Gość

Jaki ciągnik wybrać Deere 5050e ? Tym? Fahr?

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, jesteśmy na etapie szukania nowego w miare bezawaryjnego ciągnika który zaraz po gwarancji się nie zepsuje tylko posłuży nam trochę. Przez czytanie opinii na zagranicznych forach już sami nie możemy się zdecydować. Moc jakiej szukamy to 50-65km, ewentualnie większy  fahr 4080e.

Nad jakim ciągnikiem warto się zastanowić? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

farmtrac 675 czy coś takiego, zachodnie są tłuczone w turcji, a jak już to chyba deutz będzie lepszym wyborem bo kupować JD tej mocy to się chyba z celem mija, może też solis i jego konkurenci z dalekiego wschodu też można rozważyć 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

John Deere ma kuzyn 5065e i nie psuje się po gwarancji, na gwarancji w pierwszym dniu jak go tylko odebrał to przestał jechać bo zapięciu mu w domu kosiarki rotacyjnej 😁 serwis niby jakieś kable poprawił a i tak co jakiś czas wszystko piszczy i maszyna staje w miejscu, płyn gdzieś cieknie od samego początku i co chwile trzeba dolać, 800 godzin pracy a z pod uszczelki klawiatury się leje 😁 jakiś taki delikatny ten traktor. Jedyne co fajne to skręt, promień skrętu jest za***isty.

Oczywiście każdy ma swoje wady jak i zalety, kolegi NH t4 znowu nie grzeje w kabinie, cuda kombinowali a okazało się że nie było płynu w układzie chłodzenia, zbiorniczek wyrównawczy był niżej zamontowany jak chłodnica, coś tam też z WOM było nie tak. Tak więc każdy nowy będzie miał jakieś bolączki i którego traktor byś nie kupił to się musisz z tym liczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Nowy traktor nie może mieć bolączek, po to sie płaci ciężkie pieniądze za nowy żeby wsiadać i jechać, dbać o filtry, lać paliwo i heja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Nowy traktor nie może mieć bolączek, po to sie płaci ciężkie pieniądze za nowy żeby wsiadać i jechać, dbać o filtry, lać paliwo i heja. 

Fakt pieniądze się płaci bardzo ciężki ale jakość tego co się kupuje pozostawia wiele do życzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bialy8011 napisał:

John Deere ma kuzyn 5065e i nie psuje się po gwarancji, na gwarancji w pierwszym dniu jak go tylko odebrał to przestał jechać bo zapięciu mu w domu kosiarki rotacyjnej 😁 serwis niby jakieś kable poprawił a i tak co jakiś czas wszystko piszczy i maszyna staje w miejscu, płyn gdzieś cieknie od samego początku i co chwile trzeba dolać, 800 godzin pracy a z pod uszczelki klawiatury się leje 😁 jakiś taki delikatny ten traktor. Jedyne co fajne to skręt, promień skrętu jest za***isty.

Z którego roku ciągnik?  Ja mam 5055e z 2011ri nie narzekam.  Prosty mechaniczny.  Bez elektroniki. Co mi nie pasuje to kabina wtedy jeszcze montowana z naglak. No i jak dla mnie trochę za słaby.  Ale jako takich awarii odpukac nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie my mamy na oku 5050e prosty bez DPF bo teraz każdy nowy ma DPF, a wymiana ponoć 10k, dlatego też ciężki orzech do zgryzienia, z drugiej strony jest jeszcze w podobnej cenie od dealera Deutz fahr 4080 e też bez DPF 75km  trochę jednak więcej mocy. Boje się że John Deere 5050e nie pociągnie nawet dwuskibowca, ma to niby być zamiennik naszego starego ursusa c360 i nie wiem czy warto się pchać w John Deere czy lepiej zainwestować trochę więcej i wsiąść mocniejszy fahr. Co do mocniejszego do prasy mamy case ih ta słabsza serie i jest taka sobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My mamy chyba 85km serie a to ciągle wymieniamy węże od klimy no i tur steyera się "wychlustal" ogólnie strach jechać żeby nie zajeździc.  Dlatego też chcę taki prosty bezawaryjny w miarę ciągnik, poza tym ceny teraz są z kosmosu😅 

Co do John Deere czytałam na tractorbynet.com że seria e słabiutka problemy z hamulcami, jeden użytkownik napisał że w deerem siedzi się jak na bombie bo nie ma chłodzenia hydraulika i jest za blisko zbiornika paliwa i coś tam się podtopiło od gorąca i grozi pożarem, ogólnie amerykance odrazu lecą do prawnika bo wada i wina producenta, a producent nie widzi wady fabrycznej.  Jest się nad czym zastanawiać, dlatego też napisałam na tym forum żeby się dowiedziec czy faktycznie tak jest że jednak te ciągniki są słabe. Mogę jeszcze dodać że wyczytałam że te ciągniki ogólnie pod względem mocy są słabe (czego się spodziewać po 50km hahha) lepsze ciągniki takie na testy są o wyższej mocy i Deere nie jest taki zaisty jak się wydaje lepsze kompaktowe ciągniki to kioti i Kubota ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
4 godziny temu, Bialy8011 napisał:

Fakt pieniądze się płaci bardzo ciężki ale jakość tego co się kupuje pozostawia wiele do życzenia. 

A wiem bo znajomy kupił najtańszego nowego deutz fahra agroplusa i nie dość, że tandetnie wykonany, niepraktyczny i niewygodny to zaczął się psuć już na gwarancji a po dwóch latach to tylko trzymać się za kieszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Może zależy od egzemplarza albo jak się użytkuje.  Nie wiem.  Mój ma ponad 1600 MH i na razie nie narzekam.  Ale ilu jest forumowiczów tyle opinii. Skąd jesteś nie masz gdzieś w okolicy takiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może doradzicie czy deuz fahr czy John Deere?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
1 godzinę temu, grzesiek1994 napisał:

Z którego roku ciągnik?  Ja mam 5055e z 2011ri nie narzekam.  Prosty mechaniczny.  Bez elektroniki. Co mi nie pasuje to kabina wtedy jeszcze montowana z naglak. No i jak dla mnie trochę za słaby.  Ale jako takich awarii odpukac nie było

Rok 2018 już w tej nowej kabinie. 

40 minut temu, Zielone napisał:

My mamy chyba 85km serie a to ciągle wymieniamy węże od klimy no i tur steyera się "wychlustal" ogólnie strach jechać żeby nie zajeździc.  Dlatego też chcę taki prosty bezawaryjny w miarę ciągnik, poza tym ceny teraz są z kosmosu😅 

Co do John Deere czytałam na tractorbynet.com że seria e słabiutka problemy z hamulcami, jeden użytkownik napisał że w deerem siedzi się jak na bombie bo nie ma chłodzenia hydraulika i jest za blisko zbiornika paliwa i coś tam się podtopiło od gorąca i grozi pożarem, ogólnie amerykance odrazu lecą do prawnika bo wada i wina producenta, a producent nie widzi wady fabrycznej.  Jest się nad czym zastanawiać, dlatego też napisałam na tym forum żeby się dowiedziec czy faktycznie tak jest że jednak te ciągniki są słabe. Mogę jeszcze dodać że wyczytałam że te ciągniki ogólnie pod względem mocy są słabe (czego się spodziewać po 50km hahha) lepsze ciągniki takie na testy są o wyższej mocy i Deere nie jest taki zaisty jak się wydaje lepsze kompaktowe ciągniki to kioti i Kubota ...

 

C 360 ma 52 konie ale jakoś ten traktor jedzie jak na tą generację sprzętu, tu Ci zrobią 50 lub 70 koni z 3 cylindrów i to jeszcze pojemności komarka no to jak to ma jechać 😁 

Ogólnie to jest za duży wybór tych maszyn, byłby 2 na świecie to by dylematów nie było 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Zielone   , jaka cena tego john deere ?   , deutz z tej serii występuje  z kabiną naglaka i oryginalną różnica 15 tys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

135 brutto dere a fahr 75km jest z promo i podobna cena brutto będzie, będziemy się dogadywać z nimi bo trochę zawyżył w specyfikacji cennik  

 

case podwyzyli cenę o 20k case 55a zeszli do 136b  i jeszcze po okrojeniu z pneumatycznego siedzenia i innych rzeczy co są w standardzie. Mf podnieśli się 50% w stosunku do roku poprzeniego, Tym 55koni około 120k z DPF trzeba błotniki dokupywać ect, lovol poniżej 120brutto ale to china🤮

Boje się nawet zapytać ile teraz kosztuje steyer  bo kosztował w tamtym roku 158b teraz to może z 200k za najmniejszy

Edytowano przez Gość
Słownik zmienił kluczowy wyraz zamiast m-f wpisało Moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Też szukam coś podobnego  ale deutz fahr za 135 tyś   z kabiną  naglak  czy oryginał , mi  taką cenę dali z kabiną naglaka  . jest w niej głośno i raczej z niego zrezygnuję poza tym silnik 3 cyl. Cena z kabiną oryginalną 150  brutto. Rozważam jeszcze zetora majora 80 cl w cenie 137 brutto , ma silnik 4 cyl . Z cnh  za model 3 cyl  około 122 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orginalna w John Deere w fahr naglak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Wybrałeś już jakiś ciągnik ? Z jakim wyposażeniem john deere  w tej cenie i jakim województwie ci wyceniali  ? mi 5058e  powiedzieli 136 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ciągnik John Deere 5050e prosty ładnie chodzi i wystarczy na małe prace truskawki maliny trochę te koła ma małe śmiesznie wygląda ale jest bez DPF i cudów prosty silnik.. a cena 130netto tak więc sporo jak za mały kundek, ale nie ma porównania do mf-a który podniósł cenę do 150tys🤮  fahr z kabiną naglak jak czołg   głośny no i w sumie więcej było by trzeba  dołożyć, Tym ma takie ośki że śmiech na sali, a arbuzy i lovole wolę omijać szerokim łukiem.

Dnia 4.03.2021 o 20:00, zbycho77 napisał:

Wybrałeś już jakiś ciągnik ? Z jakim wyposażeniem john deere  w tej cenie i jakim województwie ci wyceniali  ? mi 5058e  powiedzieli 136 netto 

Świętokrzyskie oj co do wyposażenia to to co w standardzie w tym modelu orginalna kabina układ hydrauliczny myślę że nie będzie się grzać bardzo zwrotny na działce 13m szerokości to konieczne klimatyzacja  hydrauliczny układ kierowniczy z wspomaganim i chyba mokre sprzęgło czy coś takiego

na 1  ofercie w sumie pisze około 170tys więc nie wiem czy tak nam zszedł z ceny czy poprostu wuj kilka od nich rzeczy wziął  i tak po znajomości nam wycenił 🤷

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam70    0

Witam posiadam john Deere 5e  tak z ciekawości ile kosztuje kabina aktualnie nagłaka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj