crashi4

Łańcuchy u opasów

Polecane posty

SGRagrofarm    0

Po przeczytaniu tego tematu jestem pewien że opasy to tylko w kojcach wolnostanowiskowyh a jeszcze niedawno doradziłem koledze że na łańcuchach jest lepiej bo mu więcej wejdzie a u siebie mam nie wiązane i wiem że tak zostanie zawsze.

Troszkę sie bodą i po sobie skakają jak mają tak od 300 do 500 kg a tak to spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Ja trochę "zmodernizowałem" łańcuch na którym byk był wiązany tzn. odcinek z trzema kółkami odciąłem i dołączyłem do tzw. "kręcenia", resztą z tego odcinka przedłużyłem tę drugą część łańcucha z werblikiem i na nią założyłem dętkę (wąż ogrodowy byłby lepszy). W ten sposób zapięcie łańcucha było na dole i prawie cała szyja była opasana łańcuchem z dętką. Zdało egzamin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

temat dawno nie aktywny ale sie podepnę może ktoś odpowie... chciałbym się dowiedzieć ile opasów utrzymam na 38 m2 luzem a ile jeśli bym je wiązał? dodam ze chciałbym trzymać dwie grupy wiekowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey-255    0

Witam mógł by ktoś coś więcej powiedzieć o tych pasach do wiązania opasów?Jak jest z ich wytrzymałością w praktyce,czy są problemy z późniejszym poluźnianiem itp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

massey-255 U mnie były te pasy wytrzymują nie zdarzyło sie żeby się któryś rozerwał. Z poluźnieniem nie ma problemu. Od ponad roku już nie używamy. Bydło luzem. Pozdrawiam mam nadzieje, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

Cena paska około 20 zł dopinasz do łańcucha około 50-80 cm wedle upodobań. U mnie stoi tak jakieś 20 sztuk :D Używa się je do oznaczania bydła w oborze wolnostanowiskowej, i do przypięcia transporderów. Co do wytrzymałości to łańcuchy szybciej się uszkadzają niż te paski. Do niewyrośniętych sztuk niekiedy trzeba wypalić dodatkowe oczka w pasku. Zakładam je ze względu że mogę wykorzystać porwane kawałki łańcuchów. edit: dodam jeszcze że zdarzają się wrośnięcia ale to 1 na 100 :D

Edytowano przez Ziomster720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

kupiłem dziś łańcuch dla byka fi6 za 20zl ale zastanawiam się czy taki utrzyma w ryzach 600kg miska używacie takich czy grubszych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie fi6 nie wytrzymuje u tych bardziej agresywnych teraz stosuję fi8 i żaden nie może mu dać rady do tej pory. Więc jeśli byk spokojny to się nie urwie i nawet jak będzie ważył 1000kg a jak agresywny to i 400kg byk da radę takiemu łańcuchowi. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Mi się trafił mega paskudny byk z małą głową bez rogów o grubej szyi. Macie jakiś sposób na większą możliwość regulacji? Te 3 oczka nie pasują. Pierwsze jest za ciasne natomiast drugie za luźne. Jeszcze niedawno pierwsze było ok lecz zauwazalem początek wrastania, po tym bestia wyczuła luz i ciągle zrzuca łańcuch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj