adrian

Czy mogę wykupić polisę oc na poprzedniego właściciela?

Polecane posty

adrian    2

Czy mogę wykupić polisę oc na poprzedniego właściciela? Wiem że wcześnie się tak dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polisę wykupujesz na swoje nazwisko II w niej jest wpisany numer VIN i rejestracyjny na kogo pojazd jest zarejestrowany ubezpieczyciela nie interesuje. To się nie zmieniło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

polise kupujesz z dniem umowy na siebie, To co było wczesniej nie interesuje cię, moze być niezapłacone, poprzedni właściciel odpowiada za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian    2
9 minut temu, rafal3939 napisał:

polise kupujesz z dniem umowy na siebie, To co było wczesniej nie interesuje cię, moze być niezapłacone, poprzedni właściciel odpowiada za to

Tak, tylko ja ten traktor dostałem od ojca on go kupił x lat temu i nie przerejestrował kilka lat wstecz płacił oc na poprzedniego właściela a teraz traktor stoi w stodole i nie ma oc i czy mógł bym wykupić oc na poprzedniego właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przerwa w opłatach. Fundusz Gwarancyjny może się upomnieć o swoje. tylko pewno ten na którego ciągnik nie żyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian    2
2 minuty temu, pafnucy napisał:

przerwa w opłatach. Fundusz Gwarancyjny może się upomnieć o swoje. tylko pewno ten na którego ciągnik nie żyje?

no nie żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Miałem taką sytuację z autem - kupiłem od kolesia, który kupił je od swojej siostry. Na kwicie on był właścicielem, w praktyce używała go cały czas jego siostra i ona go ubezpieczała. No i lipa jest tego typu, że on jako nowy właściciel powinien przepisać ubezpieczenie na siebie. Nie zrobił tego, więc po wygaśnięciu jej polisy i nie przedłużeniu przez niego, w praktyce auto jest nieubezpieczone, pomimo że nawet jak sprawdzisz na stronie fg widnieje, jako ubezpieczone. W razie kolizji byłby problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale tu dokument jest na tego co ubezpieczyć ma z za grobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Długo pisałem pusta i nie widziałem Waszej wymiany postow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

A badania techniczne są? Co ci z OC bez przeglądu. A umowę OC pisałbym na siebie, a nie na inną osobę, tym bardziej zmarłą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
41 minut temu, adrian napisał:

Tak, tylko ja ten traktor dostałem od ojca on go kupił x lat temu i nie przerejestrował kilka lat wstecz płacił oc na poprzedniego właściela a teraz traktor stoi w stodole i nie ma oc i czy mógł bym wykupić oc na poprzedniego właściciela?

Jeżeli kupił na umowę i tylko nie przerejestrował to musi to zrobić wykupując teraz polisę jak jest przerwa to oczywiście fundusz może się zgłosić ale nie musi i zapłacisz nieraz tyle że ciągnik tyle nie wart aczkolwiek najdrożej jest za samochody ja kiedyś za parę lat za przyczepę 500zł zapłaciłem teraz też 3 miechy przegapiłem to już prawie rok i nic nie przyszło może za mało atrakcyjna stawka albo czas 5 lat na to chyba mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470
adrian napisał:

2 minuty temu, pafnucy napisał:

przerwa w opłatach. Fundusz Gwarancyjny może się upomnieć o swoje. tylko pewno ten na którego ciągnik nie żyje?

no nie żyje

kto Ci sprzeda ubezpieczenie na trupa?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a nie wiem. tylko dopytałem o sytuację.

najlepiej to chyba odszukać zaginioną umowę kupna.  albo przesądek jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
36 minut temu, yaro_1 napisał:

A badania techniczne są? Co ci z OC bez przeglądu. A umowę OC pisałbym na siebie, a nie na inną osobę, tym bardziej zmarłą 

A na przykład to , że za brak przeglądy dostajesz mandat np . 200 zł , a za brak OC coś koło 4000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Moge się mylić, ale w przypadku braku aktualnego oc, kierowane jest pismo do funduszu gwarancyjnego i to on wymierza  kare. A za brak przeglądu masz zatrzymany dowód rejestracyjny i najczęściej 5 stów mandatu. Chyba, że jakaś błaha sprawa, typu jakiś dzień po przeglądzie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

Kara jest odgórnie z urzędu i za samochód osobowy jest na pewno ponad 5000 zł , za ciężarowy ponad 8000 zł . Tu jest mowa o ciągniku rolniczym , a to jest chyba koło 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Masz w ogóle tą umowę między poprzednim właścicielem a ojcem? Ogólnie chcąc to zrobić legalnie to trochę lipa. można ryzykować jak jest umowa i ubezpieczać na ojca, jak w ciągu roku fundusz nie sprawdzi to będzie ok- sprawdzają tylko poprzedni rok ale nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

mandaty to jedno, w razie wypadku gdy nie masz przeglądu, to OC nic nie daje, płacisz z własnej kieszeni bo ubezpieczyciel powie że pojazd nie był dopuszczony do ruchu, po drugie nie wiem czy może zawrzeć polise OC na pojazd bez ważnych badań, moja agentka, u której ubezpieczamy nasze pojazdy zawsze o to pyta, niech by zostało dwa dni do przeglądu ale oficjalnie pojazd był sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie prawda pojazd zarejestrowany musi mieć oc nie musi mieć badań bo może być nie używany np.wycofany z ruchu tak było z przyczepą ciężarową którą kupiłem ważna polisa badań brak a tablica w wydziale komunikacji jako wycofana z ruchu jak ją kupowałem człowiek przywrócił do ruchu odebrał tablice i dowód chyba razem i dalej na badania i po sprawie. Tak więc można a co do polisy to jest taka opcja ubezpieczający i ubezpieczony czyli ubezpieczający jest akurat posiadacz pojazdu (bo żyje) a ubespieczony jest właściciel czyli nieboszczyk jak to ma się do legalności nie wiem ale sie da.

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma kary teraz za brak przeglądu technicznego, zabierają dowód elektronicznie i na przeglądzie Ci to odwieszają.

Co do OC to nie ma sensu wykupywać puki nie jesteś prawnym właścicielem. Szukaj umowy, jak nie znajdziesz to idź do rodziny zmarłego i może ona ma drugą albo może się uda ''odtworzyć '' z datą przedsmiertną. Idziesz do skarbówki i tam zapłacisz karę za  spóźnienie się z podatkiem od wzbogacenia, chyba Max 300zl plus 2% od wzbogacenia. Dalej na przegląd i do WK. i dopiero w ten sam dzień co dostajesz DR musisz wykupić polisę. Jeśli jest pojazd starszy niż 30 lat to nie ma obowiązku ciągłości OC i FG się nie doczepi. Wiem bo co jakiś czas rejestruje stare motocykle. Ale ogólnie co urząd to inną interpretacja przepisów. 

I jeszcze jedno. Ostatnio nie miałem Oc na D 47 , kupiłem i nie przepisane polisy, gdzieś mi to umknęło i nie było ubezp. około roku. Zadzwoniłem do kolegi w ubezpieczalni i powiedział że da się to naprawić. Jak to nie wiem, nie zapłaciłem więcej niż normalne ubezpieczenie.  

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian    2
14 godzin temu, yaro_1 napisał:

A badania techniczne są? Co ci z OC bez przeglądu. A umowę OC pisałbym na siebie, a nie na inną osobę, tym bardziej zmarłą 

przeglądu nie ma ale oc musić być a przegląd niekoniecznie. Umowę oc pisałbym na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Umowę musisz spisać z prawnym właścicielem - pewnie ktoś odziedziczył majątek po tym człowieku ( o ile wiesz kto to ). Druga sprawa to co piszecie o polisie OC to napiszę od siebie tylko tyle - każdy agent wystawi Ci polisę na co tylko chcesz, problem zaczyna się jak trzeba będzie z niej skorzystać - zaraz będzie niezgodność danych ze stanem faktycznym itd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Dokładnie tak moja żonka wystawiała polisę na simsona dla brata ciotecznego który był zarejestrowany na jego matkę z nazwiskiem panieńskim a ten dowód to był taki na który się jeszcze badań nie robiło i jeździ do dziś braciak mówi póki policja nie złapie i nie każą zmienić on nie chce zmieniać zeby co rok badań nie robić. To jest dopiero temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Z ubezpieczeniem jest tak że możesz być jedynym właścicielem a OC  można wykupić na inną osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj