Mateusz0110

Saletra i saletrzak w nawożeniu pszenicy na wiosnę

Polecane posty

Mateusz0110    10

Witam

Panowie takie pytanie jak po głównie na pszenicę wysialem 400kg saletry 34 albo na innym polu 400kg saletrzaku to może to zaszkodzić pszenicy?? Rozsiewanie na zamarzniętą ziemię teraz w najbliższych dniach zapowiadają deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

nic jej nie będzie,są tacy co stosują i większe dawki, najwyżej będzie szczotka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Mateusz0110 napisał:

Witam

Panowie takie pytanie jak po głównie na pszenicę wysialem 400kg saletry 34 albo na innym polu 400kg saletrzaku to może to zaszkodzić pszenicy?? Rozsiewanie na zamarzniętą ziemię teraz w najbliższych dniach zapowiadają deszcz

zrobiłem ten sam ruch co Ty, też poszla Saletra na zamarznieta ziemie, ale w mniejszej ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585
1 godzinę temu, Mateusz0110 napisał:

Witam

Panowie takie pytanie jak po głównie na pszenicę wysialem 400kg saletry 34 albo na innym polu 400kg saletrzaku 

Na bogato ! To dawka startowa a później ...... ? Co do twoich  obaw ,to spokojnie- do 20-go kwietnia będzie ogólnie chłodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

a jak wygląda obecnie pszenica? bo jak późno siane to te 400kg jest jak najbardziej wporzadku


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Pszenicę są różne lepsze i gorsze. 

Andrzej78 co później? Mocznik na druga dawkę 150kg i trzecia dawka mocznik 100kg oprócz tego odzywki płynne typu mikromix z fioliq czy ascovigor, ewentualnie płynnie mocznik plus siarczan magnezu

Nowe łopatki w rozsiewaczu i nie mogłem go ustawić tak jakbym chciał stąd takie wartości. Nie mam tabeli do rozsiewacza i wysiewam metoda prób i błędów. Rozsiewacza amazonkę zafascynowanym 603 mój jest jakiś inny bo nie mam ustawienia na takim wykresie tylko pod spodem mam pręt i zakresy a. B. C i dziurki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Jeżeli to ta amazonka jest co ja mam to ten pręt u mnie ustawiam na 4 dziurka od góry i otwór najblizej ciągnika. I wtedy jak jadę c360 na trzecim biegu z 1300-1500 obrotów to wysiewam ok. 250kg saletrzaku na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585
37 minut temu, Mateusz0110 napisał:

Pszenicę są różne lepsze i gorsze. 

Andrzej78 co później? Mocznik na druga dawkę 150kg i trzecia dawka mocznik 100kg oprócz tego odzywki płynne typu mikromix z fioliq czy ascovigor, ewentualnie

Czyli łącznie ok 240 N + jesienią też coś zapodane . Spokojnie na 2 ha mogłoby wystarczyć. Robiłeś jakiekolwiek badanie gleby? Przy takiej ilości azotu powinieneś zmieniać kierunek przejazdu z rozsiewaczem aby nie kładło w jedną stronę. 😄Dodatkowo powinieneś się uzbroić w cierpliwość do wjazdu kombajnem , bo od takiej ilości mocznika słoma będzie zielona do września 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Ja ustawiam ta amazonkę na 4-5 dziurę w środkowym rzędzie czyli na b i jade jedynka MF 255 obroty 1500-1700.jesienia było dane 300kg polifonii 6.moze urośnie mi te 11 t na ha 😀😀😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Dzisiaj byłem zobaczyć te moje pszenicę i widzę bardzo zrobiły się. Żólte czubki nie wiem czy to to od nawozu czy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj