grzegorzw1971

Dwa siłowniki w zetorze 72xx

Polecane posty

Witam,w moim zetorze leje siłownik,zamierzam go wymienić,czy wymiana coś pomoże w tym że np z obciążeniem sam opuszcza i podnosi i tak w koło? I może dodać mu drugi siłownik? Są takie zestawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

W serii 5211-7745 można dołożyć 2 siłownik montuje się prawe ramię o numerze 72118001, do wymiany idzie sworzeń od prawego cięgna dolnego na sworzeń od lewego cięgna (dłuższy) montuje się siłownik i rozgałęzia hydraulikę do drugiego siłownika. Rośnie udźwig podnośnika oraz wałek od podnośnika jest równomierniej obciążony, mankamentem tego rozwiązania są koszty nieco ponad 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Obawiam sie że za opuszczanie podnośnika bardziej odpowiada siłownik pod plecakiem lub rozdzielacz. Wymiana samego wspomagającego i dodanie drugiego niewiele zmieni jeśli masz wyciek wewnętrzny na rozdzielaczu lub siłowniku głównym - troche pomoże jak dołożysz drugi bo sie zmniejszy ciśnienie w układzie ale fajerwerków bym sie nie spodziewał. No chyba że za opuszczanie odpowiada wyciek ze wspomagającego, ale to musi sie z niego lać prawie ciurkiem.

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego rozdzielacza się obawiam,brrr. A ten zestaw gdzieś był za 1350,trochę drogo,i siłownik na zdjęciu miał wejście na jeden przewód,(chyba że akurat taki wstawili na zdjęciu)

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Podnośnik w zetorze jest jednostronnego działania i one mają jedno wejście bo drugie niepotrzebne - ty masz w swoim dwa wyjścia?

Tak czy inaczej ja bym zaczoł od przeglądu tego co pod plecakiem (siłownik główny i rozdzielacz), uszczelnił siłownik wspomagający i bedzie śmigać. Tak jak wyżej napisałem-jak rozdzielacz lub siłownik główny puszcza to wspomagające problemu nie rozwiążą

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie że trzeba podłogę zdejmować,. Tak mam dwa przewody,na dole grubszy,u góry cieńszy, kolega w swoim też ma dwa przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No nie jest to lekka robota bo i ten plecak troche waży ale chyba innej opcji nie ma jak już mocno puszcza.

Co do siłownika to już widze że ten drugi króciec to odpowietrzająco -zlewny. Zacznij może od naprawy siłownika wspomagającego - może ma ten wyciek spory ale idzie to na zlew i nie widać dużego wycieku na zewnątrz . I tak go musisz zregenerować - a jak nie pomoże to grubsza robota

Pzdr

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

skoro podniesie, a później stara się skorygować co opuścił to obstawiam siłownik pod plecakiem, roboty trochę jest ale nie jakaś tam straszna, najtrudniejsze do podnieść plecak i go włożyć z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Siedzenie tzreba wyjac  a podloge wystarczy pochylic do przodu i pelcak mozna wyjąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

najpierw zmien uszczelnienia na silowniku pomocniczym-jesli nie pomoze a na 99 % nie pomoze to wymien uszczelnienia na silowniku wewnetrznym,jesli nie pomoze a na 98 % nie pomoze to wymien rozdzielacz i to powinno na 100 % pomoc.

najprostszy sposob "naprawy " to wajcha na pozycje mieszana albo silowa i bujanie powinno sie zmniejszyc..

siedzenia nie trzeba wyjmowac -wystarczy je przywiazac do kierownicy- przynajmniej w moim

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj