Przemko

Kury

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lu121    0

kolego koguta to ja mam ale jednego na 330 kur to trudno powiedziec czy akurat ta kure dopadl. wiem ze od bojlerow pasza nie jest wskazana dla niosek ale jak ja dawalem to byly jajka , co tu duzo mowic w tej paszy jest bialka i witamin, moze znasz sie na tych proporcjach bo juz mie szlak trafia niechca mi sie niesc dalej. jesli mozesz to podpowiec czy wystarczajaco maja bialka i roznyh innych mineralow zeby znosily jaja. daje kupna pasze 20kg na dwa dni oddzielnie od zboza, (dziennie 10kg) skladniki w tej paszy: Białko surowe 15%, Włokno surowe maks 6%, olej i tluszcze surowe 2,7%, popiol surowe 10.5%, lizyna 0.72%, metionina 0.32%, wapn 2.4%, sod 0.16%, fosfor 0.43%. nazwa paszy unipasz. i przenice zmieszana z owsem i przezytem owsu okolo 20% a przezyta okolo 15%. ziarna cale nie srutowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie moźna poprostu parze dla niosek??? Ja stosuje i się niosą. Fakt teraz jest mniej jajek ogólnie bo się regenerują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego zacznijmy od tego że owies jest trudno a nawet bardzo trudnym ziarnem do strawienie dla drobiu, nie rozdrobniony jest praktycznie NIE trawiony, rozdrobniony w małej ilości, owies proponuje zastąpić soja też duża zawartość białka dobrze przyswajalnego, i pierwszy najważniejsza sprawa śrutowanie ziarna !!!!, Ja proponuje jeszcze do tego mieszać kukurydze i kredę paszową, a także witaminy do wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

@lu121 Co do proporcji pasz to ja się nie znam może ktoś inny ci podpowie. Owsa nie powinno dawać się kurom tak jak mówił @Przemko. Ja kurom daje głównie pszenice, pszenżyto i w małych ilościach pasze i kukurydze. Zgadzam się z przedmówcą w sprawie kukurydzy bo sam daje swoim kurom nie rozdrabniając ją. A co do kwoki musisz poczekać pewien czas i zobaczysz co z tego wyniknie.

@vbox33 Dobry pomysł z kurami ozdobnymi bo sam bym kupił, i na targach też by się kupcy znaleźli. Z skąd jesteś?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem z Łódzkiego z powiatu Tomaszowskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Sąsiad ma 20 kur i mówi ze ma 15 jajek na dzień i daje tylko owies w całości, jest to możliwe zeby miał tyle jajek? Ja mam 29 kur i mam dziennie 17-22 jajek i daje pasze gotową z nutreny czasami troche do koryta pszenice i czasami parowane ziemniaki z witaminami i srutą, to widać ze na owsie ma lepsze wyniki ale coś mi się nie chce w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

@vbox33 niestety mieszkasz ładny kawałek ode mnie

@dentka17 jest to możliwe żeby tyle znosiły bo u mnie przez jakiś czas było 10jaj na 12 kur aż do czasu gdy nie weszła ptasznica ;[ . Co do dawania samego owsa coś nie wierzę musiał dawać coś więcej np kukurydze, zielonkę,jakieś inne zboże albo pasze. Moim zdaniem jest to nie osiągalne żeby była taka ilość jajek przy dawaniu samego owsa. :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Czytałem ze przez pierwsze 4 miesiące kury niosą się najlepiej, a on i ja mamy juz prawie roczne kury. Jak moje zaczynały się nieść jesienią to na 30 kur miałem po 26-28 jajek dziennie. On daje sam owies czasami jakieś skurki od bananów zeby podziobały i inne takie rzeczy, a pasze daje tylko jak już mu się naprawde słabo niosą pewnie po wypierzaniu, zielonki też daje on i ja ale ja więcej bo on ma jeszcze kucyka, u mnie kukurydzy w całośći nie chcą jeść musi być ześrutowana. Też uwazam że sąsiad ściemnia bo jakby była taka wydajność to na fermach by dawali całe ziarno owsa do koryta i by mieli nalane a nie srutowali kilka rodzaji zbóż potem jakieś premiksy zakwaszacze i inne dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

jest mozliwe ze tyle zbiera co drugi dzien :)

a ja mam takie pytanko mam pare kurek tak na wlasny uzytek strasznie jajka pija.dostaja pelnoporcjowa pasze pszenice trawe z kosiarki i woda do oporu.cos im brakuje?jak zapobiegac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

O co drugi dzień to mogę się zgodzić, ale nie co dziennie. :)

@bugjo22 nie rozumiem o co ci dokładnie chodzi, możesz wytłumaczyć?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

kury znosza jajka rozdziobuja i wypijaja bialko zoltko czasami skorupki tylko zostaja.od 25szt 2-3 jajka uda mi sie zlapac tylko a miesiac temu ponad 10 bez problemu bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pierwsze kury jak kupiłem to były stare i niby już wyniesione bo z fermy. Przez 2 lata jeszcze codziennie każda dawała jajko :) . Co roku dobiera się 20-30 młodych 18-20tygodniowych. Kura u mnie ma dożywocie i jak zdechnie to kończy u lisa :D . Żywienie to pasza dla niosek z pszenicą pół na pół i wolny wybieg. Codziennie każda jajko znosi. Średnio 2 lata żyją ale kurczaki od razu dostają paszę dla niosek.

Brat urządza kurniki w niemczech to mają takie komputerowe sterowanie światłem że od kury muszą być 2 jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

czemu dajesz im odrazu pasze dla niosek? Jest niemożliwe że kury niosą dwa jajka na dzień. JAk to sterowanie światłem wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

@bugjo22 kurom zapewne brakuje jakiś witamin, albo wapna, ale stawiam na witaminy raczej. Kup witaminy do rozrobienia w wodzie i im dawaj przez jakiś czas. :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czemu dajesz im odrazu pasze dla niosek? Jest niemożliwe że kury niosą dwa jajka na dzień. JAk to sterowanie światłem wygląda?

 

Bo szybciej się niosą. Kura potrzebuje określoną długość dnia. U mnie zimą zawsze do 22 świeci się światło w kurniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To ze potrzebuje określoną ilość dnia to tutaj wszyscy wiedzą, chyba 16 godzin, u mnie raz do 22 a raz do 23 różnie jak mi się chce iść zgasić. Może tam na fermach chodzi o to że np. kury mniej jedzą i są bardziej śpiące w godzinach. np. od 14 do 15 i wtedy przygaszają światło żeby ich tak nie raziło i przyszczędzą za jednym razem. Spytaj brata jak to jest z tym oświetleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

kolego @bugjo22 myśle przyczyna mogło być wyrzucanie skorupek do kur całych nie pogniecionych i teraz kury są zmylone i dziobią jajka,

a z tym owsem do dobre żarty :)

haha wtedy kury są bardziej śpiące i gaszą światło :D :D :D :D :D

Edytowano przez Przemko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

kupilem jakies witaminy na wode.skorupek nigdy niedawalem i nie daje zlapalem wczoraj jedna pijaczke na goracym uczynku i juz rosolek sie dogowuje na niej:-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

więc kury mają trzy "doby" 8 godzinne w ciągu 24 godzin. Oświetlenie jest tak intensywne ze nawet cienia nie widać. Kury trzymane bez klatkowo z wybiegiem na dwór. Jak dostają paszę to wtedy zapala się światło. Brat do końca nie wnikał bo on tylko składał całe wyposażenie. Wszystko z big dutchmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfanek18    0

Witam :)

 

Jestem tu nowy,więc nie jestem taki obcykany . :)

 

Piszę z prośbą o radę ponieważ chcę zrobić kurnik i wpuścić tam kury aby sprzedawać jajka :)

Chodzi mi tu o dużą ilość jajek.

TYGODNIOWO POTRZEBOWAŁBYM OKOŁO 200JAJEK.

Więc proszę mi powiedzieć ile muszę kupić kur aby mieć tygodniowo tyle jajek,( mam na mysli kury nioski)

Jaki będe musiał mieć duży kurnik?

Czym mam kamić te kury? jakim zbożem? Wiadomo latem to mam dostęp do świeżej trawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

teoretycznie 30 powinno wystarczyć. U mnie kurnik ma góra 8 m. kw. a nieraz i po 60 sztuk wchodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Tak jak kolega wyżej napisał 30 kur powinno starczyć ale lepiej mieć jeszcze 5 w rezerwie w przypadku gdy któraś zdechła czy pierzała. Wielkość kurnika 5-6 mkw powinno wystarczyć. Co do jedzenia to zboża (pszenżyto, pszenica, jęczmień, owies i możesz dosypywać jeszcze kukurydze), z innych rzeczy mogą być to np. gotowane ziemniaki.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Czyli dziennie potrzebujesz 30 jaj, a jak wiadomo codziennie kury sie nie niosą to ja na twoim miejscu wziąłbym 40 kur ponieważ przy odchowie morze jakaś odpaść potem juz jak beda prod. jaja ( zaraz napisze co sie u mnie teraz dzieje) No i jak wiadomo kury w pierwszym okresie niesnośći niosą sie najlepiej tj. pierwsze cztery miesiące nie pamiętam już procentów ale w praktyce jest to prawda. Także ja radziłbym wziąć 40 sztuk lekko :D

A u mnie nadarzył się taki problem ze kurą przez kloake wychodzą jelita i teraz widze ze coś tam u koguta sie też dzieje ale nie wiem czy jelita czy poprostu go kury podziobały ale tak to już 3 kura. Co moze być tego przyczyną ? Dodam ze Tata daje pszenice i po niej kury znoszą duze jajka. To moze byc przyczyną tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naitsabes    0

Witam

Jestem nowy,więc pozwolę się podpiąć.Jeśli w złym,dziale to przepraszam.

 

Mam problem z jajami,bo maja cienkie skorupki i pękają.Polfamix do wody dodaję.Paszę dla niosek również daję.

Co zrobić,aby jaja nie były takie słabe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

młode kury? Jak tak to z czasem skorupy będą twardsze. Więcej wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj