Przemko

Kury

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemko    20

Założyłem ten temat ponieważ nie widzę nic podobnego, a na pewno ten będzie przydatny. Otóż jak karmić nasze nioski aby dawały jak najwięcej jajek, oraz jak zrobić samemu pełnowartościową paszę :D . Ja moim kurka przygotowuje taka paszę :

 

kukurydza 25%

pszenica 30%

pszenżyto 20%

pasza granulowana 15%

mikroelementy 5%

popiół 5%

 

Dodatkowo w miarę możliwości dostają liście kapusty,kalafiora, w zimę parowane ziemniaki, marchew , burak czerwony, siekaną cebulę. Teraz to wiadomo chodzą po trawce.

 

Jak wy karmicie swoje nioski ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

To ile jedna kura ci jajek produkuje dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Hmm tak z 3-5jaj :D

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

I kogut tez pewnie zniesie. :D Ja tam swoje pasze owies, jeczmień, otręby pszenne z wodą trochę granulek z prowimu.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

To ja tak robię śrutę z pszenicy pszenżyta i jęczmienia do tego pasza kupcza z witaminami i trochę pokrzywy i dają 1-2 jajka dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Ja swoim daje ześrutowane ziarna rożnych zbóż, dodatkowo chodzą po dworze wiec maja dostęp do rożnych robaczków i zielonego, zsiadle mleko jak już się zrobi nie dobre to im daje, bardzo lubią resztki z arbuza, stara śmietanę i sery. W zimę jak są zamknięte to daje im dodatkowo trochę piachu w wiaderku zęby sobie mogły podziobać kiedy maja ochotę i najtańsza sucha karmę dla psów mocze w wodzie i im daje raz w tygodniu. karma zapewnia ze przez cala zimę będą nosić jajka. Znoszą jajka przez 5-6 dni później dzień przerwy i od nowa.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

hmm tak z 3-5jaj :D

 

jeżeli masz udzielać takich informacji to podziękujemy już panu. :D Kura znosi 2 jajka na 3 dni ale poprzez dobre karminie można uzyskać 3 na 3, więc do tego się dąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Kura moze znosic 1 jajko na dzien przez 5 a nawet 6 dni i pozniej 1 lub dwa dni przerwy sobie robi. Tak jest przy optymalnym zywieniu.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jeżeli masz udzielać takich informacji to podziękujemy już panu. :D Kura znosi 2 jajka na 3 dni ale poprzez dobre karminie można uzyskać 3 na 3, więc do tego się dąży

 

 

Czytaj ze zrozumieniem wówczas będziesz wiedział o co chodzi ;[

 

Zrozum mam dość postów typu ile kura znosi jaj na dzień i osób chwalących się iz ich kury znoszą po 2 jaja no ludzie BEZ JAJ ale kura jak dobrze idzie max zniesie 1jaja dziennie

 

A moja odpowiedz wynikła z "głupiego pytania"

głupie pytanie głupia odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

A moja odpowiedz wynikła z "głupiego pytania"

głupie pytanie głupia odpowiedz

 

Kolego wskaż mi gdzie zadałem Ci głupie pytanie ????? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Właśnie tak kolego MISTER masz racje :)

 

 

Przemko nie potrzebnie wszystko bierzesz tak do siebie i później wynikają takie nieporozumienia jak w/w

 

I chyba już po jajach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Jaja to sobie możesz robić z kolegów, a nie na AF, i przez to chyba zrobiło się OT :). Czekam dalej na wypowiedzi tych co maja hodowle niosek, odnośnie karmienia ich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ok a wiec jesli kogos urazilem to przepraszam

 

A co do żywienia niosek wygląda to u mnie nastetujaca a wręcz identycznie co u Ciebie PRZEMKO tylko tymi procentami sie nie rozdrabiałem.

 

Mamy obecnie ok.

30starych na rosół kur z każda niedziela ta liczba maleje :)

140 młodych niosek z listopada zaznaczam iz na obecne temp. Ilość jaj diametralnie zmalała (50-65szt jaj)

80 młodych kurek podajrze sa one 13-14tyg.

 

A wiec piszcie jaki sobie radzicie z tymi temperaturami. Moze ktoś podzieli się swoim patentem na to aby kurki lepiej sie czuły w te upały

Albo... czekamy do spadku temp. rzędu 20 paru stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

U mnie kurki mają luksus. Wydzielone ogrodzeniem miejsce po którym chodzą ma około 400m kwadratowych a mam kurek około 70.

Wiadomo,starsze idą na rosół a młode się niosą,kupiliśmy 30 niosek i kwoka wysiedziała 7 i do tej grupki zostało dokupionych 10 kokoszek by kwoka miała dużą gromadę :)

Żywienie? Na mokro, śruta z mieszanki zbożowej(jęczmień,owies)do tego dodaje 2 rodzaje pasz,jutro napisze co one zawierają jeżeli kogoś interesuje to. Prócz tego w karmnikach mają pasze na sucho,woda,pszenice. Teraz w wakacje codziennie kosze troszkę trawy kosiarką i to daje im. Dzięki temu żółtka są pomarańczowe a nie cytynowe... Opracowałem też patent siania zboża jako zieleniny dla kur, pod klatkami sieje mieszankę, a za około 2 tygodnie ją odkrywam i w ten sposób kury mają zielonkę oraz świeżą glebę w której są robaczki :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego Mathieu92 z mi wiadomo jeżeli kurą ukosisz takiej zielonki, to jest dla nich nie zdrowe, chyba że to jakoś rozdrabniasz, ponieważ kura nie gruzie ździebła trawy tylko połyka w całości, nawet takie długie i potem to strasznie zalega im w żołądkach, lepiej już nasypać to do worka raszlowego i powiesić aby kura musiała się trochę po gimnastykować, i podziobać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Hmm robię tak już od kilku miesięcy i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych, a trawa skoszona przez kosiarkę nie jest raczej zbyt długa...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Aha po takiej kosiarce do ogrodu to nie ma problemu, myślałem że po takiej do ciągnika :). A czy ktoś od jesieni paruje nioską warzywa ??? Ziemniaki buraki, marchew ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

My niemalże przez cały rok parzymy ziemniaczki bo i tak zawsze zostaje ich za dużo, czasami marchewka też się jakaś trafi...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Panowie a powiedzcie mi jeszcze jedno bo w interneci przeczytałem że nie powinno się dawać niską ogórków zielonych bo im szkodzi, wie może na co im szkodzi, bo wcześniej im dawałem i to dużo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ktoś kumaty może mi powiedzieć czy dla niosek mogę mielić groch lub peluszkę jako dodatek do pszenicy i kukurydzy? Jeśli tak to ile procent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

tak właśnie robię na 10l wiadro uparowanej karmy wsypuje garść kredy i tak każdego dnia oprócz tego daje im pokrzywy ,śrutę pszenicy i pasze dla młodych niosek(to mają pod dostatkiem)

Ale wracając do tematu to zastanawiam się czy ta ilość kredy im nie zaszkodzi.... chociaż jak dotąd nie zauważyłem nic niepokojącego.

Edytowano przez 1985Lukasz1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj