adrian

Praktyki szkolne

Polecane posty

adrian    2

Mam pytanie bo będę miał praktyki 2 tygodnie i czym mogę je odbyć u siebie w gospodarstwie? Tata nie ma wykształcenia rolniczego ale prowadzi gospodarstwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

nie musi ja swego czasu miałem u siebie w domu,o ile ktoś miał gosparstwo.Co w praktyce oznaczało 2 tygodnie wyjebki,tylko trzeba było zeszyt rozpisać na dany temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12246

Ja miałem praktyki w SKR . To były najlepsze praktyki na jakich byłem. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo0802    0

U mnie w szkole były praktyki miesięczne i nie dawali u siebie w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    32

Żadnego przygotowania pedagogicznego nie potrzeba posiadać , jedynie niektóre szkoły rolnicze żądają  aby gospodarstwo było w znacznym stopniu rozwinięte i posiadało odpowiedni park maszynowy. Jeśli masz 5 ha to może być problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Nie rób u siebie Jeżeli masz mniejsze gospodarstwo <150ha. Idź do większych, tam się więcej nauczysz, więcej wyciągniesz, zobaczysz pewne rzeczy z innej strony i będziesz mógł później wykorzystać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
isentor napisał:

Nie rób u siebie Jeżeli masz mniejsze gospodarstwo <150ha. Idź do większych, tam się więcej nauczysz, więcej wyciągniesz, zobaczysz pewne rzeczy z innej strony i będziesz mógł później wykorzystać

👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
6465 napisał:

Ja miałem praktyki w SKR . To były najlepsze praktyki na jakich byłem. ☺

tez mialem w skr


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574
1 godzinę temu, isentor napisał:

Nie rób u siebie Jeżeli masz mniejsze gospodarstwo <150ha. Idź do większych, tam się więcej nauczysz, więcej wyciągniesz, zobaczysz pewne rzeczy z innej strony i będziesz mógł później wykorzystać

Co mają hektary do tego nie jedno gospodarstwo 50 hektarowe jest lepiej prowadzone niż te 200 ha ,

O takie rzeczy w szkole pytaj ,bo nie wiadomo jakie szkoła ma podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
Napisano (edytowany)

@robert1226 Ano mają. Może i nie jedno jest prowadzone lepiej ale są one w mniejszości.  Gospodarstwa o których piszesz te 50 hektarowe dopiero zaczynają myśleć inaczej, ponieważ młodsi je przejmują (po rodzicach) a oni mają często inne podejście - bardziej nowoczesne. Bierze się to w głównej mierze dzięki internetowi. Oglądają filmiki na YT, patrzą jak coś jest zrobione, jest bezproblemowy dostęp do wszelakiej wiedzy przecież, artykułów naukowych, doświadczeń. Starsi nie zawsze chcą nauczyć korzystać się z tych dobrodziejstw i mają trochę inną mentalność. Oczywiście nie wszyscy ale wydaje mi się że większość. Tak uważam. Gospodarstwa większe ponoszą większe ryzyko inwestując dlatego myślę że decyzje tam są nieco bardziej przemyślane. Ponadto jest różnica w sprzęcie, wyposażeniu, możliwościach, piętrzeniu się prac, intensywności.

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628

@isentor znam takie gospodarstwo około 200ha z dzierżawami. Dobór nawozów i środków ochrony roślin jest prowadzony nowocześnie. Tak samo materiałów siewnych. Niestety park maszynowy to przełom lat 80/90tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

No cóż. Jeżeli im to wystarcza... Być może sprzęt jest wystarczający. Liczy się technologia i wynik ekonomiczny, aczkolwiek tak wiekowy sprzęt już dziwi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj