MaisterSebol

MF 6475 Dyna 6 Er E1.37

Polecane posty

Witam miał ktoś może problem z błędem Er E1.37 Dyna 6. 
Działają tylko połówki E / F na reszcie po dodaniu gazu ciągnik jak by chciał ruszyć ale jak by go coś blokowało. Co może być przyczyną od czego najlepiej zacząć ? 

3F25E3D0-9AA4-4779-962C-07B7A50A0E59.jpeg

Barm03    5

Witam kolego :)

Te błędy odczytuje się nie jako E tylko T na poczatku. oznacza to to co poniżej 

T1 37 Slippage >10% for more than 700 ms between engine speed and intermediate speed 

Oznacz to mniej więcej tyle, że poślizg 10 procentowy występuje przez więcej niż 700 ms pomiędzy prędkością silnika, a prędkością obrotową wyjścia z przekładni. 

Zgodnie z instrukcją, to ciągnik zostaje na zakresie D i włącza się sygnał dźwiękowy. 

Dokładniejszy opis tego błędu :

There are 2 possibilities:
- Electronic error:
Carry out a programming
operation and a parameter
setting procedure correctly
- Mechanical problem:
• Slippage in one of the
clutches
• Transmission shaft broken

Czyli istnieją dwie możliwości występowania tego błędu 

Błąd elektroniczny: (tutaj radzą, żeby przeprowadzić przeprogramowanie sterownika i ustawić prawidłowe parametry w komputerze.

Mechaniczny problem: poślizg na tarczach skrzyni biegów, lub uszkodzony wał napędowy. Jeżeli ciągnik jeździ, to wał powinien być ok.

Ja nie mając komputera pożyczyłbym jakiś sterownik tyle, że wersji tego jest od ch$%*a i jeszcze trochę także może być ciężko.

Złapać kogoś z komputerem i interfejsem bo koszt takiej zabawy to jest ufff. Proponuję spuścić olej rozciąć filtr i sprawdzić, czy opiłków nie ma. 

Prosze dać znać co było uszkodzone bo jestem ciekawy :D. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez darkowe1
      Witam wczoraj pracowałem resztki słomy moim MF i nagle przestał podnosić klapę od prasy i ciężko koła się kręcą podpiolem pod przyczepę to samo ledwie na pusto kipruje olej sprawdzony macie jakieś pomysły ? 
    • Przez wojtekqwe123
      Jak w tytule pojawił mi się błąd e 9233 po rozkodowaniu oznacza to moduł id nie odpowiada bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone ktoś pomoże?
    • Przez artut1232
      Witam pacjent to mf6475 ciągnik kręci ale nie odpala silnik to Perkins dyna 4 kody błędów 1077, 174, 723 pomocy 
    • Przez Mlody98
      Siema. Wyskakuje mi błąd Er1077 i mrugaja cztery kontrolki. Na jalowych obrotach błąd znika, pojawia się po dodaniu gazu. Ciągnik pracuje poprawnie, ma moc nie dymi. W czym problem? 

• Przez kisterek96
      Witam mam problem z odpalniem Massey F. 6480 150 km na silniku Perkinsa na elektronicznej pompie mianowicie palił do konca wstawiłem go do garażu i nie odpala już po tym czasie ani razu.
      Wyskakujące błedy: 
      E1077
      E723
      E174
      Co to może być czy ktoś miał podobny problem. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj