Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jurek12

Zwrotnica zetor 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Jurek12    1

Witajcie ostatnio coś "chrupało" mi w lewej zwrotnicy. Nie wiem co to może być.

Czy tam jest łożysko i to ono się rozsypało.

Jurek12    1

Na pewno łożysko ja słyszałem że tam jest jakiś sworzeń. Już pewnie ze 2 dni tak chrupie, ale dopiero dzisiaj zobaczyłem że z prawej strony jest prześwit z pół centymetra a z lewej nie ma wcale.

Jak się zabrać do wymiany tej części?

Wiadomość z agroFakt.pl

m11031993    3

Witam dwa tygodnie temu to rozbierałem tęż w zetorze 7245 bo mam tura na nim więc sami rozumiecie że łożyska powysiadały w zwrotnicach też właśnie chrupało aż zwrotnica jak podlewarowałem chodziła cała na dole to był tylko korpus z łożyska tak sie rozsypało a wiec tak musisz podlewarować koło najlepiej odkręcić będziesz miał łatwiejszy dostęp później u góry są cztery śróby bodajrze na 24 klucz jeśli masz błotnik to te od błotnika też jak odkręcisz te cztery u góry to tak samo masz na dole cztery śróby ja to się męczyłem podwadzałem ten korpus a tylko wystarczy wkręcić śróby 12 dwie tylko tam jest drobny gwint i śróba też musi być na drobny tylko mówie odrazu powoli dokręcaj bo ja zaszlałem niechciało iść i gwint się obrobił i musiałem przecinakiem odbijać i jak te dwa dekle odejdą wychodzi Ci zwrotnica podłuż sobie jakiegoś pniaczka pod ten korpus co było koło przykręcony i troche odsuń i masz na wierzchu łożyska i w tym korpusie od zwrotnicy są takie kułeczka z balchy je musisz wybić i łożysko Ci ładnie wyjdzie ja się męczyłem podwadzałem szlifierką nawet próbowałem rozcinać koszt takiego łożyska około 25 zł szt. sorry że tak dużo napisałem ale jak coś doradzać to kąkretnie a nie potem sie główkować

Jurek12    1

M11 ale ty masz jaki most lekki czy ciężki bo ja ciężki. Bo patrzyłem w katalogu części w lekkim są łożyska a w ciężkim jakieś sworznie.

oFsik    30

U mnie w 9145 coś chrupie czasem jak się skręca :D to ta sama przyczyna czy może krzyżaki?

Jurek12    1

Ten sworzeń na którym było osadzone łożysko.

Łożysko było doszczętnie rozsypane a ten sworzeń jest u góry poszarpany.

On wygląda jak taki grzybek.

m11031993    3

rozumiem i razem z tym sworzniem wyszła obudowa z łożyska która jest na to nabita ja to szlifierką rozcinałem i zbiłem i na to musisz napić nowe łożysko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować