Skocz do zawartości
zbych

Olej w "pochwie" w C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-330
Roki212    83

jak odkręcisz na pochwie pokrywke od blokady to zobaczysz co tam jest że się zacieła, może oś zardzewiała w gniazdach lub coś zaskoczyło, jak odkręcisz pokrywke wszystko bedzie jasne

Wiadomość z agroFakt.pl

zbych    4

Nie - jeszcze nic nie ruszałem bo wiesz ja mam normalną pracę więc pozostaje mi tylko sobota, a że brykam teraz do ojca na żniwa to uszczelnienie pozostawię pewnie gdzieś na jesień bo wcześniej się nie wyrobię - teścia c330 i tak prawie tylko stoi więc nic się jej nie stanie :) Dzisiaj byłem u teścia i sprawdzałem jeszcze raz czy działa ta dźwignia od blokady i nie ruszy się nawet o milimetr - pytałem teścia to powiedział, że blokada jest zerwana i napewno nie działa. Obiecuję, że jak się do tego dobiorę to napiszę co i jak :)

lolek2000    8

Zajrzylem do pochwy i olej tam się przelewa z mostu przez łożysko gdy ciągnik jest bardzo przechylony w prawo czy to normalne?

Simmering od strony zwolnicy zobaczyłem i trzyma bo hamulec silny.

IMG_20171026_171542.jpg

Roki212    83
10 godzin temu, lolek2000 napisał:

Zajrzylem do pochwy i olej tam się przelewa z mostu przez łożysko gdy ciągnik jest bardzo przechylony w prawo czy to normalne?

Simmering od strony zwolnicy zobaczyłem i trzyma bo hamulec silny.

IMG_20171026_171542.jpg

Wszystko jest ok i tak powinno być tu powinien być olej dalej w pochwie za blokadą od strony zwolnicy masz dopiero simering i on uszczelnia

• Like 1

Roki212    83

Czytanie ze zrozumieniem nie boli... Taaa uszczelniacz do wymiany może coś jeszcze byśmy wymienili? :D

Kolega napisał że uszczelniacz trzyma ;) A o ile z doradzających ktoś to kiedykolwiek rozbierał to powinien wiedzieć że między dyfrem a uszczelniaczem pochwy olej ma prawo się przelewać dalej już nie

• Like 1
  • Haha 1

bears    28

Raz że ma tam być olej bo smaruje łożysko, dwa że na łączeniu pochwy z mostem  na dole jest otwór spływowy do skrzyni. Jak olej stoi to przepchać drutem. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol199012
      witam mam pytanie zastanawiam się nad montażem mostu do 28 od c330. Co polecacie ?? gdzie coś takiego mogę dostać używane dobre ?? bo nowe to koszt kilku tysięcy a na to mnie nie stać . 
    • Przez bartek33073
      Witam
      Od pewnego czasu w mojej "trzydziestce" strasznie wycieka olej z pod zwolnic w czasie jazdy, w rezultacie nie mam już prawie hamulcy, i całe tylne koła są w oleju... Mam pytanie, może ktoś już miał podobny problem i może mi doradzić jak będzie łatwiej, zdjąć same zwolnice? czy zrzucić od razu całe pochwy i nabić uszczelniacze od wewnątrz ?
      Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
      Pozdrawiam
    • Przez markus18645
      Witam. Mam pytanie odnośnie składania zwolnicy w C330. Nie wiem czy temat był poruszany ale nic nie znalazłem. Dostępny katalog też opisuje ten temat w sposób lakoniczny. Chodzi mi o kolejność zakładania poszczególnych elementów na półosi. Patrząc od strony korpusu na wałku znajduje się bęben hamulcowy, a następnie... i tu problem bo logika wskazuje że pierścień uszczelniający (oring w rowku półosi) na to tulejka dystansowa która ma również odpowiedni rowek, następnie uszczelniacz (simering w którym znajduje się tulejka dystansowa) i odrzutnik oleju. Do tej pory było tak: bęben, oring, otrzutnik simerung w nim tulejka dystansowa. Wg. katalogu to nawet nie będę pisał bo to się kupy nie trzyma. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez kurtz
      Czołem!!! Chciałem sobie zamontować zaczep do przyczepki samochodowej do C-328 bo często gęsto mam do przewiezienia jakieś duperele/kilka worków czy coś i muszę się wtedy uganiać z wozem, a mam w planie niebawem zakup przyczepki samochodowej. Mój wujek w c-330m ma zamontowaną na dolnym zaczepie kulkę do przyczepki, tylko że on w c-330m ma dolny zaczep a ja w c-328 nie... I raczej nie mam zamiaru go montować bo używany byłby tyle co do przyczepki. Znalazłem na olx kulkę do przykręcania do belki:

https://www.olx.pl/oferta/kulka-zaczepu-belki-ciagnika-do-przyczepki-samochodowej-okazja-CID757-IDkllGs.html#60b7462062

Tylko pytanie czy jest to bezpieczny montaż.... Bo przecież belka się kręci wokół własnej osi i zastanawiam się czy mi nie daj boże nie wyskoczy przyczepka jak się obróci belka...
      Czy miał ktoś z was coś takiego? Co o tym sądzicie?
    • Przez Adik_ziel
      A więc tak.. mam dziwny przypadek z moja 30'ską, nie wiem czemu ale gdy podczepiam rotacyjną i włanczam wałek nie załancza sie a sąsiada 30'tka chodzi z tą samo rotacyjną tak jaki i z rozrzurnikiem miałem na spułke rozrzutnik i tego goscia 30'tka normalnie sobie śmigała a moja nie chce może to być przez tuz od C-328? bo cały tył ma od C-328

A przy innych maszynach przy których jest potrzebny wałek działa normalnie ;/