darecki99

Opryskiwacze Moskit- Opinie użytkowników

Polecane posty

darecki99    2

Witam forumowiczów poyrzebuje informacji na temat opryskiwacza moskit. Do tej pory pryskalem starym moskitem ktory byl ok, teraz czas na zmiane. Dostalem oferte z moskita na opryskiwacz 1500 l 15m lanca, rozkladanie hydrauliczne, pelen osprzet Arag i komp Bravo 180S, KOLA 9,5X32, boczny rozwadniacz, system plukania zbiornika rurki ocynk. Cena ok 40 tys netto. 

Prosze o opinie, z góry dziękuję 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

mam Moskita 2000l 18m. nie mam tylko kompa i systemu płukania zbiornika. Działa to w miare w porzadku jak na tą cenę. Lanca 15m- mała ale to ma pasować do twoich pól. Rozwadniacz boczny może mają teraz lepszy bo mój to strasznie słaby. Rozkładanie i elektryka sekcji ok. Bierz większe koła chyba 9,5x36. Chętnie bym takie teraz założył.  Zaczep skrętny nie kopiuje śladów ciągnika, no moze ciągnik za duży. ale przy belce obecnie 20m to jestem to w stanie wybaczyć. Ale i tak lepiej skręca niż na sztywnym. oprócz małej korozji nie mam do czego się przyczepić. A obskakuje 40ha. Tylko kompa mi brakuje. może wiesz ile chcą za samego kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Jezeli chcesz do siebie dolozyc komputer bravo 180s yrzeba dołożyć ok 8k netto. Z ktorego roku masz opryskiwacz? Jaki masz rozwadniacz boczny? Mi zaproponowali araga i jeszcze jakas inna wloska firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
to komp Rauer z hydraulika wycenili mi na 6 netto. z 2015 chyba. rozwadnia mam jakiś tani i się nie nadaje do niczego.
a mają w opcji żeby miał własną hydraulikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Co do kompa to lepiej bravo pewniejszy. Dziś bylem u moskita i zaoferowali mi : 1500l 15m chydraulicznie rozkladany pompa udor140 komp bravo 180s, boczny rozwadniacz arag, blotniki, kola 9,5x32,dodatkowy rozdzielacz, glowice obrotowe arag na ocynku, pelne podswietlenie belki led, dodatkowe dysze do plukania beczki. Cena ok 43netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

sorka że z opóźnieniem piszę, ogólnie to spoko cena na te wyposażenie w porównaniu do innych marek. pompa chyba mała, bo ja mam 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Pompa 140 jest akurat na 15 m, na 18 juz musialby miec conajmniej 170 minimum. Powiedz tak ogolnie czy polecasz ten opryskiwacz. Jak sprawuje sie rozkladanie, poczatkowo troszke obawialem sie tych linek. Wiem ze zbyt duzo nie mozna wymagac za ta cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

ja jestem zadowolony, do ciąganego nie brał belki mniejszej jak 18. jednak trochę gniecie na zakrętach. tylko kompa mi brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

dzisiaj uruchomiony po zimie, rozkładanie i pojemnosc to jego duże zalety. chwila moment i 8ha rzepaku poszło. co do rozkładania na linki nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Chętnie wybrałbym wiekszy model tylko sam wiesz kasa zaś bedzie inna. Postanowilem ze bazowo 1500 l i 15 metrow spełni oczekiwania , a dodatkowo zainwestuje w yroszke lepsze wyposazenie :komputer, rozwadniacz itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
tylko weź rozwadniacz aragu albo wcale. bo zwykły zbiorniczek z jedną dysza co niby psiaka i ma rozpuszczać to nic nie warty. zmywa wszystko na filtr i t proszki zapychają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

 Dwa dni temu lryskalem rzeMam jeszcze jedno pytanie odnosnie belki w opryskiwaczu. Powiedz czy pryskanie bardzo wysokiego rzepaku nie jest problemem czy belka unosi sie wysoko? Kilka dni temu pryskalem rzepak na platka i w starym opryskiwaczu mialem problem. Zastanawiam sie jak w tym modelu to wyglada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj