mon21051

Siła dokręcania łożysk wytrząsaczy DF

Polecane posty

mon21051    0

Witam mam problem z wytrząsaczami w Deutz Fahr. Ponieważ wymieniałem łożyska na wytrząsaczach, i sa one montowane na ośce za pomocą tulei którą potem skręcam pierścieniem i łożysko w tedy trzyma się na wale. Moje pytanie jest takie- jak ma być mocno dokręcony ten pierścień do łożyska na wytrząsacz. Czekam na odpowedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no tak aby sie lozysko okrecalo i zeby ten pierscien nie hamowal owego lozyska:) jesli ci o to chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Trzeba to dokręcać z wyczuciem, nie za mocno i nie za lekko, dokładnie nie da się tego określić. Ale ja jak robiłem wytrząsacz i po skręceniu gdy miałem zdjęty pasek napędzający to stanołem pod wytrząsaczami i starałem się je rozpędzić rekami jeżeli kręciły i się w miarę odpowiednio to zakładałem pasek i do pracy. To taki mój sposób. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

no własnie podokręcałęm te pieścienie i je zabespieczyłem ale jak pochodzi troche na sucho to się odzabezpieczył i sie tylko jeden lekko przesunoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Junkers
      Witam,
      przeglądając alledrogo napotkałem drewniane łożysko wytrząsaczy do Bizona ->http://moto.allegro....3048831126.html
      na wał fi 35mm.
      Nie pamiętam jakie są grube wały w bizonie ale jeśli są grubsze to można roztoczyć, gorzej jak cieńsze...
      Co o tym sądzicie?
      Teraz montują takie nawet w nowych kombajnach, jako że są w postaci półpanewek wymiana ich była by dziecinnie prosta. Można by nawet w ciemno wymienić na takie przed sezonem i mieć jak to się mówi święty spokój.
      Tylko trochę nie podoba mi się sposób/miejsce przecięcia tego łożyska.
    • Przez janKesz44
      Witam!
      Pilnie poszukuję tylngo wału wytrząsaczy do kombajnu John Deere 945
    • Przez malina2277
      Witam mam dylemat czy New Holland T5.105 poradzi sobie w agregacie uprawowo-siewnym Agro-masz chodzi głównie o to czy nie będzie go ważyć będzie to ciągnik ze standardowym obciążnikiem bez Tuz-a a agregat 3m Agro-masz 3 rzędy graczek wał paker i mam dylemat czy wziąć siewnik zwykły stopkowy czy talerzowy też Agro -masz;)
    • Przez krzysztof898
      Witam Koledzy. Proszę o poradę mianowicie monenty dokręcania śrób głowicy, panewek wału i luz zaworów głowicy Renault106.14 silnik d227-6
      Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie.
    • Przez MartineZ
      Witam. Pojawił się duży problem z założeniem wytrząsaczy. Po założeniu jednego i drugiego po zewnętrznych stronach w pozycji górnej zwyczajnie nie chcą się obrócić i tak jakby łożyska się blokowały. Ojciec dzwonił do firmy która naprawia kombajny to mówili, że "trzeba z tym pokombinować" ale jak pokombinować przecież to zupełnie nie ma logicznego sensu...Pomóżcie!! Jeśli ktoś już to robił to niech opisze to krok po kroku, proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj