robertbara

Diesel czy benzyna

Polecane posty

DjKrak    0
Ja swoim 130 konnym Paskiem brałem się ze znajomego 150 konnym Paskiem 1.8 T. 20 koni różnicy zrobiło swoje w b. min. stopniu. jeśli byłoby tyle samo KM to pewnie zostałby.

 

1.8 T nie jest wcale cudowny, wydawac by sie moglo ze bedzie rakieta, ale pozory myla. Dlatego ze swojej Octavii 1.9 TDI jestem bardzo zadowolony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
1.8 T nie jest wcale cudowny, wydawac by sie moglo ze bedzie rakieta, ale pozory myla. Dlatego ze swojej Octavii 1.9 TDI jestem bardzo zadowolony,

Ale zły nie jest;]

Pozatym, 1.9TDi 130PS od vag mają tak naprawde nawet pod 150 koni na hamowniach, czemu zaniżają wartości? a kto to wie?; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Czasem jeżdżę z ojcem fiatem doblo 1,3 multi jest to diesel...I powiem wam że ten mały silnik ma dobrego zrywa....Ostro kopie....Mam punto 1.1 benzyna i polotu nie ma ale nie ma co na niego narzekać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Czasem jeżdze z ojcem fiatem doblo 1,3 multi jet diesel...I powiem wam że ten mały silnik ma dobrego zrywa....Ostro kopie....Mam punto 1.1 benzyna i polotu nie ma ale nie ma co na niego narzekać....

proponuje wejsc tutaj http://www.streetracing.pl/forum/index.php i z takim tekstem wyskoczyc, bo naprawde mi strzalki na klawiaturze powoli opadaja, to ze to jest forum rolnicze nie zmienia faktu, ze mozna wode ludziom z mozgow robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Wszystko zależy do czego? Jeżeli dużo jeździć to diesel tańszy w eksploatacji i mocniejszy. Zwłaszcza te nowoczesne mają moc i moment obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Hehe weź diesla bo jak ciągnik padnie to można nim w pole.

 

A tak na poważnie to diesla zdecydowanie lepszy EKOnomia !!


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIC3090    0

Jak turbodiesel to moim zdaniem tylko niemiecki A benzyna to niemiecka albo japońska .choć nieukrywając TDI jest bardziej podatniejsze na chip tuning i więcej wykrzesać z niego mocy no ale na gospodarstwo proponowałbym tdi bo nie trzeba jeździć na stacje tylko pod garaż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Jak turbodiesel to moim zdaniem tylko niemiecki.

Nie, to już jest jakaś TDI-mania... A D4D lub D-Cat w Toyocie? A i-CTDI w Hondzie? Może napiszesz że są gorsze od niemieckich klekotów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niemieckie Diesle były najlepsze jakieś 10-12 lat temu, jak na tamte lata TDI były bardzo dobre.Teraz konkurencja ma dużo nowocześniejsze silniki (Toyota, Honda) a konstrukcja TDI ma już 15 lat. Może Volkswagen wprowadzi w końcu nową generację Diesli i znowu będzie liderem, jak na razie to jest za konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak chcesz robić tuning to sobie kup benzynę ale moim zdanie najlepsze i najtrwalsze silniki to zwykłe diesle i tdi no i tdi jest bardzo ekonomiczny ojciec w skodzie octavi ma tdi 110 km na trasie z klimom pali mu 4.3l na 100.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

TDI grupy VAG to dobre silniki z dużym potencjałem pod kątem zwiększania mocy (chodzi mi o te na pompowtryskach), technologia jest kontynuowana bo się sprawdziła, ale nowe japońskie diesle nie są gorsze a nawet lepsze pod pewnymi względami (choćby kultura pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Kultura pracy to oznacza że japońskie diesle w porównaniu do niemieckich nie "rechoczą"tak.... ;)

 

Bardzo nie lubie jak diesel tak centralnie głośno rechocze..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Niemieckie Diesle były najlepsze jakieś 10-12 lat temu, jak na tamte lata TDI były bardzo dobre.Teraz konkurencja ma dużo nowocześniejsze silniki (Toyota, Honda) a konstrukcja TDI ma już 15 lat. Może Volkswagen wprowadzi w końcu nową generację Diesli i znowu będzie liderem, jak na razie to jest za konkurencją.

co z tego jak najnowoczesniejsze japonskie "diesle" nie przegonily tdi pod wzgledem osiagow i nie daja takiej satysfakcji ;) popa ile wyciaga z litra d4d a ile tdi, na pierwszy rzut oka d4d ma wiecej KM i momentu, ale na hamowni nie maja polotu :D

aktualnie ponad 100 KM z litra wyciagnelo w swoim 2.0biturbo bmw w serii 1 coupe, a z ciekawostek to subaru przygotowuje "diesla" boxera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silnik BMW 1 to naprawdę ciekawa konstrukcja :rolleyes:. 2 litry, 200 KM i zużycie na 100km ok 5 litrów ;) ( przynajmniej takie podają). Wydaję mi się, że japońskie diesle nie są tak wysilone aby zapewnić większą kulturę pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja w dieslu mam 34KM z litra pojemności i też jestem szczęśliwy ;) Ciekawe jakie przebiegi wykręcą te wyżyłowane "diesle"... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

do zabawy(i na wyjazd do clubu) benzyna V8 tylnonapędowy

po bułki do sklepu ropniak

a na wypad na piknik tdi z akcentem na ti

:rolleyes:

dla wrażliwych pozostaje napęd elektryczny

dla bogatych hybryda np lexsus ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a na wypad na piknik tdi z akcentem na ti

o co chodzi z tym ti??

dla bogatych hybryda np lexsus ;)

lexusy ok, szczegolnie gx, ale od priusa to z daleka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

o co chodzi z tym ti??

ti czyli turbo+ interculer

lexusy ok, szczegolnie gx, ale od priusa to z daleka :rolleyes:

 

dladego pisze lex


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

i oznacza injection :rolleyes: , na przekor nie kazde tdi bylo wyposazone w intercooler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Ti raczej TDi.O ile sie nie mylę to oznacz Turbo direct injection...Ale pewnie sie mylę

Albo Turbo diesel Injection :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj