john_deere7430

Oświetlenie belki Hardi Navigator

Polecane posty

Witam , chciałbym do swojego Hardiego z 2015 roku dołożyć oświetlenie na belke 21m i teraz pytanie czy możliwe ze te opryskiwacze są już przygotowane pod fabryczne oświetlenie czy jak nie był kompletowany z oświetleniem to nic tam nie jest wyprowadzone ? A co do samego oświetlenia wacham się nad pojedynczymi ledami do każdej końcówki czy lepiej dać 2 lampy ewentualnie 4 słabsze żeby było dobrze oświetlone .No i jeszcze samo podłączenie próbować podpinać gdzieś w instalacje od świateł żeby oświetlenie włączało się razem ze światłami czy lepiej bezpośrednio od akumulatora zrobić zasilanie ,dać bezpiecznik i jakiś włącznik w kabinie i jakaś wtyczkę do podłączania do kabiny ? Opcji jest bardzo dużo i już nie wiem jak się do tego zabrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja bym był za pojedyńczym ledem za kazda dysza. W mojej europie tez na 21m sa 2 lampy i szalu nie robi moze na 15 m byloby ok ale ostatbie 3-4m są słabo doświetlone ale to tylko pilmet i moze zadne szalowe lampy tam nie sa zalozone. Co do podłączenia to mysle ze gbiazdo na 2 bolce, bezpiecznik i włącznik i po krzyku. A oświetlenie led to baja tez sie nad tym zastanawiam ale nie chce aż tak bardzo chińskich i to troche kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/lampa-robocza-led-niebieska-do-opryskiwacza-2-szt-8478264969?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+do+maszyn+i+innych+pojazdów+-+Części+do+maszyn+rolniczych&gclid=Cj0KCQjwi7yCBhDJARIsAMWFScPsV-Z2i2ZfNQtLMnOxVUDek2ojv23hot1AUuK4YyFf3Ya6B-MTMdoaAg53EALw_wcB

 

myslalem nad takimi lampami ale obawiam się ze mogą być za słabe na 21 m z drugiej strony tez myśle nad pojedynczymi modułami 3W ale to przy tym jest trochę zabawy trzeba sztukowac kable ale za to efekt jest pewny i na pewno taniej wyjdzie bo 42 moduły po 4 zl to z kablem włącznikiem bezpiecznikiem itd wyjdzie całość ponad 200 zł i z głowy ale pomysł z 2 lampami bardziej mi pasuje ale nie idzie się dowiedzieć jakie lampy żałozyc żeby był porządny efekt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

ja mam w Krukowiaku fabrycznie.

Na 15 metrów dają 2 lampy.

U mnie przy 18 metrach są już 4 lampy. Na środku lancy założone. Jedna do środka świeci, druga na zewnątrz. Jestem zadowolony z efektu. Także na 21 metrów daj 4 lampy.

Zasilanie raczej z akumulatora (chyba że w sterowniku jest gdzieś wyjście).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, edi89 napisał:

ja mam w Krukowiaku fabrycznie.

Na 15 metrów dają 2 lampy.

U mnie przy 18 metrach są już 4 lampy. Na środku lancy założone. Jedna do środka świeci, druga na zewnątrz. Jestem zadowolony z efektu. Także na 21 metrów daj 4 lampy.

Zasilanie raczej z akumulatora (chyba że w sterowniku jest gdzieś wyjście).

 

 

Czyli jak na końcach belki masz te lampy 2 i świecą do środka na front tych wewntarz tak dobrze rozumiem ? Jeżeli tak masz może jakieś zdjęcie jak to wyglada po zmroku bo to by rozwiązywało problem zasięgu lamp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

lampy są zamontowane na środku lancy. Jedna do środka opryskiwacza. Druga na zewnątrz.

Mam jedno zdjęcie w galerii z nocy z opryskiwaczem

Edytowano przez edi89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj