Bubas

Zetor Proxima 6441 jaki olej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bubas    0

Jaki sprawdzony olej polecacie do zetorka proxiama 6441 z 2004r?

Bubas    0
7 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Do czego ten olej silni to raczej 15w40 ja stosuje do wszystkich maszyn mobil devlac mx15w40

Do silnika. Ten mobil to minerał czy pół syntetyk?

Wiadomość z agroFakt.pl

michal_19    49

Ja do 7441 leje polsyntetyk 10w40 na początku przez parę lat aral, potem amsoile, penrite, syntetyki 5 w40 ,a teraz kupiłem motul tekma mega x 10w40.

Bubas    0
35 minut temu, michal_19 napisał:

Ja do 7441 leje polsyntetyk 10w40 na początku przez parę lat aral, potem amsoile, penrite, syntetyki 5 w40 ,a teraz kupiłem motul tekma mega x 10w40.

Chyba i ja kupię motula, a on w 100% nadaje się do tego silnika? Chciałem brać arala ale nigdzie go nie mają w pobliskich sklepach, a motula szybciej dostanę.

Ale raczej będę brał 15w40 bo taki był wcześniej zalewany. A można zmieniać oleje np z 15w40 na 10w40 ? Czy to że będzie bardziej gęsty lub rzadszy nie będzie przeszkadzać?

michal_19    49

Jak ci silnik nie łyka jakos dużo oleju powiedzmy 2/3l na 300h to lej polsyntetyk, te oleje mają lepsze właściwości smarujące i czyszczące. A zetor z fabryki wyjeżdżał na polsyntetyku ,dlaczego na mineralny zmieniłeś? Olej śmiało mozesz zmienić , ewentualnie dolej nafty przed samą wymiana lub płukankę jakąś gotową.

Bubas    0

Ja oleju nie zmieniałem na tego minerała bo dopiero kupiłem tego Zetora jako ciągnik pomocniczy, a poprzedni właściciel łał 15w40 więc obstawiam że pewnie turdusa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj