michalkowalski115

Młynek do czyszczenia zboża - jakie założyć sita?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich,

kupiłem stary młynek do czyszczenia zboża napędzany silnikiem od pralki, natomiast brakuje w nim tego dolnego dużego sita(tam gdzie wylatuje czyste ziarno), wstawiona jest blacha, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siatkę zamówić do tego sita? 

Druga kwestia jest taka, że w wyczyszczonym ziarnie jest pełno połówek, czy wie ktoś jakie powinny być zamontowane te 3 sita? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Pewnie ciężko doradzić nie widząc urządzenia na żywo.

Tym bardziej jeśli to samoróbka. 

Swojego czasu jak ojciec siał zboża i różne "wynalazki" (wyka, trawy, bobik, lubin i przeróżne inne) to miał wialnię z 40 może i więcej sitami do wyboru i dobierał wszystko eksperymentalne łącznie z wiatrem i gdzie co ma się wsypywać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
44 minuty temu, michalkowalski115 napisał:

Witam wszystkich,

kupiłem stary młynek do czyszczenia zboża napędzany silnikiem od pralki, natomiast brakuje w nim tego dolnego dużego sita(tam gdzie wylatuje czyste ziarno), wstawiona jest blacha, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siatkę zamówić do tego sita? 

Druga kwestia jest taka, że w wyczyszczonym ziarnie jest pełno połówek, czy wie ktoś jakie powinny być zamontowane te 3 sita? 

Wstaw foto to może wtedy coś się doradzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

też mam problem z wialnią.kupiłem jakiś czas temu starą polską wialnię ,ale mam tylko podstawowe sita z drutu i są one trochę poniszczone,pogięte i zastanawiam się gdzie można kupić komplet chociaż 10-15 szt z otworami okrągłymi i podłużnymi.Wymiary tych sit to 45x50 cm na drewnianych ramkach. na tych sitach co ma to szło przeczyścić owies,ale teraz chcę np oddzielić wykę od owsa i najlepiej byłoby zastosować podłużne otwory,tylko nie wiem gdzie takowe można zamówić.Może ktoś podeśle jakiś adres?Wialnia podczas czyszczenia owsa

Edytowano przez rocknrollnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
2 godziny temu, michalkowalski115 napisał:

Witam wszystkich,

kupiłem stary młynek do czyszczenia zboża napędzany silnikiem od pralki, natomiast brakuje w nim tego dolnego dużego sita(tam gdzie wylatuje czyste ziarno), wstawiona jest blacha, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siatkę zamówić do tego sita? 

Druga kwestia jest taka, że w wyczyszczonym ziarnie jest pełno połówek, czy wie ktoś jakie powinny być zamontowane te 3 sita? 

Takim młynkiem nie oddzielisz dobrze połówek

Sita dorabiają w Nekli ,https://www.sitanekla.pl/oferta/sita-i-ramy-do-wialni-i-czyszczalni/

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
2 godziny temu, michalkowalski115 napisał:

Witam wszystkich,

kupiłem stary młynek do czyszczenia zboża napędzany silnikiem od pralki, natomiast brakuje w nim tego dolnego dużego sita(tam gdzie wylatuje czyste ziarno), wstawiona jest blacha, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaką siatkę zamówić do tego sita? 

Druga kwestia jest taka, że w wyczyszczonym ziarnie jest pełno połówek, czy wie ktoś jakie powinny być zamontowane te 3 sita? 

Kolego - standardowo na dole były montowane sita o oczku 2,5x2,5 mm. Jeśli chodzi o kosz tylny to napisz jake zboże czyścisz bo dobór zależy od tego co sie czyści. A połówki to sie biorą ze zbyt wysokich obrotów młocarni i/lub za wąskiej szczeliny klepiska do danego zboża. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, karbex napisał:

Kolego - standardowo na dole były montowane sita o oczku 2,5x2,5 mm. Jeśli chodzi o kosz tylny to napisz jake zboże czyścisz bo dobór zależy od tego co sie czyści. A połówki to sie biorą ze zbyt wysokich obrotów młocarni i/lub za wąskiej szczeliny klepiska do danego zboża. Pzdr

Chciałbym wyczyścić jęczmień jary, oraz pszenicę jarą do siewu. Tych połówek nie ma dużo ale zdarzają się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Do pszenicy licząc od góry:

20x20

6.3x6.3

2x2

 

Jęczmień:

20x20

7.1x71

2x2

Jak do siewu to dobrze sie sprawdza zwykły młynek bezsitowy który segreguje ziarno na chude i grube i to grube dajesz do siewu

Pozdrawiam

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, karbex napisał:

Do pszenicy licząc od góry:

20x20

6.3x6.3

2x2

 

Jęczmień:

20x20

7.1x71

2x2

Jak do siewu to dobrze sie sprawdza zwykły młynek bezsitowy który segreguje ziarno na chude i grube i to grube dajesz do siewu

Pozdrawiam

Dziękuję bardzo za podpowiedź, pierwsze sito mi sie zgadza, natomiast pozostałe są większe, w tygodniu postaram się zrobić te sita i napisze jaki jest efekt ;) a w tym dolnym podsiewaczu(nie wiem czy używam dobrej nazwy, tam gdzie wylatuje czyste zboże) jaką zastosować siatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj