wama

PRONAR P6 P9

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wama    0

Witam. chce sie dowiedziec konkretnych rzeczy o pronarach p6 lub p9 ponieważ planuje zakup traktora.jak wyglada serwis, awaryjnosc no i oczywiście jak nim sie pracuje wiem ze to nowe ciągniki ale moze ktos juz takim pracuje wiec pytam. prosze o konkrety a nie odpowiedzi ze ktos tam od kogos słyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

no na temat takiego ciagnika z seri p6 p9 wiele niewiem, maja silnik deutza wiec napewno lepszy od iveco, po 2 mysle ze pronar nie posunalby sie na produkcje jakiegos bubla, bo wiadomo bylo by chyba po nim, odnosnie ogolnie pronara to jest dobrze fajnie cicho w kabinie, wygodnie, a odnosnie serwisu to niewiem nic prawier, bo byl tylko u mnie zmieniac koles, od nie autoryzowanego dilera, jakis debil, dostal opiepsz i potem przyjechal pracownik SERWISU i zmienil olej i 1 go widzialekm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Absolutnie bez sensu jest wypowiadanie się na temat nieznanych ciągników. Jeszcze większym błędem jest porównywanie ich do starszych modeli Pronarów, bo np 1025 to zupełnie inna bajka. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że jeśli te nowe ciągniki są produkowane z taką samą dbałością o szczegóły jak te stare, to raczej nie poleciłbym ich. Ogólnie ciężko oceniać, bo na AF chyba nie ma użytkownika takiego traktora, tak więc to ogromna zagadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

jemu chodzi o serwis a jest chyba ten sam, a 1025 moze cos miec blizej do niego niz np jd, ja tam na swojego nie narzekam, jakbym mial 150 ha to bym sobie takiego kupil, mozna sprobowac w ciemno bo sie nigdy nie dowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pronary z serii P składane są z podzespołów kompletnych, a nie sadzę żeby np firma ZF pozwoliła na wypuszczenie bubla z lini produkcyjnej. Na temat modeli P6i9 nie mogę nic powiedzieć, ale poprzez analogię, moja P5 pracuje na podzespołach ZF do których nie mam żadnych zastrzeżeń. Zastrzeżenia są do polskich elementów konstrukcji, są to pierdoły wynikające z niechlujstwa montażystów. Co do serwisu miałem okazję wymieniać uszkodzony łącznik centralny i lewe ramię podnośnika zgłoszone w środę po południu części przyszły w piątek wieczorem. Wszystko zależy od sprawności i chęci dilera.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mieszkam 15 km od fabryki PRONAR i powiem tak. Znane są mi przypadki, że ludzie z tejże fabryki jeżdza po okolicznych gospodarstwach i oglądają ciagniki zachodznie NH JD Deutz Fendt itd... u nas byli i np. mierzyli siatke na masce w JD, a dokładniej jak szerokie są otwory w siatce :D innym razem przypatrywali się osi amortyzowanej bądz mierzyli ramę ciągnika.

Dla mnie Pronar to jest śmieszna firma, mimo że mieszkam blisko fabryki nie słyszę od użytkowników tych ciągników żeby serwis był dobry, nie słychać żeby ciagnik przepracował dłuższy czas bez jakiejś usterki.

 

Kiedyś już pisałem wielokrotnei na forum o tym najwiekszym Pronarze 260km...był u nas na testach przez 1,5 - 2 tygodnie i powiem jedno zdanie - PORAŻKA

plastiki odpadały, wajchy od hydrauliki urywały się, olej ciekł jak z mojego SAME :D , przedni napęd nie chciał im się rozłączyć i inne drobne ustrojstwa... nadmienię, że ciagnik miał dopiero 300mth

 

Plus jaki widze w tej marce to to że każdą część można mieć za grosze - mówisz do pracownika który składa ciagniki zeby Ci wyniósł takową i masz ją za bezcen :D

 

Dlatego użytkowniku @WAMA radziłbym Ci kupić coś droższego z ,wyższej półki' Zapłacisz drożej ale później nie będziesz sobie pluł w brodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

jemu chodzi o serwis a jest chyba ten sam, a 1025 moze cos miec blizej do niego niz np jd, ja tam na swojego nie narzekam, jakbym mial 150 ha to bym sobie takiego kupil, mozna sprobowac w ciemno bo sie nigdy nie dowiemy

Twoje oceny są wyjątkowo nieobiektywne. W ciemno można kupić batonika i sprawdzić czy smakuje ale nie traktor za ciężkie pieniądze.

Widać, że Pronar coś tam robi, może się stara ale jakość starszych modeli daje do myślenia. Jeśli chodzi o sam serwis to też może być niezbyt ciekawie. Majstrowie, z którymi ja miałem do czynienia sprawiali wrażenie, jakby to był kres ich możliwości, więc bardziej skomplikowane modele raczej by ich przerosły... Dlatego rzeczywiście być może warto pomyśleć nad czymś droższym ale i z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Mieszkam 15 km od fabryki PRONAR i powiem tak. Znane są mi przypadki, że ludzie z tejże fabryki jeżdza po okolicznych gospodarstwach i oglądają ciagniki zachodznie NH JD Deutz Fendt itd... u nas byli i np. mierzyli siatke na masce w JD, a dokładniej jak szerokie są otwory w siatce biggrin.gif innym razem przypatrywali się osi amortyzowanej bądz mierzyli ramę ciągnika.

Dla mnie Pronar to jest śmieszna firma, mimo że mieszkam blisko fabryki nie słyszę od użytkowników tych ciągników żeby serwis był dobry, nie słychać żeby ciagnik przepracował dłuższy czas bez jakiejś usterki.

 

Kiedyś już pisałem wielokrotnei na forum o tym najwiekszym Pronarze 260km...był u nas na testach przez 1,5 - 2 tygodnie i powiem jedno zdanie - PORAŻKA

plastiki odpadały, wajchy od hydrauliki urywały się, olej ciekł jak z mojego SAME biggrin.gif , przedni napęd nie chciał im się rozłączyć i inne drobne ustrojstwa... nadmienię, że ciagnik miał dopiero 300mth

 

Plus jaki widze w tej marce to to że każdą część można mieć za grosze - mówisz do pracownika który składa ciagniki zeby Ci wyniósł takową i masz ją za bezcen biggrin.gif

 

Dlatego użytkowniku @WAMA radziłbym Ci kupić coś droższego z ,wyższej półki' Zapłacisz drożej ale później nie będziesz sobie pluł w brodę

 

witam jak obecnie oceniasz traktory Pronara serii P5,P6,P7,P10 ?? p5 jest fajne dla takich małych i średnich gosp. fajne podzespoły i cena około 170 tys brutto jest atrakcyjna :) P10 też mi sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

Mieszkam 15 km od fabryki PRONAR i powiem tak. Znane są mi przypadki, że ludzie z tejże fabryki jeżdza po okolicznych gospodarstwach i oglądają ciagniki zachodznie NH JD Deutz Fendt itd... u nas byli i np. mierzyli siatke na masce w JD, a dokładniej jak szerokie są otwory w siatce biggrin.gif innym razem przypatrywali się osi amortyzowanej bądz mierzyli ramę ciągnika.

Dla mnie Pronar to jest śmieszna firma, mimo że mieszkam blisko fabryki nie słyszę od użytkowników tych ciągników żeby serwis był dobry, nie słychać żeby ciagnik przepracował dłuższy czas bez jakiejś usterki.

 

Kiedyś już pisałem wielokrotnei na forum o tym najwiekszym Pronarze 260km...był u nas na testach przez 1,5 - 2 tygodnie i powiem jedno zdanie - PORAŻKA

plastiki odpadały, wajchy od hydrauliki urywały się, olej ciekł jak z mojego SAME biggrin.gif , przedni napęd nie chciał im się rozłączyć i inne drobne ustrojstwa... nadmienię, że ciagnik miał dopiero 300mth

 

Plus jaki widze w tej marce to to że każdą część można mieć za grosze - mówisz do pracownika który składa ciagniki zeby Ci wyniósł takową i masz ją za bezcen biggrin.gif

 

Dlatego użytkowniku @WAMA radziłbym Ci kupić coś droższego z ,wyższej półki' Zapłacisz drożej ale później nie będziesz sobie pluł w brodę

 

 

jak wiadomo wtedy te ciągniki były testowane więc miały prawo sie rozklejac ale ogólnie te ciągniki są na zachodnich podzespołach i jakością mało odbiegają od światowych marek a co do kwestii montażu to już różnie bywa.dodam że mieszkam 20 km od tej fabryki i pracuje w niej więc doskonale wiem co się tam dzieje.ja pierwsze słysze o tym żeby pracownik wynosił części od ciągników no chyba że śrubki i nakrętki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A czy Pronar szykuje jakieś nowości jeśli chodzi o ciągniki na ten rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

 

 

jak wiadomo wtedy te ciągniki były testowane więc miały prawo sie rozklejac ale ogólnie te ciągniki są na zachodnich podzespołach i jakością mało odbiegają od światowych marek a co do kwestii montażu to już różnie bywa.dodam że mieszkam 20 km od tej fabryki i pracuje w niej więc doskonale wiem co się tam dzieje.ja pierwsze słysze o tym żeby pracownik wynosił części od ciągników no chyba że śrubki i nakrętki hehe

 

 

Witam co masz na myśli mówiąc " a co do kwestii montażu to już różnie bywa" ?? Co jedne są dobrze po składane a inne nie ??

 

Co sądzisz o seriach P5,P6,P7,P9 i P10 są składane na markowych podzespołach wiec powinły być spoko :) Mnie seria P5 interesuje :) szkoda tylko że nie mają silników Perkinsa ale iveco nie jest też złe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

chodzi mi głównie o drobnostki bo jak wiadomo każdy ciągnik jest kontrolowany i sprawdzany na koniec ale czasami jakiś kabelek może się poluzować.wszystkie te serie co napisałęś są na zachodnich poidzespołach więc są spoko i można śmiało je brać bo ma się zachodni ciągnik w polskim opakowaniu że tak powiem no i tańszy od zachodnich.jakbym miał kasę na nowy ciągnik to bez wahania bym sobie pronara wziął.najlepiej podjechać do delera i przejechać się sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

chodzi mi głównie o drobnostki bo jak wiadomo każdy ciągnik jest kontrolowany i sprawdzany na koniec ale czasami jakiś kabelek może się poluzować.wszystkie te serie co napisałęś są na zachodnich poidzespołach więc są spoko i można śmiało je brać bo ma się zachodni ciągnik w polskim opakowaniu że tak powiem no i tańszy od zachodnich.jakbym miał kasę na nowy ciągnik to bez wahania bym sobie pronara wziął.najlepiej podjechać do delera i przejechać się sobie.

 

 

wiem :) Seria P5 jest bardzo fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj