adam2812

Strzelanie sznurków

Polecane posty

adam2812    15

Cześć

Ostatnio zacząłem wybierać słomę ze stodoły i dosłownie w co 2 kostce jest jakby przecięty sznurek (są już pęknięte przed podniesieniem, postrzelały same od żniw).

Nie wygląda to jak gryzonie bo pęknięcie wygląda jak by ktoś nożem rozciął sznurek na kostce. W tym sezonie używałem sznurka bezalin 1600m champion 2500tex, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.

Może za taki stan odpowiadać wadliwa partia sznurka? A może w prasie szukać przyczyny?

Potrzebuję pomocy bo ten bałagan trzeba z powrotem sprasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wadliwy sznurek raczej nie wchodzi w grę.   Wada prasy też nie. Ja bym stawiał na gryzonie albo zbyt mocne zbicie bali możliwe też złe układanie bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myszy pocięły i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15

Co do gryzoni może, ale mam dwa magazyny oddalone od siebie o prawie kilometr i w obydwóch dzieje się to samo 🤔. Kostki nie wydają mi się zbite bardziej niż z poprzednich lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo to inne myszy. nie spacerują kilometr. sznurek sam z siebie nie strzela. wytrzymał w prasie, to tak szybko nie skruszał. tym bardziej że to gruby sznurek.

no jest jeszcze opcja że to wredny somsiad chodzi i tnie sznurki. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2812    15

Może mam jakieś specyficzne myszy 🤣. Sąsiad odpada pomieszczenia zamknięte. No ale cóż poradzę trzeba będzie prase w lutym wyciągać. Strasznie dziwny temat dla mnie słomę zbieramy i magazynujemy od kilkudziesięciu lat i pierwszy raz taka sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
2 godziny temu, Karol445 napisał:

złe układanie bali

hmmmm dajesz więcej bo jestem ciekaw szczegółów i przewodnika układania bali hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

@lukbold Pomyśłałem że były porzucane jak leci bez układania i ciężar tych z góry spowodował rozrywanie tych z dołu jeśli byłyby rzucone na skos na sztorc czy jeszcze w jakiś dziwniejszy sposób Ale skoro nie pierwszy rok układają a rozrywane sa pierwszy raz to nic tylko myszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po naście lat leżą i nic.

jeszcze trochę i komisja śledcza powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Spuszczacie się nad tym jakby to była sprawa życia lub śmierci 😩 a po prostu myszy narobiły roboty i tyle w temacie. 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Miałem    tak samo-   myszy  odpadaja   , była by pocięta   słoma-  jakieś  korytarze  a tam nic,  kostki na jednym  sznurku  od samej  góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale jaja. to może ufo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992

Nie UFO ale sąsiadka złym okiem zauroczyła. Demony sznurki przecinają. Trzeba egzorcystę wezwać. Z takimi rzeczami trzeba uważać.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Podstawowe pytanie, czy była czerwona wstążka? 🤔😏🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
15 minut temu, Leszy napisał:

ale sąsiadka złym okiem zauroczyła. 

A może z sąsiadką ugniatał te kostki i takie efekty. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Wy  na wschodzie   jednak   ,,myślicie inaczej''    🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992

Wy na zachodzie macie inne poczucie humoru? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

poczucie humoru konczy sie gdy masz pare setek takich kostek.

2 lata temu tak mialem i sam sie zastanawialem co sie stalo- lipny sznurek ?? tylko czemu wszystkie sie z jednej strony rozlatrywaly a nie z dwoch, chyba ze wiedzieli ze te szpule sa kiepskie

  • Like 2

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj