crashi4

Łańcuchy u opasów

Polecane posty

crashi4    0

Witam mam pytanie dotyczące opasów. Mam około 20 sztuk w oborze uwięziowej przerobionej ze starej tuczarni.. Jest koryto około 50 cm wysokie i na tym zamontowany ceownik..do tego są przywiązane byki na łańcuchy..często się wcinają w szyję.. wiecznie smród, kłopoty wyciąganie.. Jakie są na to sposoby. Czy ma to wpływ na wzrost tych zwierząt?? Może mi ktoś poradzić.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Na pewno będzie to miało wpływ na dzienny przyrost masy ponieważ jest to duży dyskomfort dla zwierzęcia i ból. Może masz za cienkie łańcuchy spróbuj kupić o większych ogniwkach. My też tak mieliśmy z niektórymi sztukami ale nie miałem ich tyle max 3-4 sztuki to owijaliśmy łańcuch gumą z dętki od roweru najlepiej i pomagało.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No pewnie ze ma... przecież je to boli i słabiej jedzą przez to... ja np nigdy nie dopuściłem do tego żeby aż tak mocno się wrósł łańcuch bykowi... a smród tzn z tego mięsa??? Załóż im obrożne albo na łańcuch naciągnij pas(waz strażacki) mniej się będzie wrastać ale i tak trzeba pilnować tego :D jak 20 szt to nie masz aż tak dużo tego wiec np jak byś co miesiąc spr naciąg łańcucha to byś uniknął wrzynania się... ale jeśli to mięso tak śmierdzi to fuj jak można było do takiego czegoś doprowadzić,,, sorry ze tak jakoś nie spójnie napisałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Jeżeli łańcuchy wrastają w karki to najprawdopodobniej masz za ciasno wiązane, rób więcej luzu na szyi wtedy łańcuch się przesuwa i nie wrasta a przynajmniej takie przypadki są bardzo rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Poluzuj im te łańcuchy to nie będą się wrastać. Ja takich problemów nie mam, a mam ponad 50 sztuk na uwięzi


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja zawsze jak się wrastają łańcuchy to biorę kawałek węza gumowego i potem już spokój, Jednak nigdy nie doprowadziłem do tego ze zaczęło śmierdzieć mięso...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

Oczywiście ze na przyrost ma to wpływ negatywny, rada, najlepiej jakbyś kupił łańcuchy o grubych i dużych ogniwach , ale jak i one będą opięte i się nie ruszać to i one się wrosną także łańcuch musi się dawać poruszać po karku, miałem taki jeden przypadek, byk miał faldę i łańcuch zawsze stał w jednym miejscu trzeba było mu owinąć łańcuch i przesunąć..


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

My przy krowach mamy takie jakby obroże szerokie ok. 4 cm z jakiegoś splotu materiału i nie wrasta, masz przy tym regulacje tak jak przy pasku od spodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Wystarczyło by abyś raz na tydzień przeszedł i zobaczył czy nie uciska ich w szyje, u mnie stoją na łańcuchach i małe byki po przekroczeniu jakichś 200kg dostają gruby łańcuch aby go nie zerwały od tego czasu wystarczy zmienić ok. 3razy łańcuch czepiając byka na czas założenia za rogi, jak się dba tak się ma nie można dopuścić do tego aby zwierze leżało na mokrym oborniku lub miało werżnięty łańcuch takim ludziom co nie dbają powinni odbierać zwierzęta oraz dawać surowe kary nawet więzienie, trzyma się tyle ile da się wyhodować w tych warunkach co mamy


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak się daje jeść to wystarczy spojrzeć jak wygląda łańcuch na karu. Powinien mieć trochę luzu na dole. Jeśli dolega do skóry to jest za ciasno.

Za rogi?? Tam tez głowa rośnie i łańcuch będzie za ciasny po pewnym czasie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

Staraj się co pewien czas kontrolować luz na karku

Zobacz też czy łańcuchy nie są za krótkie tzn czy byk może podnieś głowę ponad grzbiet bo jak będzie za krótki to też będzie się wrastał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Mieliśmy ten sam problem byki na pewno nie miały za ciasno bo nie raz nawet uciekły z łańcucha, a ogniwka była najgrubsze jakie można było dostać. Teraz na każdy łańcuch naciągamy jakiś waz i wszystko jest ok


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam łańcuchy z drobnymi ogniwkami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Śmierdzi to miejsce gdzie się wcina łańcuch,,właściwie te upały robią swoje...zrobiliśmy luźniej z tydzień temu i dłużej są wiązane..jest inaczej. zobaczymy z czasem co się będzie dziać.Najgorzej u takich 600 kg gdzie kark jest spory, ale może spróbuję owinąć łańcuch. A jakie pasze stosujecie dla opasów..chodzi mi o treściwe.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

U mnie łańcuchy też się wżynały nawet jak łańcuch był za luźny i wymieniliśmy wszystkie na pasy takie dla krów(wygląda jak pasek od spodni) w sprzedaży ma je np.DeLaval i problem znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryndzel17    5

Witam,

mam taki problem mam 4 opasy MM jeden RW około 450-500 kg bez rogów chodzą luzem ale ostatnio tak wierzgaja że całe mokre i tylko to im w głowie, troche pojedza i znowu tylko walki albo ganiatyki więc postanowiliśmy je wiazać w przyszłym tygodniu. Macie może jakieś rady żeby to sie udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak,tak... agresją i atakiem na niego wiele zwojujesz.Byk będzie się bronic i może Tobie zrobić krzywdę.Sam na jego miejscu próbował bym się uwolnić

Spróbuj podejść je pojedynczo i po dobroci a lepiej na tym wyjdziesz, a brak rogów to może być później problemem bo nauczyć się mogą zwalać ten łańcuch

 

Spokojem więcej zdziałasz jak złością i siłą a siły im nie brak przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@KRISTOFORn jak najbardziej masz racje agresja rodzi agresje, i nie zmienia tego fakt że są to relacje człowiek zwierze. Zwięrzęta lubią wiedzieć co się wokół nich dzieje zawsze spokojnie pokazać się, swoje zamiary i bez żadnych gwałtownych ruchów. A wiadomo że czasami niestety po prostu trafią się wredne sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryndzel17    5

Witam, dało rade uwiązać i poszło bardzo gładko dałem każemu zastrzyk "głupiego jasia" wyszło po 2zł za sztukę i były łagodniutkie przez jakis czas, tak że przyzwyczaiły sie powoli do łańcuchów, bez większych problemów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

nie będę zakładał nowego tematu. może coś poradzicie, mianowicie mam bydło na uwięzi co jakiś czas wymieniam łańcuchy na nowe i zdarzy się ze duża sztuka rozerwie łańcuch i potem problemy. znalazłem obroże dla bydła z materiału jakiegoś wyglądające jak pasek od spodni czy ktoś z was takie obroże stosuje dla byczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

U nas takie mieliśmy w zeszłym roku, jak jeszcze wiązaliśmy byki. Takie jakby parciane z nylonową nicią. Mocne są i nie wrzynają się w karki. Polecam, bo przedtem mieliśmy łańcuchy i jak który bardzo szalał, to ciągle kark rozwalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj