Zaloguj się, aby obserwować  
Lubis11

Opryskiwacz Krukowiak heros opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lubis11    0

Witam chciałbym poznać opinię na temat opryskiwacza Krukowiak heros 1000- 1300l. Którą belkę wybrać (opinie o poszczególnej belce), jaki komputer, jakie wyposażenie dodatkowe? Wszystko zależy od budżetu ale jestem ciekawy każdej opinii na temat danego wyposażenia.

Z jakim ciągnikiem współpracuje ten opryskiwacz?

Jak wygląda użytkowanie i czy często są jakieś awarie? 

Albo polecicie jakieś inne opryskiwacze w podobnej cenie, zbiornik 1000-1300l, belka 15m, zwieszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Cześć, nie wiem jak Heroes ale znajomi kupili 2020 jakiegoś ciąganego krakowiaka. Przez sezon raz byli nim w polu. Przez godzinę. Po czym wrócili na pole starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Ja ma Krukowiaka Apollo 1500 18 PHB i jestem zadowolony po pełnym sezonie.

Jeśli chodzi i belkę myślę że PHX wystarczy. Wujek ma Apollo z PHX i nie narzekał na pracę belki. 

Chociaż ja do tego opryskiwacza jakby cena nie przerażała wybrałbym belkę PHH. Wygląda najbardziej solidnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubis11    0
36 minut temu, edi89 napisał:

Ja ma Krukowiaka Apollo 1500 18 PHB i jestem zadowolony po pełnym sezonie.

Jeśli chodzi i belkę myślę że PHX wystarczy. Wujek ma Apollo z PHX i nie narzekał na pracę belki. 

Chociaż ja do tego opryskiwacza jakby cena nie przerażała wybrałbym belkę PHH. Wygląda najbardziej solidnie. 

 

Właśnie wydaje mi się, że PHX jest delikatna i mogą być z nią problemy w przyszłości, ale jednak jest też duża różnica cenowa pomiędzy PHX a PHH, która wygląd na trwalszą. Jest jeszcze "pośrednia" belka czyli PHA.

A z jakim komputerem współpracuje u Pana ten opryskiwacz?

Edytowano przez Lubis11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RGRjurand    0

Posiadam herosa 1300 phx z belką 15m, z 2016r. Z wyposażenia dodatkowego m. in. dodatkowy zbiornik na czystą wodę do płukania, eżektor, filtry sekcyjne, wiadomo rozwadniacz, po 5 ceramicznych rozpylaczy na każdej głowicy obrotowej, rozdzielacz stałociśnieniowy i pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem. Nie posiadam komputera, tylko 2 sterowniki i oddzielnie manometr. Opryskiwacz współpracuje z Ursusem 1204. Jeśli chodzi o awarie, to jako takich nie było, jedynie wymienione części eksploatacyjne w pompie: membrana, przepony, koszyczki ze sprężynkami (w instrukcji producent zaleca wymianę co sezon, ja dopiero w 5 roku użytkowania. Za komplet tych części wyszło ok. 600 zł jeśli dobrze pamiętam), poza tym miałem mały problem z elektryką, przez zimę styk delikatnie zaśniedział. Ogólnie z opryskiwacza jestem bardzo zadowolony, super utrzymuje ciśnienie i wydatek cieczy, mimo braku komputera. Belka typu phx, skrajne sekcje na zabezpieczeniach sprężynowych, odchylają się do tyłu po uderzeniu w przeszkodę. Przez te kilka lat użytkowania nie pokrzywiła się, może to dlatego że wąska, bo 15m, jedynie zrobił się delikatny luz na zawiasach skrajnych sekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Ja mam akurat Bravo 300. Według mnie jest bardziej przejrzysty od 180 bo więcej informacji wyświetla jednocześnie. Ale 180 też spełni swoją funkcje. 
ja chciałem 18 m wiec phx odpadał bo w Apollo jest tylko 15m

Phb jest bardzo solidna i ma niezależne składanie a mam pare miejsc gdzie jest mi potrzeba nieco węższa dlatego nie pasowała mi phb 
 

No PHH wyglada najlepiej i najciekawsze. ale pewnie jak PHB jest sporo droższa od pozostałych. 
 

Ale jak nie potrzebna ci belka składana niezależnie bez funkcji cwiartkowania to ta PHA wydaje się chyba lepszym rozwiązaniem niż PHX. Składanie przy słupach wystarczy belka typu PHA. 
 Chociaż PHX jest dosyć popularną belką z większa ilością funkcji niż PHA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj