ceston

podłączenie dojarki przewodowej.

Polecane posty

ceston    35
Witam na wstępie powiem że nie chce firmy wolę robić wszystko sam. Sprawa wygląda tak że zakupiłem rok temu dojarke przewodowa i teraz się biorę powoli za podłączanie jej. Tak późno ponieważ pomieszczenie wymagało duuuzego remontu. Mam już w miejscu dojenia zalozone rury podciśnienia ale zastanawia mniej e tylko rury mleczne. Z tego co wiem do szklanego pojemnika wchodza dwie rury mleczne. czyli rozumie że jedna stronę prowadzę niejako pod górę a druga powrót ze spadkiem. Interesuje mnie sprawa myjki. czy tam działa wirnik żeby ta wodę potem pod tą górę chwile poprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

u mnie wchodzi tylko jedna rura mleczna


podaj pw nr tel to wyslę foto dojarka alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@sławek jakim sposobem w takim ciągu dokonać skutecznego mycia układu?

Woda do mycia jest pobierana z jednostki zbiorczej (szklany słój) po przestawieniu zaworu trójdrożnego.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Nie wiem czy pomoże ale wstawie foto jak u mnie jest to zrobione. 

 

20210326_142048.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

właśnie też widziałem że u niektórych jest na jedno wejście a drugie zaślepione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, ceston napisał:

właśnie też widziałem że u niektórych jest na jedno wejście a drugie zaślepione.

Tym zaślepionym to puszczasz gąbkę żeby pozostałości mleka wypchnąć z rurociągu do jednostki końcowej. 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Mam pytanie. że względu na niski i krzywy sufit w oborze czy mogę zrobić aby mleko wlatywalo z obydwu stron słoja? znaczy jeden rząd z lewej a drugi z prawej. jak wygląda sytuacja z myciem bo nie bardzo wiem jak to działa. czy woda jest pchana ciśnieniem czy liczy na spadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Dnia 26.03.2021 o 14:29, PRIMO napisał:

Nie wiem czy pomoże ale wstawie foto jak u mnie jest to zrobione. 

 

20210326_142048.jpg

Miałem na myśli, że bez pętli, nie da się skutecznie myć układu. Tu jest pętla, woda przy myciu z miski poprzez aparaty jest zasysana do górnej rury, a wraca dolną do jednostki, tam pompa przelewa ją do miski/podgrzewacza i taniec zaczyna się od nowa. Układ będzie działał sprawnie przy jednym rzędzie, lub dwu krótkich, ze względu na konieczność utrzymania pochyłu rury mlecznej w jednym kierunku (pierwsze stanowiska wysoko kurki i rurociąg, ostatnie nisko) lub hali . Przy wykorzystaniu dwóch wyjść z jednostki końcowej i dwóch rzędach stanowisk, rurociąg mleczny można pochylić w kierunku słoja na każdy rząd krów. niezależnie. 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

spadek zrobiony. generalnie za wszystkie rady jestem wdzięczny bo szczerze mówiąc od każdego tutaj coś się poduczylem. tworzę wieczorami dalej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj