Gość Profil usunięty

Remonty ciagników

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam zamiar otworzyć mały warsztat do remontów ciagników takij jak ursus zetor mtz itp. Mógłby mi ktos napisac jakie maszyny i narzędnia są potrzebne do takiego warsztatu, chodzi mi o sprawdzanie pompy, osiowanie bloku szlify wałów, planowanie głowic itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Liczą się chęci i nie ma z czego się śmiać ,powoli się nauczy .Poszukaj na forach mechaników i podobnych .Nie odpuszczaj jeśli Cię do tego ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na początku były by to remonty skrzyn, tylnych mostów, a w silnikach to moja ingerencja konczyła by sie tylko na założeniu nowych zestawów naprawczych i wszystkich wyregulowan,no i tych łatwiejszych rzeczy wały głowice pompy oddawałbym bym profesjonalistom,pytam jak sie te maszyny fachowo nazywają tylko z ciekawości, chciałem zobaczyć ile kosztuja itp.

A doświadczenie mam niemałe rokręciłem juz nie jeden ciagnik i jeszcze nie było niezadowolen, a chce to robić bo ciagnie, a w moich stronach jest jeden mechanik na 15 wsi, a do tego lubi sobie wypic. pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o tym warsztacie.Już teraz ludzie przyprowadzają do nas ciągniki do naprawy a ja chciał bym jeszcze kupować i naprawiać no i sprzedawać później. A co do maszyn to trzeba by mięć specjalną tokarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpotrzebniejsza to jest tokarka, jakaś prasa, maszynka do sprawdzania wtrysków. Ojciec kumpla ma warsztat od ponad 40 lat i pracuje z nimi nie raz, ale za szlify bloków czy głowic się nie biorą. Od tego są inne zakłady które się tym zajmują. Ale jak chcesz taką większą działalność czemu nie. :D


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Najważniejsza jest wiedza i reklama i biznes masz murowany.

Jak masz wiedzę to komuś dobrze naprawisz. Jak komuś dobrze naprawisz, to ktoś poleci Cię następnemu. I tak tworzy się biznes. Jak będziesz miał z tego kasę i widział, że sprawa jest warta poświęceń to możesz zrobić stronę internetową. Mogę Ci takową wykonać za niewielką kasę jeśli będę miał czas. Narzędzia brakujące będziesz kupował podczas remontów, bo wszystkiego i tak nie da się przewidzieć. Na pewno wiele zestawów kluczy, wszelkiego rodzaju. Jeżeli jest to działalność to raczej podłoże wyłożone płytkami. Podnośniki hydrauliczne, może jakieś kanały, bo mogą Ci się w przyszłości przydać. Spawarka, tokarnia, bosche, wiertarki. Dobry prostownik, a co się ze wszystkim wiąże - pewna i mocna instalacja elektryczna budynku, w którym będziesz pracował. Na pewno sprężarki, smarownice i mały zapas części, śruby, nakrętki wszelkiego rodzaju (bo bez tego raczej praca nie ma sensu). Możesz mieć również jakieś wyginarki do blachy. Również oleje, silikony, farby (pistolety do malowania, ale jakieś porządne a nie chińskie jednorazowe) itd. Także płyny do mycia, szmatki, szczotki itp. Jeżeli to będzie działalność to BHP masz na głowie murowane. No i przydałoby się coś do zabezpieczeń. Na podwórku kilka groźnych psów i jakieś kamery. Brat cioteczny ma warsztat samochodowy to dostawał telefony z pogróżkami, że go obiorą, ale zainwestował i jest w miarę ok. Warto też mieć na oku już kilka sklepów z którymi można by nawiązać współpracę oraz złomowisk, szrotów. A co ważne załóż sobie zeszyt w którym będziesz miał wszystko po kolei zaplanowane co i jak, bo wystarczą 3 maszyny i możesz się pogubić co i jak. A no i co ważne kup sobie 2 telefony. Prywatny i służbowy, bo Ci ludzie mogą nie dać spokoju. Nakład jest na pewno duży, ale skoro już to kupisz to raz na parę lat, więc pewnie się szybko zwróci. W końcu coś w życiu trzeba robić. Pozdrawiam i powodzenia w interesie. :D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Potrzebne Ci do tego są odpowiednie narzędzia do naprawy, na pewno będą niemało kosztować. Jaki chcesz przeznaczyć budżet na tą działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niewiecie jak się nazywa ta maszynka do sprawdzania wtrysków? Podzwoniłem dzisiaj po warsztatach, popytałem ile kosztuja szlify wałów, głowic, regeneracje pomp, po wyliczeniu doszłem do wniosku ze lepiej jest zawieźć wał czy pompe do zakładu który sie tym zajmuje od lat, bo dużo nie biorą za takie rzeczy, a pewnie maszyny to tego z 30 tys będa kosztować. Wiec narazie się ich kupować nie opłaca. Zauwazyłem ze duzo tych mniejszych zakładów tak robi i wychodzą na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Najpierw ogarnij ile Cię wyniesie sprzęt i ile możesz go eksploatować, później porównaj z kosztami innych firm i będziesz wiedział czy jest go sens kupować. Tyle, że na tym nic nie zarobisz. Bo każdy idzie tam gdzie jest taniej. A skoro firma robi szlif wału załóżmy za 3000zł to nie weźmiesz raczej 3200zł za niego bo każdy wie, że jak sam pojedzie do tej firmy to mu za 3000zł zrobią. Lepsza jednak swoja maszyna. Chyba, że na początek będziesz na czyimś robił, a jak się zorientujesz czy jest dużo chętnych do tego to można wtedy zainwestować w to cudeńko.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj