D-e-x-t-e-r

Zetor 11641 opinie o tym ciągniku

Polecane posty

D-e-x-t-e-r    2

Witam, zastanawiam się nad kupnem Zetora 11641, proszę o info czy warto go kupić, Jak sprawuje się silnik jest tam 6 Same DF. Czy czesci są łatwo dostępne ? Czy lepiej kupić Zetora 11441 ? Będzie to główny ciągnik do pomocy Zetor 9540 i  C912.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

mam 10540 dobry ciezki ciagnik prosty w obsludze w miare wygodny i dosc dobra widocznosc czesci w dostepne cenowo w miare jedyny mankamet tej serii to ciezko pala w zime ale jak sa spawne swiece czy grzalka w bloku problem jest rozwiazny. sprzeglo robilem przy ok 4200h wersje exportowe mialy szybka skrzynie 42km/h krotki jest wiec troche skacze przy duzych predkosciach na nierownosciach. maja dwa rodzaje skrzyni: 3 biegowa z podwojnym wzmacniaczem i 4 biegowa z pojedynczym wzmacniaczem. ktora lepsza sie nie wypowiem ja mam 3 wyczytalem tu na forum ze 4 sa bardziej awaryjne ale tylko wyczytalem w starszych modelach (do 1996r) sporo czesci filtrow pasuje od serii zetora 80... a w nowszych filtry itp sa takie same jak w forterze serii ...41 i troche drozsze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
D-e-x-t-e-r napisał:

Witam, zastanawiam się nad kupnem Zetora 11641, proszę o info czy warto go kupić, Jak sprawuje się silnik jest tam 6 Same DF. Czy czesci są łatwo dostępne ? Czy lepiej kupić Zetora 11441 ? Będzie to główny ciągnik do pomocy Zetor 9540 i  C912.

A jak z dostępnością części do tego silnika? orientowales się bo gdzieś słyszałem że to niby silniki podobne do df ale nie koniecznie takie jak df. i jest problem z częściami do tych silników ale nie wiem czy to prawda tak tylko słyszałem czy czytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2
Dnia 8.03.2021 o 07:39, tom1985 napisał:

A można prosić o opinie zetora 9540? 

 

Jak dla mnie ciągnik warty kupna, największym minusem to ciężko odpala gdy są niskie temperatury. 

Dnia 8.03.2021 o 19:37, gosciu506 napisał:

A jak z dostępnością części do tego silnika? orientowales się bo gdzieś słyszałem że to niby silniki podobne do df ale nie koniecznie takie jak df. i jest problem z częściami do tych silników ale nie wiem czy to prawda tak tylko słyszałem czy czytalem

No właśnie nie wiem, szukalem na necie zestawu naprawczego do silnika i nie znalazlem wiec moze byc to troche ciezko dostepne, ciagniki malo popularne, dlatego zalozylem temat ale jak na razie chyba zaden posiadacz tego ciagnika tutaj nie zajrzał. 

Dnia 8.03.2021 o 10:28, wojtal24 napisał:

mam 10540 dobry ciezki ciagnik prosty w obsludze w miare wygodny i dosc dobra widocznosc czesci w dostepne cenowo w miare jedyny mankamet tej serii to ciezko pala w zime ale jak sa spawne swiece czy grzalka w bloku problem jest rozwiazny. sprzeglo robilem przy ok 4200h wersje exportowe mialy szybka skrzynie 42km/h krotki jest wiec troche skacze przy duzych predkosciach na nierownosciach. maja dwa rodzaje skrzyni: 3 biegowa z podwojnym wzmacniaczem i 4 biegowa z pojedynczym wzmacniaczem. ktora lepsza sie nie wypowiem ja mam 3 wyczytalem tu na forum ze 4 sa bardziej awaryjne ale tylko wyczytalem w starszych modelach (do 1996r) sporo czesci filtrow pasuje od serii zetora 80... a w nowszych filtry itp sa takie same jak w forterze serii ...41 i troche drozsze

Czy masz w swoim Zetorku ehr czy tylko ten pstryczek od podnoszenia i opuszczania podnośnika ? Bo ja mam pstrczek, i pod siedzeniem jest elektrozawor i za nim jest taki tloczek ktory puszcza powietrze i podnosi podnosnik, mi ucieka powietrze przy tym tłoczku i chcialem kupic ten zawor z tym tloczkiem nowy ale nie moge tego nigdzie poszukac. Moze wiesz jak ten element sie nazywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus74    3

Zadzwoń do Inter-Vax że Żnina tam powinni ci doradzić z tym tłoczkiem jak im wytłumaczysz ewentualnie do Danrolu z Ząbkowic Śląskich albo do Kalisza telefony znajdziesz w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Wlasnie zadzown do Agrozeto Kalisz gosciu naprawde jest ogarniety w temacie, to Ci pewnie doradzi, i nalrawde spora dostepnosc czesci, roznych producentow.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Zetor Kalisz, a Agrozeto to nie to samo. Ja większość kupuje w agrozeto - przez telefon właściciel na spokojnie porozmawia, doradzi. Po remoncie sam dzwonił czy wszystkie części pasowały i czy wszystko ok. 

Edytowano przez daron64
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj