Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wieslaw16    79

No przesadziłeś, jednak to jeszcze zależy w jakiej kulturze grunty, oraz co na tym będziesz uprawiał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

po 1 jest temat o cenach dzierzaw i moderator niech przeniesie. po 2 region regionowi nie rowny i ceny sa rozne. po 3 do autora troche z cena przesadziles ale wszysto zalezy od warunków strategii i uprawy co bedzie na tej ziemi uprawiane


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niewiem jaki region ale w mojej okolicy tj ok Sieradza 2 tyś za hektar to normlna cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Człowiek niby rozumny a dalej głupi. Kto o zdrowych zmysłach dzierżawi grunty rolne czy użytki zielone za więcej niż 200-500Zł. za ha w super kulturze i dojeździe nawet za 1 klasę? a do tego właściciel dopłaty bierze i inne profity. Ludzie jaki to ma sens i zysk dla was dzierżawiących? nawet jak byście tam sadzili cuda na kiju, szok!. Jak ktoś nie chce pracować na roli, bo leniwy niech sprzeda a nie blokuje pracę rolnikowi a przynajmniej niech w ludzkich warunkach odda w dzierżawę na 20lat na papierze notarialnie i odda dopłaty. Bo dopłaty i inne profity są dla rolnika, który ciężko pracuje a nie dla nowobogackiego na ZUSie. I region regionowi nie równy jak i pola czy łąki i teren na jakim są jeśli chodzi o ceny.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Jeżeli działka by była u mnie po sąsiedzku i nadawała się pod truskawkę/warzywa to spokojnie mogę dać 2k za ha, jak na zboża co najwyżej tyle co dopłaty. I oczywiście umowa na min 10lat.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
6 minut temu, Risto napisał:

Człowiek niby rozumny a dalej głupi. Kto o zdrowych zmysłach dzierżawi grunty rolne czy użytki zielone za więcej niż 200-500Zł. za ha w super kulturze i dojeździe nawet za 1 klasę? a do tego właściciel dopłaty bierze i inne profity. Ludzie jaki to ma sens i zysk dla was dzierżawiących? nawet jak byście tam sadzili cuda na kiju, szok!. Jak ktoś nie chce pracować na roli, bo leniwy niech sprzeda a nie blokuje pracę rolnikowi a przynajmniej niech w ludzkich warunkach odda w dzierżawę na 20lat na papierze notarialnie i odda dopłaty. Bo dopłaty i inne profity są dla rolnika, który ciężko pracuje a nie dla nowobogackiego na ZUSie. I region regionowi nie równy jak i pola czy łąki i teren na jakim są jeśli chodzi o ceny.

zejdź na ziemię człowieku i nie pisz głupot,nie ma przymusu dzierżawy,jeśli ktoś płaci 2-3 tys za ha dzierżawy to głupcem nie jest i ma pieniądze bo chyba nie bierze kredytu w banku by dopłacać do interesu. W jakiś sposób mu się to opłaca o czym ty nie wiesz i sądzisz że każdy dzierżawca sieje tylko żyto i zbiera 3 tony z ha ,to pewnie wynika z twojego doświadczenia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie to biorą dopłaty a ja zbieram z pola, od zawsze tak było. W mojej okolicy są małe pola do dzierżawy więc nikt się nie będzie spinał. Tu przyznaję kolegom rację  że można siać rzepak, a może pietruszkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
3 godziny temu, witejus napisał:

dzierżawca sieje tylko żyto i zbiera 3 tony z ha ,to pewnie wynika z twojego doświadczenia

Jak tak brać dzierżawę to szkoda czasu, bo jeden rok się może zwróci, a w następnym się dokłada do biznesu. Dzierżawę trzeba brać tak, żeby zarabiać, a nie mieć więcej od sąsiada. Jeżeli obsadzał bym truskawką na przemian z jakimiś warzywami, może raz na 4-5 lat jakieś zboże, to spokojnie można 2-3tyś/ha dać, ale jak siać żyto i zbierać 3t/ha to oddanie dopłat wydzierżawiającemu to może już być za dużo. Jeszcze jak taka działka jest blisko mojej studni głębinowej, dociągnięcie wody to nie problem, do tego utrzymana mniej więcej w jakiejś kulturze, że rok/dwa i wchodzę z zarobkowymi uprawami, to kwota 2000/ha nie jest jakaś wysoka. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatafifa    1

Panowie mam pytanie zostało mi po rodzicach 7ha gruntu rolnego w jednym kawałku ziemia klasy 4b chcę ją dać rolnikowi w dzierżawę na umowę dzierżawy czyli on będzie brał dopłaty a ja będę płacił podatek rolny czy cena 1500 zł za hektar będzie ok bo wogóle nie mam pojęcia jak to teraz jest z tymi cenami dzierżawy na umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Bierz póki jeszcze tyle dają, za rok jak pszenica będzie po 800 zbierana na saletrze po 3000 to nikt ci tyle nie zaoferuje. Chyba, że mieszkasz w jakimś rejonie gdzie biją się o ziemię, to wtedy może coś więcej wyrwiesz. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 8.03.2023 o 06:47, tatafifa napisał:

Panowie mam pytanie zostało mi po rodzicach 7ha gruntu rolnego w jednym kawałku ziemia klasy 4b chcę ją dać rolnikowi w dzierżawę na umowę dzierżawy czyli on będzie brał dopłaty a ja będę płacił podatek rolny czy cena 1500 zł za hektar będzie ok bo wogóle nie mam pojęcia jak to teraz jest z tymi cenami dzierżawy na umowę.

Jak ktoś tyle daje to bierz, ja w życiu nie zapłąciłbym więcej niż 1000.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj