Patrykos1221

Słoma

Polecane posty

Witam 

Mam problem z dużą ilością słomy,chciałbym się dowiedzieć czy można ją gdzieś sprzedać lub pozbyć się w niskich kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Pamiętam jak się słomę na polu paliło a teraz to tylko sieczkarnia u mnie i zmianowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Teraz to chwyt jest niezły , pokończyły się hodowle bydła i trzody na ściółce a ten kto jeszcze chowa tak to ma zazwyczaj z własnego pola . W mojej okolicy balot teraz 10-15 zł gotowy , nie ma co z tym zrobić . Już w tamtym roku dużo osób pytało mnie czy nie podkosił bym z sieczkarnią , nawet tym co mają własny kombajn bez sieczkarni . 

Jedni powiedzą że dobrze że gleba dostanie słome z powrotem lecz ja uważam , że będzie niezły cyrk . Mało zasobne gleby i kwaśne nie rozłożą słomy np żytniej przez rok i chłopki w tym roku jak zorza to będzie git a za rok z powrotem wyrzucą słome na góre a zwykłym sprzętem będzie katorga w tym uprawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Co za głuoty

Ja już kilka lat słomę zostawiam bez sieczkarni, tylko karuzelakiem pokos roztrzepię i talerzówką pomieszam i na zimę orka a wiosną nic nie ma słomy widocznej.

Tak samo i pod ozime

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikosz    20

Jak masz ziemię utrzymaną w dobrej kulturze to przerobi. 

A dajesz azot na słomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Tam gdzie ozime ma być to pryskam mocznikiem, tam gdzie jare to nie tylko poplonem przesiewam.

W tamtym roku poszła gnojowica na słomę na wszystkie pola.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gustaww napisał:

skąd  jesteś?

świętokrzyskie


Patrykxd napisał:

Sprzedaż słomy z pola to jest okradanie samego siebie.

to co z nią zrobić ? jeśli mam nadmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Tam gdzie ozime ma być to pryskam mocznikiem, tam gdzie jare to nie tylko poplonem przesiewam.

W tamtym roku poszła gnojowica na słomę na wszystkie pola.

no właśnie a spróbuj tak na piasku gdzie ph poniżej 5 i azot albo dane 100 kg saletry albo i  nie dane i jak to ma rozłożyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
49 minut temu, Zefir napisał:

no właśnie a spróbuj tak na piasku gdzie ph poniżej 5 i azot albo dane 100 kg saletry albo i  nie dane i jak to ma rozłożyć ? 

Jak ktoś  partoli a nie uprawia to ma na polu cyrk jak piszesz😎

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
Patrykos1221 napisał:

gustaww napisał:

skąd  jesteś?

świętokrzyskie


Patrykxd napisał:

Sprzedaż słomy z pola to jest okradanie samego siebie.

to co z nią zrobić ? jeśli mam nadmiar

Zostawić na polu, żeby się rozłożyła i wtedy powstaje próchnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj