skowronn

Hamulce przyczepa uklad

Polecane posty

skowronn    0

Witam Panowie temat hamulców  hydraulicznych na forum przeczytalem od deski do deski ,mam następującom sytuację: oś przyczepy z IFY wyposażona w bębny i cylinderki hydrauliczne przewody ucięte ale do odtworzenia.Ciagnik case 785xl nie ma powietrza. Nie wiem czy posiada wyjscie hamulca hydraulicznego na tył. 

Moje pytanie brzmi jak zasilic układ czy 1) dac silownik hamulcowy i jakas pompe hamulcową i podpiąć to do szybkozłącza czy wystarczy weze prosto do cylinderkow czy jakas inna opcja

wojtal24    752

napisz jasniej w czym to jest to jakas przyczepa orginal czy samorobka osie ify mialy hamulce pneumatyczne jak chcesz miec pneumatyke w przyczepie to musisz dac zawor butle i silownik pneumatyczny

ZETOR TEAM

skowronn    0

Przyczepa zrobiona z paki IFY ale tloczki są hydrauliczne ,i takie chce hamulce ,tylko pomysł jak to zasilic i obsługiwać...

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    469
Napisano (edytowany)

Trochę pomyliłeś pojęcia. Jeśli siłownik to hamulce mechaniczne sterowne siłownikiem hydraulicznym. Piszesz o cylinderkach wiec mowa o hamulcach z ukladem hydraulicznym ( tj, pompka, przewody, cylinderki itd ). To dwa różne układy.

W przyczepach stosuje się ten pierwszy ale do jego działania potrzebny jest specjalny zawór w ciągniku który steruje siłownikiem za pomocą oleju hydraulicznego ( nie płynem hamulcowym ).

Nie wiem w jaki sposób wyobrażasz sobie obsługiwać taki układ w odpinane przyczepie? Raz że to niezgodne z prawem ale to inny temat a dwa to masz zamiar za każdym podłączeniem przyczepy odpowietrzać układ ;)

Choć wszystko jest do zrobienia, można odbudować układ hydrauliczny na przyczepie i sterować pompką za pomocą siłownika ale ty dalej nie masz układu do hamulców hydraulicznych przyczepy w ciągniku. Czasami robią na tak że sterują rozdzielaczem hydraulicznym ciągnika ale wg mnie to tylko jako hamulec awaryjny. 

Edytowano przez akmaly

Przemo1    0

Witam. Mam pytanie odnośnie hamulców 2 obwodowych w przyczepie. Ciagnik Ursus 1614 hamulce 1 obwodowe. Jak to przerobić najprościej by można było to podłaczyc. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mialek
      Witam, może komuś się przyda.
      Znajomemu wysiadł sterownik prasy, więc zrobiłem mu sterowanie na Atmega.

Brzuszek sterownika:
      - Wyświetlacz lcd 2x16
      - Arduino uno
      - Buzzer
      - Sterownik silnika BTS7960
      Działanie:
      Mamy menu, w którym możemy ustawić czasy pracy, przerwy jak i prędkość siłownika:
      7 pozycji do zmiany, zapisują się do pamięci EEPROM dzięki czemu po restarcie są zapamiętane w pamięci menu.
      1:  Gęstość sznura ( prędkość silnika silownika który prowadzi sznurek po beli)
      2: Start siłownika (Czas w którym siłownik pracuje żeby osiągnąć pozycję do nawijania)
      3: Pauza początek (Czas postoju siłownika na początku beli)
      4: Pauza koniec (Czas postoju siłownika na końcu beli)
      5: Czas do nóz ( Czas pracy siłownika do noża)
      6: Przerwa nóz (Czas postoju przy nożu)
      7: Czas cofania (Czas pracy siłownika od noża)

Wszystkie opcje można edytować w 0,1s. 
      1 = 0,1s
      10 = 1s
      100 = 10s
      np. 
      21 = 2,1s
      77 = 7,7s itd, 
      Prędkość silnika(gęstość sznura) zmieniana w procentach 0 - 100%

Na prasie są dwie krańcówki, jedna daje sygnał do sterownika gdy bela jest pełna, sterownik daje sygnał dźwiękowy przez czas startu siłownika, i sygnał świetlny przez cały proces owijania.
      Druga krańcówka pokazuje pozycję końca beli przed nożem.
      Kod:
      GITHUB
      Niedługo film z pracy, i schemat. 
      Przyciski, i obudowa na wyświetlacz wydrukowana na drukarce 3D. Mogę podesłać projekt.

• Przez SamaPrawda
      Witam, planuje zbudować aplikator do zakiszacza, miałby być zamontowany na obciążniku przy ciągniku który jeździ po pryzmie, jaką pompę wybrać aje te 2-4 m lancy uciągła? kupiłem jedną 12v ale jest zdecydowanie za słaba. Możecie coś polecić? A może ktoś miał taką I może coś o niej powiedzieć? https://allegro.pl/oferta/pompa-przeponowa-cisnieniowa-8-bar-5l-min-60w-12v-8406714369?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogr%C3%B3d&ev_adgr=Baseny+i+akcesoria,+nawadnianie,+odstraszacze+owad%C3%B3w+i+zwierz%C4%85t,+o%C5%9Bwietlenie+oraz+zabawki+ogrodowe&ev_campaign_id=1437492163&gclid=Cj0KCQjwssyJBhDXARIsAK98ITTc5T1bMGl4PynHIeILo5x-Mgt-r44dl0MI0uaZXIfulAGjcK3Fm4caAvI8EALw_wcB
    • Przez goolman19
      Witam. Chcę zrobić do tegorocznych ( i następnych <_< ) żniw przyczepę do balotów na której znajdowało sie przynajmniej 30 balotów 150 x 120 . Chciałbym wykonać to w miarę tanio i z dobrych podzespołów :lol: Chciałbym aby ktoś z was pomógł mi i podzielił się informacjami na ten temat, bo może robił ktoś już takie coś :lol: Chciałbym aby całkowity koszt nie przekroczył 2500 zł. Otóż też chciałbym aby koła były na 900 oponkach :lol: Pozdrawiam i czekam na propozycję <_< Jeżeli ktoś posiada taką przyczepkę to prosiłbym o zamieszczenie tutaj foty B) pozdro ;]
    • Przez Rafalk1990
      Witam robię przedni tuz ile powinno być w środku ramion w przypadku kat 2
    • Przez simson2812
      Witam dziś prezentuje jak przerobiłem felgi. Najpierw wytoczyłem "środek" później go obtoczyłem aby przyspawać w środek, po obspawaniu opiaskowane i pomalowane farbą z utwardzaczem, koło na 1 osiówce przerabiałem kiedyś, prawdopodobnie będą na sprzedaż. W razie pytań pisać.
      Tak przerobiłem felgi do przyczepy jednoosiowej
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj