darecki99

tolmet czy biardzki

Polecane posty

darecki99    2

Witam kolegów potrzebuje opinii na tema dwóch opryskiwaczy a mianowicie tolmet bruno 1515 oraz biardzki  1500l 15m.

Proszę o opinie posiadaczy takowych modeli, co warto dokupić do standardu ,co jest słabym punktem maszyny itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Oba są raczej słabe, ale z tych dwóch które wymieniłeś to jednak Biardzki moim zdaniem lepszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703
Napisano (edytowany)

Tolmet jest producentem - Biardzki montażownią ( tolmet robi ramy, lance i podzespoły dla biardzkiego). Oba są tej samej jakości - różnica w kolorach i pierdołach. No i ten ocynk na tolmecie taki nie za bardzo ale to okaże się z czasem. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Tolmet to totalne badziewie. Wiem bo niestety jestem posiadaczem klary 1000l z belka 15m mechanicznie rozkładaną. A gadanie że tolmet robi wszystko dla biardzkiego to chyba jakiś mit i kpina. Miałem wcześniej przez 3 sezony biardzkiego, teraz mam drugi sezon tolmet. I tyle co się w tym tolmecie uszkadza i ile on mnie nerwów kosztuje to biardzki przy tym to jak ferrari przy konnym wozie. 

Ale by nie byc gołosłownym to powiem tylko że te zasrane filterki na sekcje w tolmecie to chyba jakiś kretyn wymyslił. wystarczy cisnienie 4 bary i pyk, filterek wypchany. Przez to dziadostwo musiałem wielokrotnie kończyc robotę, nawet sylikon na uszczelnienie gwintu nie pomaga. Teraz kasuje wszystkie i wstawiam zwykłe łączki na wąże zamiast tego dziadostwa. 
A jak już przy wężach jesteśmy... to konstukcja wahacza belki jest tak spaczona, że jak się złoży belkę i gdzieś na dziurach się to porusza to przeciera węża na środkowej sekcji. 
Co do samej stabilizacji - no i tu już musiałem spawać gwint na tłoku bo się skubany zerwał.... 
Oczywiście odboje zgubiły się gdzieś po opryskaniu 30ha, chociaż co raz dociągałem śruby przy nich. 

Same pierdoły - ale ile to nerwów, czasu i opóźnień kosztuje to drugi raz bym się na to nie zdecydował. 
Zdecydowanie jeśli już chcecie kupić jakiś polski opryskiwacz to polecam dopłacić i kupić coś z Krukowiak/Bury/Pilmet , nie wiem jak z Jarmetami i tadlenem sprawa się ma. Ale tolmet radze sobie darować. Już lepiej kupić biardzkiego - przynajmniej nie ma tych przeklętych filterków na sekcje... 
 

Na całe szczęście te graty z roku na rok drożeją, a rama, pompa,zbiornik w tym złomie jest solidna, więc jak tylko skończy się program to go sprzedam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Może i mit ale prawda jest taka, że wszystkie główne podzespoły Tolmet robi dla Biardzkiego. Pompa, rama, rozdzielacz i inne pierdoły są dokładnie takiej samej jakości. Nie wiem jak z beczką bo dla Tolmetu ( jak i do większości tego typu opryskiwaczy w PL ) robi firma Marseplast. 

"Zdecydowanie jeśli już chcecie kupić jakiś polski opryskiwacz to polecam dopłacić i kupić coś z Krukowiak/Bury/Pilmet , nie wiem jak z Jarmetami i tadlenem sprawa się ma. Ale tolmet radze sobie darować. Już lepiej kupić biardzkiego - przynajmniej nie ma tych przeklętych filterków na sekcje... "

- to dlaczego wybrałeś Tolmet? Innym dajesz dobre rady a sam taka wtopa? Filtry sekcyjne to opcja, może być w każdym opryskiwaczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97

Otóż dlatego że gonił mnie czas, miałem zamówionego Biardzkiego w innej firmie która odwlekała z dostawą kilka miesięcy, a kończył mi się czas na realizację zakupów pod modernizację i brakowało mi owego opryskiwacza. Trafił się u innego sprzedawcy z okolicy takowy tolmet praktycznie od ręki, dodatkowo był on parę stówek tańszy, w ocynku i jeszcze inne pierdołki jak wspomniane wyżej filtry na sekcję. 

Każdy sobie kupi co chce, ale po to jest to forum by również każdy mógł wyrazić swoją opinie. Wg mnie, jeśli jakikolwiek sprzęt sprawia tyle problemów przez rok użytkowania to jest to badziewie, nawet pomimo tego że finalnie uporałem się z tymi wszystkimi pierdołami i teraz jest to maszyna znośna (póki co...) to jednak po nowym sprzęcie nie spodziewasz się tego że będziesz musiał z nim walczyć od samego początku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Kupiłem nowy tolmet Klara. Z każdego prawie węża kapie woda, opaski są za małe, urwany kruciec od wskaźnika poziomu wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a gwarancja ? nich zabierają bubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26
46 minut temu, pafnucy napisał:

a gwarancja ? nich zabierają bubla.

Dziś sprawdzałem dopiero. 7 opasek i kruciec poziomu wody. Zobaczymy co powie dealer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Witam. Mam zamiar kupić biardzki ego 1200 l w tej nowej beczce. O szerokości 15 m lance, chciałem się poradzić czy  ktoś  już użytkuje taki opryskiwacz. Oglądałem tolmet i zdecydowanie odpada, ten ocynk na ramię to jest trochę słaby. A jeszcze jedno jak się spisuje ten sterownik optima 70 w bardzkim, stabilizacji belki hydrauliczna. Proszę o opinię i zgóry dziękuję. Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj