MARTINUS

Żywienie KONI

Polecane posty

MARTINUS    1

Witam! :)

Chciałbym, abyśmy w tym wątku wymienili się informacjami odnośnie żywienia KONI!

Jakie pasze stosujecie w ich żywieniu? W jakich ilościach? W jakim czasie (danego dnia)?

(okres letni/zimowy, jak również ze względu na grupy wiekowe, rasę i przeznaczenie)

 

Co sądzicie o żywieniu koni sianokiszonką? Czy ktoś z Was stosował taką paszę, a jeżeli tak to w jakiej formie była przygotowywana i jakie jej ilości były skarmiane? Co poza sianokiszonką dostawały konie? Jakie widzicie plusy i minusy przy żywieniu koni sianokiszonką? Ja spotkałem się z taką paszą dla Hucułów na czas zimy, poza sianokiszonką otrzymywały owies (szczególnie karmiące klacze). Sianokiszonka była w balotach koni było dużo więc zdązyły ją zjeść (przynajmniej jeden balot - nie psuła się), była podawana na polu - na sniegu. Myślę, że to dobre rozwiązanie dla koni, które mają problemy z pyłem i kurzem w sianie, ale przecież zawsze mówiono, że siano jest niezastąpione i można je w takich sytuacjach moczyć. Jakie jest wasze zdanie? Myślę, że największy plus to krótki czas potrzebny do przygotowania dobrej sianokiszonki, a przy sianie nie zawsze pogoda dopisuje, a przecież dla koni powinnobyć jak najlepszej jakości?

Co sądzicie?

 

Jakie pasze stosujecie w ich żywieniu? W jakich ilościach? W jakim czasie (danego dnia)?

(okres letni/zimowy, jak również ze względu na grupy wiekowe, rasę i przeznaczenie)

 

Pozdrawiam! MARTINUS :(


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja nie stosuje sianokiszonki ale wiem że konie ją lubią i dobrze sie chowają.

ja swojemu koniowi daję obrok czyli niecałe 2 litry osypki (śruty) i mieszam ze sieczką ze słomy a następnie polewam wodą. i oczywiście siano a w lecie trawa. czasami jakaś marchewka. taką porcję dostaje 2 razy dnia (rano i wieczór) a w południe wypuszczam na wybieg niech się popasie. jeśli chodzi o czas to różnie zadaje. jeśli jest wyjazd w teren to nawet daje o 5 rano a tak normalnie to ok 8 (jak sie wyśpie :( )wieczorem to tak o 8. (w zimie wcześniej o 6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Sianokiszonka jest bardzo dobrą paszą dla koni przy zachowaniu pewnych środków ostrożności. Nie może to być pasza zamarznięta, zepsuta, bal w miare szybko skarmiony ponieważ może powodować kolki a u klaczy ciężarnych nawet poronienia. Konie bardzo chętnie jedza sianokiszonke, lepiej żeby była w niej wyższa zawartość suchej masy niż w kiszonce dla bydła. dawkowanie najlepiej z sianem ok 5 kg w zależności od konia.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

Hej At_horses! :(

Czyli, że sianokiszonkę zadajesz razem z sianem?

Taką sianokiszonkę dla koni, to pewnie można sporządzać tylko w owiniętych balotach, bo taka z pryzmy to po otwarciu silosu była by i dobra ale pewnie tylko przez jakiś czas? Jak szybko trzeba skarmić taki jeden balot sianokiszonki?

Czym karmisz swoje konie i w jakich ilościach?

Pozdrawiam! :)


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Witam.

zacne od końca. Skarmianie beli kiszonki jak najszybciej najlepiej w ciagu dnia... powiedzmy że do max 3 dni ma jeszcze w miare wysoka wartosć. co do karmienia to zależy od wielu rzeczy, dostępności paszy, wieku, płci, pracy ogólnej kondycji...

lato trawa siano na noc - uzupełnienie włukna, klacze matki owies ok 2-4 kg(płatki)

zima siano(ok 400kg/ 35 koni na dzień) sianokiszonka jak jest w nadmiarze, owies


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

Hej At_horses! :(

Jakiej rasy posiadasz konie? Dużo masz klaczy?

Do jakiego wieku odchowujesz źrebaki, tzn sprzedajesz je jako roczniaki, czy później? Jak odchowujesz źrebaki (ogólnie i jak je żywisz)? Płatki owsiane tzn gnieciony owies?

Hodujesz coś jeszcze prócz koni?

Pozdrawiam! :)


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Jaka jest obecnie cena za kg żywca źrebięcego że tak powiem?Do jakiej wagi i przez ile trzyma się źrebaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

ja karmie tak rano pół bala siana na konia (nie wiem ile to kilo , oczywiście małe bale ) 1-2 kg owsa po południu też sianko (w lecie trawa) i 1 dużego buraka no i wieczorem tak samo jak rano.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

To zależy co ten koń robi. Jak tylko pirdzi w stajni to nie musi nic specjalnego jeść a najlepiej jak hasa sobie po trawce i ma wodę do picia. Co do sianokiszonki moim zdaniem to nie pasza dla koni choć słyszałem że w SK Golejewko kiedyś spasali sianokiszonkę z lucerki bo pieczarkarze narzekali że grzyby nie rosły.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

lucerna i kończyna to najgorsze co może być dla koni.. po tym może wystąpić dość często kolka tym bardziej jak jeszcze wilgotność tej paszy jest zbyt wysoka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arowana14    0

Jeżeli chodzi o pasze do koni to ja głownie swojego karmię sianem i owsem. Od czasu do czasu je też sianokiszonkę, ale nie daję mu jej za dużo. Mam konia w pełni wieku, więc owies podaję w ziarnach, nieśrutowany. Tutaj możecie poczytać więcej ożywieniu koni: http://www.optifeed.pl/zywienie-koni

Edytowano przez Arowana14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o żywność,karmienie bydła to możemy pomóc podczas wyboru odpowiedniej paszy bo właśnie tym zajmujemy się na co dzień,w razie pytań jesteśmy do dyspozycji na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj