robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie nowy, tylko roczny, uszkodzony. W niemczech dałem 1400 euro, do tego transport, naprawa i rejestracja. Wartość takiego w Polsce to 30-35k PLN. Jest tylko jeden haczyk: wszystko trzeba zrobić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@koma666 Po pierwsze nikt nikomu nie każe kupowac nowych aut. Jak byś rozumiał co czytasz skumał byś, że cały czas chodzi o to aby auto było dopasowane do możliwości finansowych kupującego. Jeśli zarabiasz 1500 kupujesz corse za 7 tys a nie bmw 7. Skumałeś teraz? Jeśli ktoś ma 30 tys i chce paska czy jakiegoś forda. Nie powinien kupować najtańszego z danego rocznika. Lecz poszukac rok starszego z pewnym przebiegiem w tej cenie. łapiesz? Klepiesz w koło te swoje bezmyślne frazesy, nie czytasz, nie rozumiesz co inni piszą, sam w tym wszystkim się gubisz, sam siebie obrażasz. Ogarnij się troche. Piszę poraz 10 chyba auto powinno być dopasowane do możliwości i potrzeb kupującego. Jeśli nadal nie rozumiesz poproś rodziców, aby ci na głos poczytali to ponoć pomaga.

Auta japońskie dobrze sprzedają się w ameryce ponieważ są dobre to fakt ale też ze względu na niższą cene. Amerykańska motoryzacja nie jest tak konkurencyjna na świecie. Nawet w ameryce chętnie wybiera się auta z japoni czy europy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

hubertuss

zeby nie ty to ja bym sie pogubił na tym swiecie, ty tak wszystko potrafisz wytłumaczyc kazdemu, nie jestes czasem swiadkiem jehowy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@hubertuss masz rację sporo ludzi kieruje się tylko tym żeby samochód był duży miał jak największy silnik i żeby był tani a nie zwracają uwagi na stan techniczny. Nie myślą wcale o eksploatacji a często mają potem problem żeby je zatankować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@koma666 Po pierwsze nikt nikomu nie każe kupowac nowych aut. Jak byś rozumiał co czytasz skumał byś, że cały czas chodzi o to aby auto było dopasowane do możliwości finansowych kupującego. Jeśli zarabiasz 1500 kupujesz corse za 7 tys a nie bmw 7. Skumałeś teraz? Jeśli ktoś ma 30 tys i chce paska czy jakiegoś forda. Nie powinien kupować najtańszego z danego rocznika. Lecz poszukac rok starszego z pewnym przebiegiem w tej cenie. łapiesz? Klepiesz w koło te swoje bezmyślne frazesy, nie czytasz, nie rozumiesz co inni piszą, sam w tym wszystkim się gubisz, sam siebie obrażasz. Ogarnij się troche. Piszę poraz 10 chyba auto powinno być dopasowane do możliwości i potrzeb kupującego. Jeśli nadal nie rozumiesz poproś rodziców, aby ci na głos poczytali to ponoć pomaga.

Auta japońskie dobrze sprzedają się w ameryce ponieważ są dobre to fakt ale też ze względu na niższą cene. Amerykańska motoryzacja nie jest tak konkurencyjna na świecie. Nawet w ameryce chętnie wybiera się auta z japoni czy europy.

 

 

twoje teorie legna w gruzach jak zaczniesz szukac uzywanego auta, sugerujac sie tymi wypocinami :D

okaze sie wtedy ze te drozsze w danym roczniku i z pewnym przebiegiem przewaznie pochodza od handlarza :D :D :D`

 

kupujac samochód uzywany, najpierw trzeba poszukac poprostu opini ludzi o danym modelu w internecie, popatrzec na rankingi niezawodnosci, nie jarac sie bajerami, sprawdzic ceny czesci, przeanalizowac komplikacje techniczna samochodu, co sie w nim psuje co jest trwałe, jakie moga wystapic koszty podczas eksploatacji itd

czasem samochód z wieksza iloscia usterek jest tanszy w eksploatacji niz ten z mniejsza

bo liczy sie jeszcze koszt usuniecia usterki

wszystkie wypasinoe fury z bajerami jak w samolocie beda sie sypac i beda wymagały duzych zastrzyków gotówki aby toto utrzymac w dobrym stanie technicznym, nie bez powodu 10 letnie wypasione audi bmw czy merc kosztuja mniej niz nowy samochód klasy b

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Twoimi wypocinami napewno się nie sugeruje. Naprawdę poproś rodziców, aby ci poczytali co tu się pisze. Ludzie swoje a ty i tak klepiesz po swoiemu.jakieś bzdury. Wskaż mi więc w zacytowanym poście gdzie owa teoria legła w gruzach. Piszesz, aby pisać, aby twoje zdanie było ostatnie. Nie ważne że głupie, ważne aby było.

Żadko któy handlarz zaoferuje ci auto z pewnym, udokumentowanym przebiegiem do końca serwisowane. Auta od handlarzy są właśnie tańsze, aby złapać klienta. Na zachodzie auta z małym pewnym przebiegiem są tak drogie, że nie opłaca się tego ciągnąć do polski dla żadnego handlarza. Kupując auto zawsze możesz zoriętować się czy człowiek to handlarz czy właściciel, który kupił pojazd w polsce i regularnie go serwisował. Chociąż jak widać dla niektórych jest to czarna magia więc wypisują bzdury.

Podsumowując auto od pierwszego właściciela zakupione w polsce. Dla bystrzachów info, że to da się sprawdzić w papierach. Praktycznie zawsze będzie droższe od tych oferowanych przez handlarzy. Handlarz też czasami może mieć ładną sztuke ale cena nie będzie niska. @koma666 idź do przedszkola swoimi bzdurami dzieci usypiać, nie kompromituj się z każdym postem bo coraz większe bzdury piszesz. Co widać w ostatnim poście, który wyciągnołeś ni z tąd ni z owąt, gdy cię ładnie zgasiłem w poprzedmi wątku.

 

"kupujac samochód uzywany, najpierw trzeba poszukac poprostu opini ludzi o danym modelu w internecie, popatrzec na rankingi niezawodnosci, nie jarac sie bajerami, sprawdzic ceny czesci, przeanalizowac komplikacje techniczna samochodu, co sie w nim psuje co jest trwałe, jakie moga wystapic koszty podczas eksploatacji itd

czasem samochód z wieksza iloscia usterek jest tanszy w eksploatacji niz ten z mniejsza

bo liczy sie jeszcze koszt usuniecia usterki"

 

Najpierw tłumaczysz, że lepiej wybrac auto sugerując się rankingami niezawodności. A potem piszesz, że auta z większą ilością usterek są tańsze w eksploatacji bo łatwiej naprawić. Dwie porady jedna sprzeczna z drugą. A ja ci powiem, że obie są głupie na twoją miarę. Bo możesz kupić zajechane auto Które w rankingach jest mało awaryjne lub ładne któe niby w rankingach mocno się psuje. Jak już pisałem kompromitujesz się tylko.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

prawda cie boli, nie lubisz jej jak diabeł swieconej wody :P

i nie opowiadaj juz tych historii o handlarzach bo kazdy to wie,

niemiec głupi nie jest i dobrego samochodu za grosze nie odda bo po co ?

 

masz za mało szarych komórek aby pojac to o czym napisałem

tłumaczył ci nie bede bo i tak wywrócisz swiat do góry nogami zeby twoje bzdury były najbardziej widoczne :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jak prawda człowieku? klepiesz byle co i nie wiadomo po co?...kompleksy leczysz czy jak ? nie lepiej iśc do jakieś pracy - ogarnąc się jak normalny człowiek a nie biadolic i pluc na wszystkich i wszystko ....niby kim Ty jesteś że tyle pogardy masz w sobie dla innych i tego kraju ?- 5 hektarowy hodowco jednego HF :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

hubertuss

kozulek2

obydwoje jestescie ludzmi którym kiedys w innych tematach sie przeciwstawiłem i pokazełem wam ze wcale nie jestecie takie kozaki jak sie wam wydaje, a teraz jezeli macie tylko okazje to sami klepiecie byle co, niewazne czy ja pisze dobrze czy sie myle, piszecie byle mi na poprzek, po czym mówicie ze to ja jestem głupi, to jest wasz schemat działania :D i leczycie kompleksy wciskajac mi ciemnote ze nic nie wiem i próbujecie zmieszac mnie z błotem, prawda jest taka ze nie jestescie tacy do przodu jak wam sie wydaje

 

pewne słowa celowo z małej litery

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@koma666 Zaprzeczając sam sobie w jednym poście, co pokazałem. Przeciwstawiasz się sam sobie. Nikt przeciwstawiać ci się nie musi. Nigdy nie podajesz argumentów, przykładów tylko piszesz bo tak. W żadnym temacie nic mądrego nie napisałeś. Wszędzie dyskusja wygląda tak samo. Jak nie wiesz co pisać, piszesz głupoty, aby pyskóka była. Fakt wielu cię pewnie nie rozumie. Ale jak pisałem może w przedszkolu znajdziesz posłuch. Bo tu tych bzdur nikt nie kupi. Leczyć kompleksów twoją osobą nie musze. Mam wrażenie, że wielu myśli, że się nad tobą pastwie. Więc jest to mój ostatni post w odpowiedzi na twoje głupie zaczepki.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

koma tu masz ripostę i na tym koniec , użyje Twoich słów ;

 

 

tłumaczył ci nie bede bo i tak wywrócisz swiat do góry nogami zeby twoje bzdury były najbardziej widoczne :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Zaprzeczając sam sobie w jednym poście, co pokazałem. Przeciwstawiasz się sam sobie. Nikt przeciwstawiać ci się nie musi. Nigdy nie podajesz argumentów, przykładó tylko piszesz bo tak. Fakt wielu cię pewnie nie rozumie. Ale jak pisałem może w przedszkolu znajdziesz posłuch. Bo tu tych bzdur nikt nie kupi. Leczyć kompleksów twoją osobą nie musze. Mam wrażenie, że wielu myśli, że się nad tobą pastwie. Więc jest to mój ostatni post w odpowiedzi na twoje głupie zaczepki.

 

nie zaprzeczam sam sobie tylko jakbys miał troche inteligencji i szarych komórek to bys zrozumiał ze warto zwracac uwage na rankingi niezawodnosci ale tez warto zadac sobie wiecej trudu i zobaczyc co w tych samochodach które niby sie psuja tak naprawde sie psuje i moze wcale te samochody nie sa takie złe mimo ze sa nizej w rankingu

ot cała filozofia

ale to dla ciebie czarna magia niczym fizyka kwantowa

filozofie

piszesz po to byle na poprzek i do tego jeszcze kogos pouczasz aby czytał ze zrozumieniem

taka z ciebie madra głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Audi niby takie dobre a vw taki zły tylko że obydwa maja te same zespoły napędowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na zachodzie auta z małym pewnym przebiegiem są tak drogie, że nie opłaca się tego ciągnąć do polski dla żadnego handlarza.

Kolego, nie mogę się z tym zgodzić, chociaż wszystkie posty napisałeś tu bardzo rozsądnie. Na zachodzie są bardzo tanie auta z małymi przebiegami, na 100% nie cofane liczniki. Oczywiście tylko benzynowe. I oczywiście uszkodzone. Ale nie chodzi mi tu o samochody owinięte wokół drzewa. Te, którymi jeżdżę właśnie były lekko uszkodzone, czyli: środek cały, poduszki nie wywalone, szyby całe, do wymiany tylko elementy demontowalne, podłużnice nie pogięte. Wtedy wystarczy kupić kilka używanych części, trochę lakieru i mamy młode auto w idealnym stanie za śmieszne pieniądze, średnio 1/3 wartości takiego auta w Polsce. A druga sprawa to taka, że ostatnio muszę kręcić liczniki, ale do przodu żeby sprzedać auto, bo nikt nie wierzy, że trzyletnie auto może mieć 30000 km. Jak się zrobi 70000 to idzie od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

benzyniaki można znaleźć ale tdi nie da się znaleźć. Szukałem golfa 4 albo bory 1.9tdi bez pompowtryskow. Przeglądałem sporo ogłoszeń niemieckich przez pół roku i wszystko po 300-400tys km. Czyli to samo co nasi handlarze oferują. Kupił bym benzynę ale nie ma gdzie tanio tankować a ropa wiadomo po 4zł się kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja jestem zwolennikiem beny +gaz i pod każdym względem plusy niskie koszty spalania ,nawet przy dużej pojemności i koszty eksploatacji oraz przebieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak jedna to pół biedy gorzej jak vałka ,ale zrobisz raz i spokój na lata a diesel pompo wtryski. dwu mas to dopiero skarbonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Audi niby takie dobre a vw taki zły tylko że obydwa maja te same zespoły napędowe

kup jedno i drugie z tych samych lat,przejedz conajmniej po 50 tys km kazdym i dopiero sie wypowiadaj.vw byl dobry do 2004r wiem z wlasnego doswiadczenia mialem 3 szt ,ostatni nieszczesny model b6 2.0tdi, a pozniej 2.0tdi tyle ze w audi i tez troche naprawialem bo prawie 400tys nalatane miala do sprzedazy ,vw przed 200tys juz tak by zluzyty .a wczesniejszy model 250 tys ,chip i jak sprzedawalem to byla lalka.tyle ze za audi trzeba dac kase a vw o polowe tanszy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

O matko i ten tutaj. @koma666 leczysz się już czy ci na psychoterapeutów szkoda. Życie cie nieźle klepie po grzbiecie że na wszystkim chciałbyś oszczędzać.

 

Czepiliście się dwumasu a co wymieniacie go co roku jak świece

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli chodzi o mnie to się nie czepiam tylko mam inne zdanie, a na podwórku to tylko traktor jako diesel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak to mówią z diesla cieszy się tylko pierwszy właściciel.... Nakręci praktycznie bezawaryjnie 200-300tys km i chwali, ktoś kupi, po kilku tysiącach km siądzie turbina, dwumasa czy pompowtryski i klnie... Znajomy kupił clio za 8 tys stan perfekcyjny - od rodziny, używa go "od święta" ;) po paru tysiącach km siadły wtryski - koszt 4 tys a samochód teraz wart może z 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dwumas ma poprawić kulturę pracy silnika więc i w benzyniakach już montują jakbyś nie wiedział. Widać nie jeździłeś porządnym dieslem skoro masz takie zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj