Grzesiek699

John Deere 6520 -Nierówna praca silnika.

Polecane posty

Grzesiek699    0

Witam. Niecały rok mam John Deere 6520 2005r na comman railu i problem jest tego rodzaju że gdy uruchomie zimny silnik pracuje wmiare ok, mija 15 min zaczyna rzezic, rechotać, bardzo brzydka praca i głośna w żaden sposób nie jak John Deere, gaszę odpalam i znowu mam te 10-15 min spokoju. Dramat. Idąc dalej byłem nim w serwisie wyczytali z błędu że zawór scv do wymiany to mówię wymiencie. Wymienili zero poprawy, kazałem im założyć spowrotem stary

Pytam co robić mówią wtryski i pompa szwankuje.

Wysłałem do regeneracji niby najlepszej firmy na okolice, kazali przy tym wyczyścić zbiornik i listwę. Ok wszystko zrobione złożone 6 tyś w d...

I dalej to samo coś 

Pomógłby ktoś 😔?

 

 

 

 

Edytowano przez Grzesiek699

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0
13 godzin temu, lukaszo10144 napisał:

Wtryski !!!

Miałeś taki przypadek?

Niby mam wykresy po regeneracji że są spoko  i 6msc gwarancji ale kto ich tam wie 

Dodam żeby moc spada delikatnie po zmianie pracy. 

Facet od pomp kazał mi przywieźć listwę na sprawdzenie (niby za free)

Nie wiem sam już

Może to wcale nie układ paliwowy a elektronika jakiś inny czujnik 

Jeśli ktoś poda rozwiązanie poprawne przewiduje flaszkę w podzięce

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Grzesiek699

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

W jaki sposób wtryskiwacze zostały zregenerowane skoro denso nie dostarcza do nich części.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0
Dnia 27.02.2021 o 12:48, jacek3773 napisał:

Kuleje na jeden wtrysk czy wszystkie

 

Serwis podłączał i nie powiedział co nie tak, tylko że wtryski i tyle. 

Edytowano przez Grzesiek699

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji czy zamieniki to można sobie wiesz . Załóż oryginał i zobaczysz jaka będzie inna praca silnika . Jak kolega wyżej napisał nie ma części zamiennych to tego to jak oni to regenerują sam sobie odpowiedz . Chociaż słyszałem że w Poznaniu firma chyba Bosch w miarę robi . 

Edytowano przez lukaszo10144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0

Pociągnę firmę która regenerował niech przyjeżdża i diagnozuje bo czuję że zrobili mnie w bambuko z tą regeneracja bo traktor nie wiem czy nawet gorzej nie pracuje niż wczesniej .A 12tys za wtryski nie wybule jeśli nie mam 1000 pewności

Najwyżej podpisze ten film na YT kto to robił niech mają reklamę jak będą się jerzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chłopacy z agojd poratują cię . Oni nie jeden taki przypadek mieli .

Przed chwilą, lukaszo10144 napisał:

Może chłopacy z agojd poratują cię . Oni nie jeden taki przypadek mieli .

Może postawią jakas diagnozę lub podpowiedzą gdzie szukać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

na 100 procent przycina Ci się wtrysk, żeby było dobrze koniecznie trzeba wymienić na nowe z serwisu. Niestety przed zamówieniem trzeba podnieść kapę, żeby zobaczyć jaki mają kolor i które zamówić. Nikt nie naprawia czy regeneruje w kraju wtrysków Denso jedynie je czyszczą chemia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0

Spoko. Jak zdiagnozować który to ?

Bo serwisy to ...

I czy jest jakaś szansa żeby się doklucic zwrotu chodź połowy kosztów nieudanej regeneracji?

Edytowano przez Grzesiek699

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Przecież miałeś mieć wtryski  sprawne z wykresem. To po co szukać w nich winy. 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

jak serwis podłączy komputer i zrobią test to im wyskoczy. Trzeba to kilka razy zrobić i czasem nawet podczas pracy czy innej prędkości silnika. Wcześniej może po prostu tego nie wyłapali. Tamci od regeneracji raczej kasy nie oddadzą niestety tak wychodzą oszczędności płaci się dwa razy. Ja polecam udanie się do serwisu i wymianę tam. Masz gwarancję na usługę i części. Czasem się zdarza że serwisant ma gorszy dzień i coś nie dokładnie sprawdzi wiadomo wszyscy tylko jesteśmy ludźmi. Nie ma co wygadywać na serwis bo pewnie nie raz Ci uratują ten ciągnik przed naciągaczami z zamiennikami czy regeneracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0
9 godzin temu, jacek3773 napisał:

Przecież miałeś mieć wtryski  sprawne z wykresem. To po co szukać w nich winy. 

🤷 To jest właśnie Common Rail jak chodzi to chodzi. Jak zaczyna się pier**lic to albo bulisz albo sprzedajesz póki jeszcze jeździ, trzecia opcja jeździsz do końca🤣

 

8 minut temu, ariss napisał:

jak serwis podłączy komputer i zrobią test to im wyskoczy. Trzeba to kilka razy zrobić i czasem nawet podczas pracy czy innej prędkości silnika. Wcześniej może po prostu tego nie wyłapali. Tamci od regeneracji raczej kasy nie oddadzą niestety tak wychodzą oszczędności płaci się dwa razy. Ja polecam udanie się do serwisu i wymianę tam. Masz gwarancję na usługę i części. Czasem się zdarza że serwisant ma gorszy dzień i coś nie dokładnie sprawdzi wiadomo wszyscy tylko jesteśmy ludźmi. Nie ma co wygadywać na serwis bo pewnie nie raz Ci uratują ten ciągnik przed naciągaczami z zamiennikami czy regeneracja

Może i masz rację. Ale nikomu łatwo nie przychodzi wyrzucenie 6 tyś w bloto 

Muszę ochłonąć hehe 

Myślałem że może to któryś czujnik albo zawór na listwie albo pompie, a tu lipa 

Pójdzie w robotę doleje mu tego cuda z jd do czyszczenia wtryskiwaczy i będę widział albo troszkę zcichnie albo wymiana

 

 

 

 

 

 

 

A może wie ktoś co zmienia się w pompie CR po tych 15 min od odpalenia. Zwiększa się ciśnienie czy jak. 

Słyszałem coś o kącie wtrysku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

W pompie się nic nie zmienia, kątem wtrysku steruje ecu który być może po rozgrzaniu silnika dostaje z jakiegoś czujnika sygnał żeby zmienić moment zapłonu, zmienić sekwencję czy nie wiadomo jeszcze co i stąd ten warkot, ale to tylko przypuszczenia, bez analizy danych można gdybać. Regeneracja wtryskiwaczy do których producent nie udostępnia części polega na rozebraniu, umyciu w myjce ultradźwiękowej i złożeniu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0
2 godziny temu, mikad napisał:

W pompie się nic nie zmienia, kątem wtrysku steruje ecu który być może po rozgrzaniu silnika dostaje z jakiegoś czujnika sygnał żeby zmienić moment zapłonu, zmienić sekwencję czy nie wiadomo jeszcze co i stąd ten warkot, ale to tylko przypuszczenia, bez analizy danych można gdybać. Regeneracja wtryskiwaczy do których producent nie udostępnia części polega na rozebraniu, umyciu w myjce ultradźwiękowej i złożeniu.

👍👍👍 

Teraz dochodzi do tego temat zużycia silnika 

Profesor Chris to wyjaśnił ładnie  na podstawie aut. 

Jednym słowem trochę szambo w tym temacie. A miałem zamiar kupić 6910🤣

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0

Po rozmowie z panem od regeneracji wtryskow (widział video) usłyszałem dalej zawzięte żebym przywiózł listwę do zbadania, oraz 

teraz słuchajcie:

że oni jako jedyni w Polsce mają części do wtrysków Denso i serwisy JD do nich wysyłają wtryski 

Sam nie wiem co o tym myśleć,🤷 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Tak tylko z ciekawości o jakim Panie mówisz z skąd czy z jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
5 godzin temu, Grzesiek699 napisał:

Po rozmowie z panem od regeneracji wtryskow (widział video) usłyszałem dalej zawzięte żebym przywiózł listwę do zbadania, oraz 

teraz słuchajcie:

że oni jako jedyni w Polsce mają części do wtrysków Denso i serwisy JD do nich wysyłają wtryski 

Sam nie wiem co o tym myśleć,🤷 

Zapewne jako jedyni na świecie mają części do tych wtryskiwaczy bo jak powiedzieli w serwisie umowa JD i Denso wyklucza wypuszczanie jakichkolwiek części do wtryskiwaczy montowanych w JD, a co za tym idzie nie ma też zatwierdzonych procedur regeneracji. Ogólnie Denso jest znane z niechęci do regeneracji, kiedyś, z 15 lat temu w merivie zacinał się zawór regulacji ciśnienia i w takim przypadku procedura naprawcza przewidywała wymianę pompy za 5 tyś, jednak po paru latach okazało się że te zaworki tak się sypały że w końcu wypuścili je jako część zamienną. Siemens swego czasu też nie dostarczał żadnych gratów do układów wtryskowych aż w końcu chińczycy zaczęli coś podrabiać i teraz już są oryginały. Jak chcesz się dowiedzieć czy wtryskiwacz podlega regeneracji napisz do turbo-tec oni robią wszystko co da się zrobić a raczej co jest przewidziane do regeneracji przez producenta. Nie wiem jak teraz ale kiedyś robili tylko dla warsztatów bądź dla tych którzy mieli taką małą akredytację że mają warunki i wiedzę do zamontowania regenerowanych u nich części, przyjechał przedstawiciel, stwierdził że mam warsztat ok, trochę pogadaliśmy i wpisał na listę.

A w tym railu to co on chce zbadać, czy krzywy nie jest 😁


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek699    0
Dnia 1.03.2021 o 22:25, mikad napisał:

Zapewne jako jedyni na świecie mają części do tych wtryskiwaczy bo jak powiedzieli w serwisie umowa JD i Denso wyklucza wypuszczanie jakichkolwiek części do wtryskiwaczy montowanych w JD, a co za tym idzie nie ma też zatwierdzonych procedur regeneracji. Ogólnie Denso jest znane z niechęci do regeneracji, kiedyś, z 15 lat temu w merivie zacinał się zawór regulacji ciśnienia i w takim przypadku procedura naprawcza przewidywała wymianę pompy za 5 tyś, jednak po paru latach okazało się że te zaworki tak się sypały że w końcu wypuścili je jako część zamienną. Siemens swego czasu też nie dostarczał żadnych gratów do układów wtryskowych aż w końcu chińczycy zaczęli coś podrabiać i teraz już są oryginały. Jak chcesz się dowiedzieć czy wtryskiwacz podlega regeneracji napisz do turbo-tec oni robią wszystko co da się zrobić a raczej co jest przewidziane do regeneracji przez producenta. Nie wiem jak teraz ale kiedyś robili tylko dla warsztatów bądź dla tych którzy mieli taką małą akredytację że mają warunki i wiedzę do zamontowania regenerowanych u nich części, przyjechał przedstawiciel, stwierdził że mam warsztat ok, trochę pogadaliśmy i wpisał na listę.

A w tym railu to co on chce zbadać, czy krzywy nie jest 😁

Podzwonilem trochę po świecie żeby ktoś mi wystawił jakieś pismo że nie ma części zamiennych do Denso. Nikt się nie odważył 🤣

Apropo pojeździłem trochę Jd i zauważyłem że silnik zaczął drżeć praktycznie mało na których obrotach nie drży.

Na gorącym silniku dotykam przewodów paliwowych idących z listwy do wtrysków a tam na czterech ładnie słychać cykcyk ciśnienie idzie a na dwóch lipa ledwo co albo prawie wcale. Ehhh.

Najbardziej wk***ia do drżenie silnika do czasu remontu CR tego nie bylo . Tak jakby tłumik drgań się skończyl, a rok temu nowy założyłem.

Co bym w tym ciągniku nie robił to albo nie ma efektu albo jest jeszcze gorzej🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matig244    0

witam ,

czy problem tej pracy silnika został rozwiązany. Mam taki sam przypadek w nowym 6M i nie wiem czy się  martwić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj