Przemko

Kury

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jajka
saszeta    164

dopuki możecie to nawet dużej fermy nie zgłaszajcie :D . Samo zgłoszenie stada kur nic nie daje. Jedynie ewentualne problemy później. Dochodzi mieszalnia pasz, sanepid i jeszcze kupę spraw po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto przyjdzie i będzie liczyć te kury ?  :lol: 
Do 350 jajek tygodniowo ? Czyli mając 1000 kur można też zakładać, że zniosą 350 jajek tygodniowo ?
Polskie przepisy w każdej dziedzinie są pokręcone i nie jasne, wprowadzają w błąd. Jedyne co mogą napisać na ten temat to przyznać rację saszecie, że zgłaszanie stada spowoduje jedynie problemy  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli stada nie zgłaszać. U nas to rolnictwa już praktycznie nie ma. A o jakiś kontrolach nikt nie słyszał. Więc nie wiem czy ktoś to w ogóle kontroluje tą liczebność?

Pasza dla niosek [wiem że to temat o kurach ale to samo pytanie też mam o króliki] lepsza z gniotownika czy śrutownika bijakowego/kamiennego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niestety Ci nie pomogę bo u mnie jest tylko śrutownik bijakowy więc nie mam porównania, ale jakoś zwierzęta nie narzekają na śrut :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gniotownika? Ok. A chodzi ci o śrutownik bijakowy czy taki na kamienie. Saszeta- mam zdj mojej śruty w galerii to zobacz czy nie za gruba nie za drobna.

Czyli gniotownik:

bydło

drób

Śrutownik:

trzoda 

Na razie mam bijakowy ale kiedyś może sobie kupie gniotownik walcowy  :D

A z gniotownika to się lepiej przyswaja? Jak to z tym białkiem? Na walcowym się grzeje bardziej niż na bijakowym?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

gniotownik nie robi mąki. Bijakowy na grubym sicie też nie za dużo. Pasza ze zdjęcia jest dobra. Pod spodem tego grubego jest pewnie drobniejsza.

Ja co tydzień mieszam od 50 do 100 ton paszy dla kury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile masz drobiu [niosek, broilerów] że ci tygodniowo mieszasz 50ton?  :o

Ile Ci dziennie 1 nioska [jak masz] zje paszy?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może 100kg tygodniowo? To około 150szt by musiał mieć.

Ps.Ile waży taki worek 50kilowy wypełniony śrutą? Bo chyba śrut lżejszy od zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

To ile masz drobiu [niosek, broilerów] że ci tygodniowo mieszasz 50ton?  :o

Ile Ci dziennie 1 nioska [jak masz] zje paszy?

 

nioska zjada ok 170 gram na dobę

mam brojlery

100 ton tygodniowo? 100 tys sztuk masz?

 

100 tyś nie. Najczęściej ponad 160 tyś :lol:

Myślę że w tym roku ruszy budowa czterech dużych na 170- 180 tyś :)

Może 100kg tygodniowo? To około 150szt by musiał mieć.

Ps.Ile waży taki worek 50kilowy wypełniony śrutą? Bo chyba śrut lżejszy od zboża?

 

ok 38-40 kg waży worek śruty

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Z gniotownika? Ok. A chodzi ci o śrutownik bijakowy czy taki na kamienie. Saszeta- mam zdj mojej śruty w galerii to zobacz czy nie za gruba nie za drobna.

Czyli gniotownik:

bydło

drób

Śrutownik:

trzoda

Na razie mam bijakowy ale kiedyś może sobie kupie gniotownik walcowy :D

A z gniotownika to się lepiej przyswaja? Jak to z tym białkiem? Na walcowym się grzeje bardziej niż na bijakowym?

 

mam gniotownik na sprzedanie 7 kw trzy walce. nienadaje sie on do tmru. do żywienia z ręki jak najbardziej.

 

ma może ktoś sprawdzona recepture dla kor niosek? moze byc na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

w żywieniu bydla zboże gniecione do paszowozu sie nie nadaje bo krowy przebieraja tmr. co innego gdy krowy dostaja 2 czy 3 porcje dziennie. wtedy platki wskazane wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według moich oberwacji moje kury mniej tego jedzą ;)

170g to może jakaś ciężka rasa kur, a kura jak na wybiegu jest to trochę pokarmu pobierze grzebiąc w ziemi.

 

ty saszeta to chyba w każdej dziedzinie rolnictwa specjalizujesz sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dawać nioską dodatek do paszy czy do wody [polfamix dg 1-2 lub polfamix a+z]?

Nioski dostają qq i pszenice oraz trochę jęczmienia oraz owsa grubo zmielone, maja wybieg i sporo resztek z restauracji [czytałem że lepsze grupo zmielone bo miałem dawać całe] i chciałbym tym dodatkiem uzupełnic niektóre braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

A to brolier ile zjada, pewno pod 300gram na dobe?

 

do 200 gram gotowej granulowanej w 42 dobie czyli jak jedzie do rzeźni. Z gniotownika ok 170 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Daj  im marchewke poszatkowaną na grubej tarce lub gotowaną albo buraczki ćwikłowe żeby sobie dziobały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podaje parowane obierki i sruty z owsa,pszenicy,kukurydzy,warzywa,zielonki,troszke paszy dla niosek,resztki z obiadu,zwirek,krede,witaminy do wody polfamix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Czym mogę zastąpić kukurydzę w paszy dla niosek aby żółtka były pięknie wybarwione ?

 

dynie mozesz dawac po tym to zoltka pieknie sa wybarwione i dyni to sporo ci urosnie kawalek dzialki i ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj