Kali

Dmuchawa tłocząca

Polecane posty

mix    4

W te mniejsze to bym jeszcze uwierzył ale w te 60t to mi sie niechce wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

raczejto mało prawdopodobne. troche małe te silniki przy nich żeby tak 30 albo 60 ton/h przepompowały :) ale mogę się mylić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

A może jest ktoś z Pomorza, kto widział te dmuchawy w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29
^_^ to jest niemożliwe coś gościowi sie poje.. :( 60 ton na godzienę to przenośnik kubełkowy ma ale nie dmuchawa o silniku 9,2kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Uwierzcie mi to nie jest ściema mój kolega kupił sobie od tego gościa dmuchawę 30t/h i narzeka, a wiecie, na co? Na to ze teraz ma za małe otwory w przyczepach i nie nadąża lecieć do dmuchawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba mamy tego samego kolegę :) który jest bardzo zadowolony z takiej dmuchawy, typ ppz 30, to nie jest ściema, nie wiem, co z tymi większymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

najwyraźniej 1 porządna dmuchawa a nie wielki silnik a mała wydajność.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Pamiętam pisało w RPT chyba z 2001 roku o takim starszym panu, który produkował podobne urządzenia w swoim garażu o nie mniejszych wydajnościach a gabarytami nie ustępowały tym z bardziej popularnych firm. Wg mnie można stworzyć dmuchamy o jeszcze większej przepustowości i wcale nie dużych silnikach ale po co ? Niech ludzie płacą za prąd :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

60 t/h przy silniku 9 KW? Chyba jak dmucha ziarno z góry na dół :). Transport za pomocą powietrza jest drogi ze względu na niską sprawność, żmijka kręci się zdecydowanie lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goblin    13

ktoś sobie jaja robi jeśli były by to podajniki kubełkowe nie dziwił bym się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Temat ucichł więc go odświeżę. Zastanawiam się nad kupnem PPZ 30. Ale ciekaw jestem jak to się sprawuje. Może przez te 2 lata wzrosła liczba posiadaczy tych dmuchaw? Kiedyś tego kolesia z linku na początku widziałem na targach w starym polu. Ale w pierwszej chwili nie uwierzyłem w te wydajności. Może są to wydajności podane z odległością transportu 1m :)Z resztą 30ton/h to chyba ciężko przez otwór w przyczepie zrzucić :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=199591&total=17&st=10

 

Mamy taką dmuchawę i wydajność jaką uzyskujemy, przy dmuchaniu 5m w górę i 4 w poziomie, to Wielton W10 zrzucony w około 20-30 minut, zależnie od szeroko pojętych czynników magazynowo-logistycznych. Przyczepa D-47 z nadstawkami rozładowuje się w około 10-15 minut. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czyli to nie taka rewelacja jak piszę, 30 ton na wysokość ponad 10 m. Ja też taką się interesuję. Mam sącco-tłoczącą 15 kw to daję 8-10 ton do bin 130 a wąż ssawny 6 metrów. W tym roku myślę zrobić ją na tłoczącą i podawać żmijką, powinna podać ok 15 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja mam taką dmuchawę już 10lat silnik 7,5kw wysokość podnoszenia 11m wydajność ponad 20t. Teraz trochę wypracował się odrzutnik i wydajność spadła ok. 15t ale i tak jak na tak prostą maszynę jest dobrze. Jedyną wadą jest to, że strasznie kurzy. Dodam że pracuje 10 lat bez żadnej awarii, jeden raz naciągane paski. Ile teraz coś takiego kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Odświeżam temat. Pytanie do osób posiadających taką dmuchawę, jaka jest rzeczywista wydajność tej dmuchawy? Jak z awaryjnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj