Andre8989

Class dominator 76

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andre8989    0

Witam! przymierzam się do zakupu dominatora 76, na co zwrócić uwagę przy zakupie i czy w ogóle to dobry model mam 30 ha, biorę pod uwagę również deutz fahr 2680 i nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tylko że to są lata 80 ten kombajn , to nie lepiej ci kupic rekorda czerwonego np lata 90 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andre8989    0

no niby tak ale class ma lepszy komfort użytkowania i chociaż jest starszy to i tak ma np. rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Też mi chodzi po głowie wymiana mercatora na coś większego a od claasa odwodzj mnie myśl że ten silnik tak schowany za kabiną że dojścia brak tym bardziej jak w robocie czy się zapowietrzy czy coś to masakra i niestety chyba tu się skończy moja kariera z claas a zacznie z jd przynajmniej na chwilę obecną bardziej jestem przekonany do tych drugich choć jeszcze nie miałem do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

dojście do silnika jest sprawdź w 76 sita bo lubia się rozsypywac A tak po za tym to wszystko to co się sprawdza przy kupnie jak to Twój pierwszy kombajn to weź że sobą zaufanego mechanika sprawdzić trzeba wszystkie podzespoły czy wszystko działa czy nie ma luzow czy nie spawany


do claasa łatwiejszy dostęp części w porównaniu z df


Emil39 napisał:

Już lepiej dołożyć i kupić 98 sl maxi 

Nie każdego stać dołożyć jeszcze raz tyle co ma założone w budzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
7 godzin temu, sznajdik napisał:

Też mi chodzi po głowie wymiana mercatora na coś większego a od claasa odwodzj mnie myśl że ten silnik tak schowany za kabiną że dojścia brak tym bardziej jak w robocie czy się zapowietrzy czy coś to masakra i niestety chyba tu się skończy moja kariera z claas a zacznie z jd przynajmniej na chwilę obecną bardziej jestem przekonany do tych drugich choć jeszcze nie miałem do czynienia

Nie gadaj że tam jest dostęp do silnika tak się składa że miałem okazję grzebać przy 78 i przy 86 to w porówbaniu z moim mercatorem mogę stwjerdzić że dojścia brak, nie wyobrażam sobie wjść tam jak silnik gorący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

John deere ma według mnie prostszą budowę i bardziej przejrzystą bo w claasie jest wszystko z przodu kombajnu za kołem też sam się rozglądam za jakimś johd deere 1177 lub może 1170     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

JD oczywiście że prostszy w budowie ale i droższy w częściach. Class 76 to naprawdę fajny i dobry kombajn, no niestety też leciwy więc trzeba rozpatrywać konkretny przypadek a nie model czy markę. DF to fajne kombajny, silnik chłodzony powietrzem jest bardzo dobrą i sprawdzoną konstrukcją, tylko jak kupisz zajechany i przegrzany to niestety ale będzie problem. Z częściami do DF jest gorzej jak do JD czy Classa, ale tragedii nie ma. Powiem Ci tak, nie ograniczaj się do jednej marki, patrz na konkretny egzemplarz, wytypuj sobie kilka modeli i szukaj, jak znajdziesz to najlepiej weź kogoś ogarniętego co ma lub zna się na naprawach i jedź oglądaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7972

kup z mercedesem to nie będziesz musiał wchodzić do przegrody silnika , tylko oleje i filtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dobre - niby mercedes się nie psuje :D Może jakby ten silnik miał 1000 mth i 10 lat to by jeszcze pochodził ale kto wie co siedzi w 40 letnim kombajnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7972

mam dominatora na Mercedesie 9 lat, jedyne co przy silniku robiłem to alternator , reszta nic nigdy nie ruszane, pali z Aku 74 ah , prędzej się buda rozleci jak ten silnik , w takiej 76 będzie wolnossący 120 km, jak ktoś choć trochę olej wymieniał i nie przegrzal to pancerna jednostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470
Uziu92 napisał:

kup z mercedesem to nie będziesz musiał wchodzić do przegrody silnika , tylko oleje i filtry

dokladnie tez tak uwazam ja 17 sezonow i w silniku tylko olej i czyszcze filtra a nie wazne jaka marka czy typ w zniwa jak jest rozgrzany silnik i 30 pare stopinowy upal to w kazdym jest ujowo cos zrobic


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Mam 76 z Mercedes-a silnikiem i wiem że to są maszyny nie do zajechania , mój przez ostatnie cztery sezony bezobsługowo i niemal bezawaryjne , fakt że stara to jest maszyna ale jak naprawiana uczciwie to musi działać 

Co do wydajność to w sezonie zdarzało mi się kosić po 150 hektarów , więc na trzydziestu to on nie będzie miał co robić ,moim rekordem jednodniowym było 20 ha żyta 

Bzdurą też jest gdy ktoś mówi że gorąco od silnika czy głośno 

 

19 godzin temu, akmaly napisał:

Dobre - niby mercedes się nie psuje :D Może jakby ten silnik miał 1000 mth i 10 lat to by jeszcze pochodził ale kto wie co siedzi w 40 letnim kombajnie ?

W moim mam 4000 godzin i praca tego silnika to poezja 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Silnik bardzo dobry - to oczywista oczywistość ale jak każdy inny po latach pracy zużywa się. Gratuluję że przy przebiegu 4 tyś dalej pracuje tylko weź pod uwagę że inny z takim przebiegiem już na złomie. Tu bardzo dużo zależy od tego jak ktoś dbał. 

"było 20 ha żyta" - jaki był plon tego żyta? Chyba na suszowe się właściciel załapał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
1 godzinę temu, akmaly napisał:

jaki był plon tego żyta? Chyba na suszowe się właściciel załapał :P

Plon cudowny to nie był bo uprawa tradycyjna , około 2,5 tony , ale słoma była potężna i jeszcze troszkę zielona więc łatwo nie było 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj