arion650

Układ dolotowy w ciągniku

Polecane posty

arion650    0

Czy ktoś przerabiał układ dolotowy w ciągniku? Mam w swoim filtr powietrza olejowy,dodam że silnik z turbosprężarką, i słabo mi się podoba rozwiązanie z tym olejowym,i chce przerobić to na jakiś fajny filtr powietrza, lub na stożkowy filtr powietrza,robił ktoś takie coś, może ktoś ma jakąś wiedzę lub coś mi doradzi

Z góry dziękuję:)

Alchemik    59

Stożkowy filtr powietrza jak przy tuningu samochodów to nie jest dobry pomysł. Mają one mniejszą dokładność filtrowania (aby opory ssania były mniejsze, szczególnie w tańszych firm, czy o chińskim rodowodzie), albo trzeba utrzymać je na odpowiednim poziomie naolejenia. Czyli podobne rozwiązanie jak filtr który  mamy, tylko nie ma zasobnika oleju. Przy pracy ciągnikiem w zapyleniu, czeka nas czyszczenie i naolejanie stożka kilka razy dziennie.

Najprościej i najsensowniej chyba zamontować filtr (czy zestaw filtrów) z ciągnika o większej mocy.

Tylko raczej kolega się nie nastawia, że odczuje jakiś przyrost mocy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Żadne stożki, wybij sobie to z głowy, możesz dokupić od innego ciągnika obudowe filtra + 2 filtry wkłady do środka.

jonek98    2122

stozek w środowisku pracy ciągnika,to bardzo mądry pomysł,jak chcesz mieć piach w silniku

arion650    0

Kiedyś w c 360 zamontowałem filtr stożkowy zamiast oryginalnego I po 7 latach była zmieniana uszczelka pod głowicą i żadnych śladów na silniku nie było, ni na tulejach ni na pierścieniach,oleju nie brała więc chyba wszystko ok było, nie wiem czy tak jest że stożek dobrej renomowanej firmy które kosztują rzędu 200,300 zł słabo filtruje powietrze 🤔

cinek1808    896

Możesz przerobić na suchy filtr powietrza jak wyżej mówią i to z podwójnym wkładem. Prościej będzie jak dasz większy intercooler aby obniżyć temperaturę w dolocie

arion650    0

No właśnie chyba zrobię na suchy bo ten olejowy to nie jest dobra sprawa moim zdaniem 

A może ktoś wie jak zrobić  taki efekt podczas zmiany biegów i ujmowania gazu tak jak w tym mtz-cie na filmiku? link podaje niżej 

https://youtu.be/tUp2jcs-5jc

Alchemik    59

Dobry stożek wyłapuje tyle co fabryczny filtr, albo więcej. 

Uciążliwe jest jego czyszczenie i dbanie o nawilżenie olejem.

Kupując nie markowy można trafic na chinczyka zrobionego jak firmowy na tej samej lini co dla znanej firmy. Można też trafić badziewie.

Jak ktoś zainwestował w silnik górę kasy napewno nie zaryzykuje.

Do markowego stożka dostaniemy olej w komplecie, instrukcje czyszczenia itp. Producent podaje też jaki poziom filtracji zapewnia jego produkt.

Za dźwięk na filmie odpowiada pewnie zawór "blow off"  w dieslu nie ma raczej sensu go montować.

jonek98    2122

co nie zmienia faktu że w zapylonym środowisku stożek się nie sprawdzi,chyba że chcesz go czyścić ze 2 razy dziennie.Kup puche i przerób na suchy,z bezpiecznikiem

bratrolnika    15087
38 minut temu, arion650 napisał:

A może ktoś wie jak zrobić  taki efekt podczas zmiany biegów i ujmowania gazu tak jak w tym mtz-cie na filmiku? link podaje niżej 

Chcesz żeby Ci ciagnik wył??? To kup niuholanda

witejus    2721
58 minut temu, arion650 napisał:

załóż turbo jak niema i kawałek rury i będzie efekt

Alchemik    59

Przecież kolega pisał, że ma turbo.....

I koledze chodzi raczej o dźwięk zaworu upustowego....

witejus    2721

to kawałek rury ,raczej każda sprężarka bez zmiennej geometrii ma zawór upustowy

Alchemik    59
Napisano (edytowany)

napisał:

to kawałek rury ,raczej każda sprężarka bez zmiennej geometrii ma zawór upustowy

Nie kazda ma zawór upustowy dla spalin czy inny. 

Chodzi o zawór blow off upuszczajacy ciśnienie z dolotu. W benzynie przed przepustnica zeby chronić ją i turbosprężarkę po naglym zamknieciu przepustnicy

Edytowano przez Alchemik

arion650    0

Chodzi mi właśnie o dźwięk tego zaworu upustowego przy zmniejszaniu obrotów silnika, turbo mam bez zmiennej geometrii łopatek rure też mam przelotową z nierdzewki,dźwięk silnika pod obciążeniem jest piękny

3 godziny temu, Alchemik napisał:

Nie kazda ma zawór upustowy dla spalin czy inny. 

Chodzi o zawór blow off upuszczajacy ciśnienie z dolotu. W benzynie przed przepustnica zeby chronić ją i turbosprężarkę po naglym zamknieciu przepustnicy

Właśnie chodzi mi o blow off-a ,a może wiesz gdzie i jak go zamontować i w którym miejscu w układzie dolotowym w ciągniku?

karol19920    21
5 godzin temu, arion650 napisał:

No właśnie chyba zrobię na suchy bo ten olejowy to nie jest dobra sprawa moim zdaniem 

Olejowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mniejsza częstotliwość czyszczenia itp. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Stojgniew
      Czy orientuje się może ktoś z was, czy jest obecnie możliwość zarejestrowania nowego traktora wyprodukowanego poza EU i spełniającego normę euro IIIa? Jeżeli tak, to jak wyglądają formalności, jakie dokumenty są potrzebne?
    • Przez panmino
      Cześć, czy ma ktoś z Was fotel Uniteseats? Cena jest zdecydowanie przystępniejsza niż w przypadku Grammera i zastanawiam się nad założeniem takiego fotela. Mam na myśli fotel pneumatyczny.
       Uniteseats jest to to holenderska marka a fotel produkowany jest w Chinach, no ale czego nie mamy dzisiaj z Chin...
      Tylko nie piszcie, że można z busa albo z ciężarówki, bo mnie taki rozwiązania nie interesują...;-)
    • Przez AroniowyLiść
      Panowie poradźcie, jaka jest minimalna szerokość hedera, żeby potem dało się wjechać Z224 i po kostkach nie jeździć?
    • Przez martin0000
      Dostał ktoś pismo z urzędu marszałkowskiego do złożenia sprawozdania o odpadach itp. z lat 2017-18? Jak się za to zabrać?
    • Przez Case5130speed
      Witam Panowie mam poważy problem z podnośnikiem w case 5130. Podnośni normalnie ale opuszcza bardzo szybko pokrętło u mnie nie działa można sobie kręcić ale nie robi żadnej różnicy. Mam pytanie jak można inaczej to wyregulować żeby wolniej opuszczał jakimś przyspieszonym sposobem. A później zrobić to jak się należy ale na razie musi to chodzić chociaż 2 tyg ale chce żeby wolniej opadał da się tam jakąś śruba wyregulować? No i co padło w tym dziadu ze nie działa ta regulacja?? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj