Rolnik663

Cena budowy chlewni na ok 200szt warchlaków i 30 maciur

Polecane posty

Rolnik663    0

Chlewnie planuje na ściółce a gnoje Bende wywalać mini ładowarką bob cat 

Chlewnia musi być wraz ze strychem do ścierania od gury i 1/4 chlewni musi być pusty teren żeby przy wawalania gnoju w głównym miejscu wywalania nie było świń ale będom na tej wolnej posesji 

Pytam się o cenę i porady 

 

 

OKEJ NIEWAŻNE ZREZYGNOWAŁEM

Edytowano przez Rolnik663

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

kup na poczatek slownik ortograficzny a plan ktory przedstawiles byl dobry w latach 70 ubieglego wieku


teraz buduje sie chlewnie na pelnym ruszcie lub w ostatecznosci na glebokiej sciolce i na 2tys szt lub 300loch

  • Like 3

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik663    0

A no tak ciekawe ile kosztuje taka obora a słownik ortograficzny mi nie potrzebny kolego ja nie wiem co się z tymi ludzmi porobiło o tom ortografię

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no to żebyś się uczył ortografii a nie marzył o chlewniach.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tak nie do końca. Jak piszesz na komputerze lub telefonie z błędem to system od razu podkreśla wyraz z błędem. Teoretycznie powinno być łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik663    0
23 minuty temu, kris91 napisał:

No i mamy skutki zdalnego nauczania 🥴

 

23 minuty temu, kris91 napisał:

No i mamy skutki zdalnego nauczania 🥴

Mam 21 lat kolego

27 minut temu, deSilva napisał:

A no to żebyś się uczył ortografii a nie marzył o chlewniach.   :P

Mam 21 lat ukończyłem szkołę rolniczą 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

No to już chyba czas, żebyś poszedł do szkoły 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

Nie ma się czym chwalić wiekiem przy takiej ortografii. ale to nie tylko brak ortografii ale i logicznego myślenia kto dziś buduje takie małe budynki dziś to się stawia w tysiącach tak wszyscy duzi hodowcy mówią. każdy liczy po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik663    0
7 minut temu, kris91 napisał:

No to już chyba czas, żebyś poszedł do szkoły 🤷‍♂️

Ukończyłem szkołę podstawową i szkołę rolniczą

4 minuty temu, gosciu506 napisał:

Nie ma się czym chwalić wiekiem przy takiej ortografii. ale to nie tylko brak ortografii ale i logicznego myślenia kto dziś buduje takie małe budynki dziś to się stawia w tysiącach tak wszyscy duzi hodowcy mówią. każdy liczy po swojemu

Nie pisałem cały dzień aby ci się spodobała moja ortografia a wogule pytam się o rady i cenę tego wszystkiego

Po kropce zaczynamy od dużej litery znawco gościu

Edytowano przez Rolnik663

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik663    0
8 godzin temu, gosciu506 napisał:

Nie ma się czym chwalić wiekiem przy takiej ortografii. ale to nie tylko brak ortografii ale i logicznego myślenia kto dziś buduje takie małe budynki dziś to się stawia w tysiącach tak wszyscy duzi hodowcy mówią. każdy liczy po swojemu

Ciekawe czym to wykarmię bo nie mam 1000 hektarów tylko 27ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
8 godzin temu, Rolnik663 napisał:

wogule pytam się o rady i cenę tego wszystkiego

Nigdzie nie zadałeś ani jednego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Tak jak koledzy wyżej piszą, teraz stawiać chlewnie dla "maciur" na ściółkę to strzał w kolano , syf syf i syf, pewnie przy tym nie robiłeś że chcesz w to iść , teraz nowy budynek to tylko ruszt i duża ilość to wtedy zostanie w kieszeni i na życie też. Pozatym i tak musisz policzyć ile max możesz postawić chlewnie bo gnojowicę trzeba gdzieś wylać a 27ha to bardzo mało. Jak chcesz rady, to postaw na ruszcie tak dużo ile się da i idź w masarnie i sprzedaż prosto do klienta albo sklepu, w przeciwnym wypadku to tylko uwiązanie na kilkanaście lat bez perspektyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

na 200 szt to 2 arkusze blachy i paleta pustaków :) Fakt kiedyś to się by może i opłacało przy 200 szt teraz nowy obiekt na 200 szt to to samo co na 10 dojnych kupić robot udojowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2020rol    5

Hodowla trzody na 27ha miała by sęs lecz tylko  w cyklu zamkniętym i przejście na gospodarstwo ekologiczne (3 lata czekania) .Lepiej zostać myśliwym                                        paczka naboii i na dziki,dochód niepewny jak wszystko  w tych czasach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj