ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj