Gość

Bizon Z056 gubi ładowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam serdecznie. Zwracam się do osób mających pojęcie o ewentualna pomoc. A wiec po odpaleniu kombajnu przez około minute czasu Bizonik ma normalne ładowanie akumulatorów zaś po upływie tej minuty traci te ładowanie. Co może byc nie tak ? Chciałbym dodać ze alternator był sprawdzany przez fachowca ,został wymieniony na nowy regulator napięcia ,oraz stacyjka.Problem pojawił sie własnie pod koniec tamtych żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Wszystko co miałem na myśli chyba już wymieniłeś. Weź jeszcze raz dokładnie sprawdź regulator... A akumulatory padają ci czy nadal są dobre?


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kup porządny regulator i załóż.Ja miałem to samo, może minutę i rozłączało.Wymieniłem chyba z 6 regulatorów aż kupiłem w innym sklepie z innej firmy i jest dobrze.Tamte wszystkie spakowałem i oddałem do sklepu a właściciel spakował wszystkie z półki i oddał producentowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akumulatory po całym dniu koszenia padają. A tak byc nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

U mnie to jest że ma za duże ładowanie skacze do 30v :D i jak go zgaszę to już nie odpalę i muszę aku. pod prostownik i co może być tym przyczyną?? Regulator jest nowy alternator był sprawdzany alternator i miał szczotki czyszczone i nie wiem co się dzieje. Proszę o pomoc.


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Bizon u mnie w tamtym roku słabo ładował i się okazało ze szczotki się zacinały :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ale on ma dobre ładowanie tylko je po prostu gubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak jak u mnie.Po minucie rozłączało.Winny był regulator.

A to że po zgaszeniu nie zapali to najszybciej akumulatory.Wyciąg aku włóż w samochód i podjedź do sklepu gdzie handlują aku i sprawdź miernikiem pod obciążeniem.Tam ci się wyjaśni dużo.Jak ci spadnie poniżej 5 Volt przy obciążeniu to złom, 8 to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myster    7

tomek73 co ty piszesz akumulator jesli juz ma ponizej 8 pod obciazeniem to jest szrot a nie 5 przy piecu to nie wiem czy malucha odpali.

 

Kup regulator napiecia elektroniczny ale nie taki jak sprzedaja np w Grene tylko taki jak sa np w autobusach on jest w czranej plastikowej obudowie jak zalozysz go to z ladowaniem nie bedzies zmiec problemow na 100% przerabialem to u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

Witam serdecznie. Zwracam się do osób mających pojęcie o ewentualna pomoc. A wiec po odpaleniu kombajnu przez około minute czasu Bizonik ma normalne ładowanie akumulatorów zaś po upływie tej minuty traci te ładowanie. Co może byc nie tak ? Chciałbym dodać ze alternator był sprawdzany przez fachowca ,został wymieniony na nowy regulator napięcia ,oraz stacyjka.Problem pojawił sie własnie pod koniec tamtych żniw.

 

ja przerabiałem podobny temat ale u mnie był problem w momencie włączania lamp, wtedy napięcie nagle spadało i po paru godzinach aku siadały problem był tego typu, że oświetlenie i ładowanie było pod jednym bezpiecznikiem czasem się zdarzało że się przepalił ale od momętu gdy rozłączyłem oświetlenie i ładowanie na dwa bezpieczniki to nie mam problemu nawet przy długotrwałym nocnym koszeniu. nie wiem czy to było przyczyna le teraz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Panowie, najczęstrze przyczyny z jakimi się spotkałem przy podobnych objawach to, tandetne regulatory mechaniczne i paski klinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

co może być odpaliłem bizonka ładowania brak a z regulatora dymek leciał,założyłem drugi i żadnego dymka a na akumulatory prąd idzie 28v to dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

a ja w bizonie mam taki problem z ładowaniem żę ładuje prawie na 30V kombajn jak postoi dłużej to za nic nie odpali wymieniałem już alternator, regulatory już miałem 3 i jeden elektryczny i nic akumulatory mam prawie nowe sprawdzałem je ( po 12,4V) i altrnator (26,5V) voltomierzem i wszystko jest ok.

 

dodam że po wyłaczeniu hebla jest wszystko wpożądku z odpalaniem co możę być przyczyną rozładowywania akumalatorów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

doskonale o tym wiem bo nieraz walczyłem z regulatorami bo ładowały więcej niż 28,8v i gotowały akumulatory, kolega wyżej pisał o 30v


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

koledzy ale co na to poradzić ładowanie niby zaj....te a na akmukatorach wszystko dobrze ajak co do czego to nie odpala? :(

 

już było kilku znawców elektryków i oczywiście nic nie poradzili sobie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A może poprostu masz złodzieja który kradnie prąd gdy maszyna stoi,może uszkodzony hebel, lub przycięty kabel pomiedzy heblem a akumulatorami i prąd ucieka z akumulatorów pomimo wyłączonego hebla. Na wyłączonym heblu zdejmij jedną kleme z akumulatorów biegnącą do hebla czyli (-) i wsadź pomiedzy kleme a słupek akumulatora żarówke24v, do jej zacisków tak aby zaświeciła, jeżeli się bedzie świecić czy choćby jażyć to masz złodzieja który zżera twoje akumulatory, tylko sam go musisz znaleźć.Ja kiedyś miałem przyciety kabel od akumulatora do hebla i było podobnie, daj znać po badaniu :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Masz gdzieś pobór prądu przy włączonym heblu. Miernik w ręce i szukaj co pobiera prąd, nawet drogą eliminacji(poprzez odłączanie) potencjalnych odbiorników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przy włączonym heblu oczywiście że jest pobór, niski ale jest, tu chodzi na wyłączonym


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Masz gdzieś pobór prądu przy włączonym heblu. Miernik w ręce i szukaj co pobiera prąd, nawet drogą eliminacji(poprzez odłączanie) potencjalnych odbiorników.

 

 

już sprawdziłem prawie szystko w kombajnie i nie moge dojść ;[

 

a co do bezpieczników to zobaczyłem żę jest spalony pierwszy od lewej :blink: wcześniej jak sprawdzałem to był ok. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Przy włączonym heblu oczywiście że jest pobór, niski ale jest, tu chodzi na wyłączonym

Kolega pisał, że jak wyłączy hebel to kombajn uruchomi, a na włączonym rozładowuje akumulatory. Z dużo prądu mu pobiera to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj